banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

HEDEF BÜYÜKŞEHİR Mİ?

Milletvekili Taner Yıldız’ın, belediyenin birçok programlarına katılması ve kentte aktif çalışmada bulunması “Yıldız büyükşehir adayı mı” sorusunu akla getirdi.

13 Mart 2018 Salı 07:28
Bu haber 1279 kez okundu
HEDEF BÜYÜKŞEHİR Mİ?
Haberici -->
Son zamanlarda AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın, belediyenin birçok programlarına katılması ve kentte aktif çalışmada bulunması “Yıldız büyükşehir adayı mı” sorusunu akla getirdi. Daha öncede gündeme gelen Taner Yıldız’ın büyükşehir belediye başkanlığına AK Partinin aday gösterileceği söylemleri şimdilerde en üst seviyede konuşuluyor.

AK Parti de yerel seçimler öncesinde belediye başkanlıkları için kimlerin aday olacağı tartışması yüksek sesle yapılmaya başlandı. Bu süreçte Yozgatlı olan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın ismi büyükşehir belediyesi için geçmeye başladı. Partinin yerel seçimlerde Yıldız’ı aday göstereceği ileri sürülürken, Taner Yıldız’ın kentte özellikle belediyenin etkinlikleri olmak üzere çok sayıda programa katılması bu iddiaları doğrular nitelikte yorumlanıyor.

Birkaç yıl önce AK Parti de eski bakanların belediye başkan adayı gösterilmesiyle ilgili ülke genelinde gündeme olmuştu. Kabineden yaşanan değişiklik sonrasında büyükşehir belediye başkanlıklarına isimleri geçen eski bakanlar tek tek ifade ediliyordu.

Bu isimlerin arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine yapan ve şuan AK Parti Kayseri Milletvekili olarak siyasi hayatına devam eden Taner Yıldız’ın da ismi vardı. Eski bakanın Kayseri’de yerel seçimlerde belediye başkanlığına partinin adayı olarak çıkartılacağı iddiaları yeniden gündeme gelmeye başladı.

Milletvekili Taner Yıldız ile ilgili bu iddialar ise, uzun zamandır çok fazla etkinliklere katılmayan ama son günlerde başta belediyenin açılış, temel atma ve diğer etkinliklerine katılması, kentte sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği programların neredeyse hemen hemen tamamına katılıyor olması bu iddiaları doğruladığı belirtiliyor.

Şuana kadar AK Partinin erkene alınmazsa gelecek yıl yapılması planlanan yerel seçimlere yeni isimlerle gideceği de ortaya atılan iddialar arasında. Büyükşehir ve diğer merkezdeki belediyeler konusunda isimler telaffuz edilmeye başlanırken Taner Yıldız ismi net olarak büyükşehir belediye başkanı adayı olarak konuşulduğu ve seçim startının verilmesinde sürpriz isimlerin belediye başkan adayı olacağına dikkat çekiliyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV