banner87
21 Mart 2019 Perşembe

HEDEFİMİZ SEYRANİ ÜNİVERSİTESİ

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Rektör Prof. Dr. Muhammed Güven'i ziyaret etti

24 Şubat 2018 Cumartesi 09:29
Bu haber 372 kez okundu
HEDEFİMİZ SEYRANİ ÜNİVERSİTESİ
Haberici -->

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “İnşallah Seyrani kampüsümüze yeni kazandırılacak bölüm ve fakültelerle Develimize Seyrani Üniversitesi’ni kurabilmek en büyük hedeflerimiz arasındadır” dedi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven’i makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Seyrani Kampüsü ve Develi’deki yükseköğretim üzerine fikir alışverişlerinde bulunulurken, Rektör Güven Develi’deki eğitim faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirterek, “Eğitime olan desteklerinizin farkındayım. Hayırseverler cenneti olan Develi’deki Seyrani Kampüsü içerisindeki bütün eğitim blokları ve tesisler devletimize hiç yük olmadan hayırseverlerin eliyle eğitime kazandırılmıştır. İnşallah bu emeklerinizin karşılığınızı almanız için bizler de elimizden gelen desteği göstereceğiz” dedi.

En önemli yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Cabbar, “İnşallah Seyrani kampüsümüze yeni kazandırılacak bölüm ve fakültelerle Develimize Seyrani Üniversitesi’ni kurabilmek en büyük hedeflerimiz arasındadır” açıklamalarında bulundu.

Başkan Cabbar ayrıca Develi Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde; Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi ve Develi Kaymakamlığı’nın katkı ve destekleriyle 27-28-29 Eylül 2018 tarihleri arasında ilki düzenlenecek olan Uluslararası Develi - Âşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi hakkında da Rektör Muhammet Güven’le istişarelerde bulundu.

Türk Kültürü-Âşık Seyrani ve Develi ile ilgili çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek; Türk Kültürü, Âşık Seyrani ve Develi ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalardan bilim dünyasını haberdar etmek ve Develi’nin tanıtılmasına katkıda bulunmak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti. Erciyes Üniversitesi olarak böylesi yerelle akademiyi birleştiren bir çalışmayı sonuna kadar destekleyeceklerini belirten Rektör Güven, Başkan Cabbar’a çalışmalarında kolaylıklar diledi.

MUHTARLARLA ŞUBAT AYI TOPLANTISI YAPILDI

Develi muhtarları, İbrahim-Keziban Kocatürk Sosyal Hizmet Merkezi Binası konferans salonunda Develi Kaymakamı Murat Duru’nun riyasetinde Develi’deki kurum amirleriyle bir araya gelerek mahalleleri hakkındaki taleplerini ileterek istişarelerde bulunuldu. 
Toplantı öncesinde Başkan Cabbar’ın muhtarlar için hazırlattığı ajandaları Başkan Cabbar ile birlikte hediye eden Kaymakam Duru, bu güzel jesti için Başkan Cabbar’a muhtarlar adına teşekkürünü iletti. Toplantıda Develi’ye ve Mahallelere yapılacak hizmetler hakkında bilgiler veren Başkan Cabbar, 2018 yılında hayata geçecek olan projeler ve yapılacak çalışmalar hakkında özet bilgiler sunduktan sonra muhtarların taleplerini dinledi ve sorularını tek tek cevaplandırdı. Muhtarlarla birlikte oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı toplantı sonrasında Develi Kaymakamı Murat Duru “Develimizi kalkındırmak, problemlerini çözmek adına bir araya geldiğimiz toplantıya katılarak fikir ve düşüncelerini belirten bütün mesai arkadaşlarıma ediyorum. Her ay bu toplantılarımızı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “2018 yılı Develimiz için yatırım yılı olacaktır. Her mahallemizin eksikliklerinin giderilmesi için plan ve programlarımız hazır. İnşallah 2018 yılında eksiklikler giderilerek daha yaşanabilir bir Develi hedefliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV