banner87
22 Şubat 2019 Cuma

HEDEFİNİZİ BÜYÜK TUTUN

Prof. Dr. Muhammed Güven, mühendislik fakültesinde mezun olan ikinci grup öğrencilerin diploma törenindeki konuşmasında hedeflerini büyük tutmalarını istedi.

22 Haziran 2018 Cuma 07:10
Bu haber 202 kez okundu
HEDEFİNİZİ BÜYÜK TUTUN
Haberici -->
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammed Güven, mühendislik fakültesinde mezun olan ikinci grup öğrencilerin diploma törenindeki konuşmasında hedeflerini büyük tutmalarını istedi. Rektör, “Hiçbir zaman umutsuzluğa ve isteksizliğe kapılmayın. Çünkü şunu iyi bilin ki! Artık sınırların olmadığı, herkesin birbirini en iyi şekilde takip ettiği global dünyada ayakta kalmanın yolu, çok çalışmaktır” dedi.

ERÜ Mühendislik Fakültesi’nde 2. grup mezuniyet töreni kapsamında Elektrik- Elektronik, Bilgisayar, Biyomedikal ve Enerji Sistemleri bölümlerinden mezun olan 500 öğrenciye diplomaları verildi. Törene, Enerji ve Tabii Kaynakları Eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da katıldı.Süleyman Demirel Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninin açış konuşmalarında Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun, mezun öğrencilerden sürekli kendilerini yenilemelerini ve hayat boyu öğrenmeye devam etmelerini istedi.

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise konuşmasında, eğitimin uzun bir maraton, mezuniyet programlarının ise bu maratonun en güzel etaplarını oluşturduğunu kaydetti.

Rektör Güven, “Bugün burada törenle mezun olan siz gençler, okulunuzda hocalarınızdan aldığınız eğitim ve kazandığınız bilgi birikimi ve tecrübelerle, iş hayatına atılacak ve başarılı olmak için yoğun gayret göstereceksiniz. Mezun olduğunuz fakültenin, Türkiye’nin en iyi mühendislik fakültelerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, 10 araştırma üniversitesinden biri olan Erciyes Üniversitemizin bu kimliği kazanmasında önemli rolü bulunan bir fakültemizdir. O yüzdendir ki! Eğitim gördüğünüz fakülte anlamında şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Konuşmalarımda her zaman dile getirdiğim gibi, önemli olan siz gençlerin kendinizi iyi yetiştirmesi ve yaptığınız işi her zaman sevmenizdir. Mesleğinize ne kadar hakim, mesleğiniz hakkında ne kadar bilgili ve yine mesleğinizde ne kadar araştırmacı iseniz, gelecekteki başarınız da o kadar büyük olacak demektir. Azminizi, idealinizi ve hedeflerinizi hep büyük tutun. Hiçbir zaman umutsuzluğa ve isteksizliğe kapılmayın. Çünkü şunu iyi bilin ki! Artık sınırların olmadığı, herkesin birbirini en iyi şekilde takip ettiği global dünyada ayakta kalmanın yolu, çok çalışmak, sürekli kendini yenilemek, sahip olunan bilgiye bilgi katmaktan geçmektedir. Siz genç mühendislerden beklentimiz çok büyük. Çalışmanızla, ürettiklerinizle, hedeflerinizle, buluş ve icatlarınızla bu ülkeye umut vaat etmelisiniz” dedi.

Rektör Güven konuşmasında ailelere de seslenerek, “Değerli aileler, bizim 4 yıl boyunca misafir ettiğimiz çocuklarınız artık sizlere emanet. Bundan sonraki iş ve eğitim hayatlarında da desteğinizi devam ettirin. Sürekli yanlarında olun. Yeri geldiğinde de sabırla hareket edin. Bugün buradan mezun ettiğimiz sizin çocuklarınız genç mühendislere biz güveniyoruz. Geleceğin güçlü Türkiye’sinin inşasında önemli görevler üstleneceklerdir” diye konuştu.

Törende açış konuşmalarının sonunu Enerji ve Tabii Kaynakları Eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız yaptı.

Konuşmasına mezun öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyen başlayan Yıldız, “Dünyada hayatın karmaşası içerisinde büyük resmi hiç gözünüzden kaçırmayın. Çünkü öyle bir dünyada mühendisliğe başlayacaksınız ki! Tokluktan ölenlerin sayısı açlıktan ölenleri geçti. Adaletsizliğin bırakın İslami, insani bile olamadığı bir dönemde idarecilik yapacaksınız. Güçlenen, büyüyen ve ilerleyen Türkiye’nin dinamizmi sizler olacaksınız. Zıtları buluşturabildiğiniz kadar güçlü olacaksınız. Temiz bir Türkçe ile iyi bir yabancı dil öğreneceksiniz. Temiz bir Türkçe olmadan iyi bir yabancı dil olamıyor. Türkiye büyüyor, ilerliyor ve gelişiyor. Sizler zihninizle, beyninizle, kalbinizle vicdanınızla, aklınızla, sağduyu ve sezgilerinizle, hatta basiretinizle Türkiye’nin idaresine konan iradeye yardımcı olacaksınız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tören dereceye giren öğrencilere ödül ve mezun öğrencilere diploma takdimini ardından sonra erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV