banner167
banner182
04 Aralık 2021 Cumartesi

HEP BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube İşyeri Temsilcileri Eğitimi ve İstişare Toplantısı yapıldı.

18 Mart 2019 Pazartesi 08:27
Bu haber 559 kez okundu
HEP BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ
Haberici -->

Kentte bulunan bir otelde ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, 600 işyeri temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum'un katılımıyla yapıldı. Kuranı Kerim tilavetinin ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan 4 yıllık süre içerisinde üyelere hizmet edeceklerini ifade ederek üyelerin özlük ve özgürlük mücadelesinde önemli çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Başkan Kalkan; "17 Kasım'da Kayseri'de seçimimizi yaptık, seçim sonucu bize önemli sorumluluklar yüklemiştir. Üyelerimiz kurumsal çalışmalara, kardeşliğe, vefaya ve birliğe oy vermişlerdir. Genel başkanımızın ifadesiyle 'rekabet dönemi bitmiş ve artık refakat dönemi başlamıştır'. 4 yıllık refakat döneminde Kayseri'de üyelerimize hep birlikte hizmet edeceğiz inşallah. Üyelerimizin özlük ve özgürlük mücadelesinde önemli çalışmalar yapmaktayız. Sendikamız, ülkemizin ve şehrimizin gündemine dair yönlendirici ve ufuk açıcı çalışmalar yapmaktadır. Amacımız 10 bin üyemizin hepsine ulaşmaktır. Bu bağlamda sizler bizim okullarımızda, iş yerlerimiz de gözümüz, kulağımız, uç beynimiz ve her şeyimizsiniz. İletişim çağının tam imkanlarını kullanarak sağlıklı iletişim kanallarıyla her daim üyelerimizin yanında olmayı özellikle iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmak için büyük gayret sarf ediyoruz" diye konuştu.

"Sizler bizim gözümüzde mücadelenin mihenk taşlarısınız, sendikayı birlikte yöneteceğiz, istişare mekanizmasını her daim var tutacağız" diyen Başkan Kalkan konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Büyük Eğitim Bir Sen'in onurlu üyeleri olarak ülkemize ve sendikamıza hizmet etmeye gayret edeceğiz ve çalışacağız. Üyesinin ve ülkesinin sorunlarına duyarlı hedefi ve çalışmaları ile tutarlı bir sendika olarak nerede bir gözyaşı ve nerede bir feryat varsa oraya kulak kabartıyor el uzatıyor insan ve İslam olmanın gereğini yerine getiriyoruz. 15 Mayıs bizim için çok önemli. Sayıların sayıldığı, yetkinin belirlendiği, 2006’dan beri Kayseri'de yetkili sendikayız. 2011 den beri ise gene yetkili sendikayız. Yetkili olmak sendikacılıkta çok önemli, yetkili iseniz masada sizin gündeminiz konuşuluyor. Kazanımlarımıza bakıldığı zaman kesintisiz eğitimin 4+4 ‘e geri getirilmesi, başörtüsü yasağı, Cuma namazında izin gibi birçok kazanılan imza attık. İnşallah bundan sonra da sizinle birlikte birçok kazanıma imza atacağız. Bu süreçte yetki konusunda bir sıkıntı yok ama Kayseri'de 3 bin 500 civarında ulaşamadığımız ve sendikamıza üye yapamadığımız, düşüncesi bizim gibi olan arkadaşlarımız var."

Başkan Kalkan konuşmasında 31 Mart seçimlerine de değinerek, sendika olarak istikrardan yana olduklarını kaydetti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV