banner153
03 Temmuz 2020 Cuma

HEP BİRLİKTE TARIMI BİTİRDİNİZ

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazıl Yücel, Kayseri Tarım Kredi Kooperatifi’nin ‘Ziraat Bankası’ndan yüzde 10 ile kredi alıp çiftçiye yüzde 23’le kredi verdiniz mi?’ sorusunu yöneltti. Bankadan alınan ve yüksek oranla çiftçiye verilen kredi faizine isyan eden Yücel, “Soğanı, patatesi, samanı ithal eder duruma geldikse hepinizin çorbada tuzu var, sizleri unutmayacağız” dedi.

13 Ocak 2020 Pazartesi 09:32
Bu haber 266 kez okundu
HEP BİRLİKTE TARIMI BİTİRDİNİZ
Haberici -->
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazıl Yücel,  Kayseri Tarım Kredi Kooperatifi’nin ‘Ziraat Bankası’ndan yüzde 10 ile kredi alıp çiftçiye yüzde 23’le kredi verdiniz mi?’ sorusunu yöneltti. Bankadan alınan ve yüksek oranla çiftçiye verilen kredi faizine isyan eden Yücel, “Soğanı, patatesi, samanı ithal eder duruma geldikse hepinizin çorbada tuzu var, sizleri unutmayacağız” dedi.

Çiftçinin yaşadığı sıkıntılar gün geçtikçe artırıyor ve üretim yapmamayı tercih eder hale geldi. Hayvancılıkla birlikte tahıl üretiminde de maliyetlerin artmasıyla birlikte artık üretim yapmamayı tercih eden çiftçinin başta tarım kredi kooperatifleri olmak üzere borçlarını ödeyemez hale geldi.

Çiftçinin bu sıkıntısını dile getiren İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, yaşanan sıkıntıların nereden ve nasıl kaynaklandığı ile ilgili tespitte bulundu.

“Kayseri Tarım Kredi Kooperatifi, Ziraat Bankası’ndan yüzde 18’le kredi alıp da ziraatçıya yüzde 23 ile kredi verdiniz mi?” diye soran Meclis Üyesi Yücel, şu açıklamada bulundu;

“1985 yılında Kayseri nüfusu 400 bin, köy nüfusu 400 bin, kendi kendine yeten bir şehirdik. 2020 yılında şehir nüfusu 1 milyon 150 bin, köy nüfusu 200 bin. Mümkün mü kendi kendine yetmesi bu şehrin? Nerde ziraatçıya destek. Nerede toprağı analiz eden kurumlar, bu kadar işsizin olduğu şehrimiz de? Nerde Allah aşkına yetkililer, sadece TBMM meclisinde dile getiren Kayseri İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş mı olmalı? Hayır elbet de, tarım bu şehrin ekmeği, işi aşı... Toprağı olan aç kalmaz! Kayseri Tarım Kredi Kooperatifi sen ne iş yaparsın, sen değil misin Ziraat Bankasından yüzde 18 ile tarım kredisi alıp da ziraatçıya yüzde 23 ile kredi veren? Hep birlikte tarımı bitirip, sonrada bu şehre hizmet ettik diyen koltukları kapan yandaşlar! Soğanı, patatesi, samani ithal eder duruma geldikse hepinizin çorbada tuzu var, sizleri unutmayacağız! Tarımla uğraşana uygun kredi bulun..”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157