banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

HER GÜN YİYECEK VERİYOR

Esnaf İzzet Bozkurt sokak hayvanları için bütçe ayırmış

14 Şubat 2018 Çarşamba 07:29
Bu haber 708 kez okundu
HER GÜN YİYECEK VERİYOR
Haberici -->
 Kent merkezinde berberlik yaparak geçimini sağlayan esnaf, özel olarak aldığı mamalarla sokak hayvanlarını besliyor. Her sabah işyerinin önüne mama ve su koyuyor. Çocukları ve eşi de, evlerinin bulunduğu bölgede sabah ile akşam saatlerinde sokak hayvanlarına yiyecek veriyor. Aile, sokak hayvanları için aylık 200 lira bütçe ayırdı.

Savunmasız olan sokak hayvanlarına yönelik akla gelmeyecek işkenceler uygulayan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu yönde hemen hemen her gün yeni çıkan haberlerde sokak hayvanlarını öldürmeye kadar varan olaylar ortaya çıkıyor.

Bir yanda insanlık ayıbı olan bu olaylar yaşanırken bir yandan da sokak hayvanlarına sahip çıkan ve cebinden para harcayarak onların karnını doyuran sağduyulu insanlarımız var. İşte bunlardan birisi de uzun yıllar berberlik yaparak geçimini sağlayan Ravza Berber Salonu çalışanı İzzet Bozkurt. Sabah erken saatlerde işyerini açan Bozkurt’un ilk işi sokak hayvanlarının karnını doyurmak oluyor. Marketten satın aldığı kedi ve köpek mamalarının bir kısmını işyerine koyan İzzet Bozkurt, yine aldığı özel yem kaplarına mamaları koyarak işyerinin önüne bırakıyor. Yanında su da veren Bozkurt, gün içerisinde en az 10-15 tane kedinin karnını doyurduğunu ifade ediyor. Hemen hemen gün içinde gelen kedilerin aynı olduğunu ve onlarında alıştığını ifade etti.

İzzet Bozkurt, yaşları 16 ile 24 arasında değişen 3 çocuğu ile evinin bulunduğu Yıldırım Beyazıt mahallesinde de sokak hayvanlarını unutmamışlar. Ailece sokak hayvanları için aldıkları mamayı uygun yerlere koyarak onların karnını doyurmalarını sağlıyor.

Çocuklarla birlikte bu işe başladığını anlatan Bozkurt, “Ailemizin özellikle kışın geleneksel hale gelen bu uygulaması her gün sürüyor. Akşam ve sabah erken saatlerde evimizin olduğu mahallede, sabah da ben işyerinde sokak hayvanları için yiyecek veriyoruz. Ayrıca evimizde iki tane kedi besliyoruz. Çünkü kış aylarında sokak hayvanları yiyecek bulmakta çok zorlanıyor” dedi.

İzzet Bozkurt ve aile bireyleri ile birlikte sokak hayvanları için aylık ortalama 200 lira harcama yapıyor.

BACAKLARI KESİK KEDİLER VAR

İzzet Bozkurt, bazı kedilerin bir bacağının kesik olarak yaşamını sürdürmeye çalıştığını belirterek, “Birkaç kez bacağı kesilmiş kedi bulduk. Onları hemen veterinere götürdük. Bunlardan bir tanese öldü. Diğerleri yaşıyor. Mahallede beslediğimiz kedilerden 4-5 tanesi bu şekilde. Vahşet bir olay. Kim ne yapıyor anlamıyoruz. Biri bacağını mı kesiyor, yoksa hayvanlar bir kaza sonrasında mı bu duruma düşüyor bilemedik” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV