banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

HER İLÇE VE KÖYDE İZİ VAR

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 93.6 Erciyes FM radyoda yayınlanan Genel Yayın Yönetmenimiz Ferhat Yağmur ile gazeteci İlter Sağırsoy’un sunduğu Analiz programında Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve yerel seçimde adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.

07 Kasım 2018 Çarşamba 09:59
Bu haber 798 kez okundu
HER İLÇE VE KÖYDE İZİ VAR
Haberici -->
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 93.6 Erciyes FM radyoda yayınlanan Genel Yayın Yönetmenimiz Ferhat Yağmur ile gazeteci İlter Sağırsoy’un sunduğu Analiz programında Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve yerel seçimde adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. 
Başkan Mehmet Cabbar, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde adaylığı konusunda soru üzerine, kendi parti teşkilatlarında görev istenmediğini verildiğini hatırlatarak, “Yerel seçimler, ilçemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun. AK Parti teşkilatında büyümüş birisiyim. Kayseri’nin en genç belediye başkanıyım. AK Parti teşkilatında yetiştiğimiz için gençlik döneminden beri siyasetin içindeyiz. Bizde görev istenmez, verilir hareketi ile yola çıkıyoruz. Büyüklerimiz, teşkilatımız ne derse başımız tacıdır” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Cabbar, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız her ilçede, her köyde izi var. Bunu rahatlıkla söylüyorum. Her yıl köylerimize parke verilir götürülür. Birçok hizmet ilçelerimize ve köylerimize büyükşehir belediyemiz tarafından yapıldı. Bazı art niyetli çevreler borçtan bahsedebilir. Buna katılmıyorum. Hakkaniyetli olarak başkanımız bizlere her zaman iyi davranıyor. Taleplerimiz olduğunda hoş karşılıyor ve gerekli desteği veriyor” ifadelerini kullandı.
Gazeteci Ferhat Yağmur ve İlter Sağırsoy’un Analiz programında konuğu olan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, ilçede yaptığı hizmetler, yerel seçimlerle ilgili adaylığı konusunda değerlendirmeler ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleri ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İLK İŞ YOL HARİTASI ÇİZMEK OLDU

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, göreve geldikleri 2014 tarihinde ilk işlerinin Develi ile ilgili yol haritası çıkarmak olduğunu söyledi. Başkan Cabbar, şunları anlattı;
“Yol haritası ile çalıştık. Develi ilçesi adına güçlü ve zayıf yönlerimizin haritalarını çıkarttık. Zayıf yönlerimiz ve güçlü yönlerimizle ilgiline yapabiliriz diye 5 yıllık çalışma planı yaptık. Doğalgaz bunlardan biri idi ve büyük bir çalışma ile doğalgaz çalışması bitti. Yüzde 98 doğalgaz çalışması bitti ve 11 bin civarında abonemiz var. Kayserigaz 2018 yılı sonuna göre 9 bin abone olursa seviniriz demişlerdi ama biz şimdiden 11 bine ulaştık. Alt yapı çalışmaları hep zordur. Yolların açılması. Toz toprak olur. Bu konuda Develi halkımız bizlere güvendi ve sabırlı davrandılar. Çalışmalar yaptık. Biz bizlere emanet edilen 1 liranın vebali ile hareket ettik.Ki doğalgaz her yere gelecekse, diğer alt yapısı bulunan şirketlerle konuştuk ve elektrik hatları,KASKİ ile görüşüp su borularıyla kanalizasyonu yenilendi. Türk Telekom çalışması oldu. Birçok çalışmamız oldu. Develi tarihinin en kapsamlı alt yapı çalışmasını tamamladık. Ameliyatı yaptık, ilçemizin adeta, alt yapı çalışmaları bitince ilçe tarihimizin en büyük asfaltlama çalışması oldu. 50 bin ton sıcak asfalt ihalesi yaptık. İlçe belediyesi olarak yaptık. Sayın Mehmet Özhaseki ilçe belediyelerin yaptığı asfalt ihalelerinin il belediyelerinin yapamadığından bahsediyor. Ki böyledir.”

BİNLERCE İNSANIMIZ ZİYARET EDECEK

İlçeye kazandırdıkları Çanakkale ruhunu canlandırmayı amaçladıkları pakla da ilgili bilgi veren Başkan Cabbar, “ÇanakkaleSavaşı’nda Develi’den 212 şehit vermişiz. Onların isimleri tek tek yapılan parkımıza işlendi. Orada bulunuyor. Parkımızın alt yapı çalışmaları bitiyor. Şimdiden insanlarımız oraya gidiyor ve fotoğraf çektiriyor. Bitince binlerce ziyaretçi olacaktır. Çanakkale şehitler parkı önemli bir çalışmamızdır. Kayseri’de ses getirecek bir proje. Çanakkale destanı ve ruhunu yaşatacak bir projedir. Kayseri’de yapılmadı. Seyit onbaşı figürü ile. 14 tonluk büyük toplarla. Çanakkale parkının minyatürü ile. Çanakkale destanının anlatan rölyeflerle gezdiğiniz zaman tüyleriniz diken diken olacak. Genel Kurmay Başkanlığımızdan aldığımız o dönemle ilgili toplar burada yer alacak. Çanakkale ruhunu yaşayacağız” diye konuştu.

İLÇEMİZDE YAŞAMI KOLAYLAŞTIRDIK

Develi halkına hizmet noktasında yaşam konforunu hep en üst seviyede tuttuklarını anlatan Başkan Cabbar, şu bilgileri verdi;
“Develi de 50 tane köy bize bağlandı. Çöp alınıyor park yapılıyor. Merkezdeki vatandaşımızla mahalledeki kırsaldaki insanlarımızın bizim için hiçbir ayrımı yoktur. Güneş enerji santralimiz bitmek üzere. Amacımız bizim Develili vatandaşlarımızın yaşam alanlarında güzel ve konforlubir ivme kazandırmaktı. Bunu yaptığımıza inanıyoruz. Yine sosyal manada da onların ihtiyaçlarına gerekli çalışmalarımız var. gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz, öğrencilerimiz içinde elimizden geleni yapıyoruz. Her iş bizim işimiz düsturu ile hareket ettik. Bu benim işim değil demedik.”

15 KEZ BAKANLIĞA GİTTİK

Araç muayene Başkan Mehmet Cabbar, Develi ilçesine açılan araç muayene istasyonu için 15 kez bakanlığın kapısını aşındırdıklarını ve belediyenin işi olmayan bir hizmeti ilçeye kazandırdıklarını belirtti. Başkan, bu konuda şunları anlattı;
Araç muayene istasyonunun Develi’ye gelmesi için çalıştık. Ne alaka diyeceksiniz. Ama 15 defa ulaştırma bakanlığına gittik. İlçenin ihtiyacı olduğunu anlattık. İhtiyacımız var dedik. Halkımızın ihtiyacı var dedik. Gezici araç geliyor ama sorun oluyor. İnsanlar tam anlamı ile hizmeti alamıyor dedik. 3 tane araç muayene istasyonu var. Kayseri’de. Bunlardan biri Develi ilçemizdedir. Bu anlamda çok önemli katkısı var. Develi’ye gelen Kayseri’den insanlarımız var. Onlar araç muayenesini burada yaptırırken hem aracı ile ilgili tamir yaptırıyor. Develi cıvıklısı yiyor ve ilçeye katkıda bulunuyor.”

KOSGEB BÜROSUYLA 245 İŞYERİ AÇILDI

Başkan Cabbar, KOSGB çalışması ile ilgili de önemli bilgiler verdi ve şunları söyledi;
“KOSGEB bürosu olan bir belediyeyiz. Kayseri’de bildiğim kadarıyla yok. Kendi belediye binası içinde KOSGEB bürosu açan yok. Belediye binası içinde özel elemanlarımızı tahsis ettik. bugüne kadar binlerce hemşerilerimize KOSGEB kursu verdirdik. Belgelerini aldık. Büromuz devreye girdi. Hanım kardeşlerimiz için çalışma oldu. Ekibimizde çalışmalar yaptı. Taleplere göre. KOSGEB müdürlüğüne projeler sunuldu. 245 tane insanımıza dükkan açtırdık. KOSGEB proje desteklerinde kesinlikle ayrım söz konusu olmadı. Partili yada partili değil diye olmadı. Hiç kimse mahalle bize oy verdi vermedi diye bir ayrım söz konusu olmadı. Asla bunu yapmadık. En uzak adana sınırındaki kardeşimizle merkezdeki kardeşimiz bizim için birdir. Bu 245 kişinin hangi partiye oy verdiği aklımızın ucundan geçmedi. Sokaktan giderken esnafımız çay içmeye davet ediyor. Sonrasında açtığı işyerinin KOSGEB desteği ile açtığını söyleyerek evini geçindirdiğini belirtince bizde mutlu oluyoruz. Tek amacımız var dua almak. Hoş bir seda bırakmak.Ne yapabiliriz diye çalışıyoruz. insanlarımızı nasıl mutlu ederiz onun derdinde ve o yönde çalışıyoruz. Erciyes dağının tepesine çıkarak vatandaşımıza kar getirmek onları mutlu edecekse bizde bunu bile yaparız.”

HER İŞİMİZİ İBADET HÜKMÜ İLE YAPIYORUZ

Sosyal yaşam alanında insanlara verdikleri hizmetleri önemsediklerini ve ‘Her işimizi ibadet hükmü ile yapıyoruz’ diyen Başkan Cabbar, şunları anlattı;
“Sosyal yaşam için sunduğumuz çalışmalar yapmaktan gurur duyduğum bir projedir. Bu projemiz Her zaman yanınızdayız çalışmasıdır. Bakanlığımıza bağlı ilçe müdürlüğümüz ile çalıştık. Onların elinde ihtiyaç sahibi çocuklarımız, yaşlılarımız ve insanlarımız var. Tespit ettiler. Bu konuda birlikte çalıştık. Her zaman yanınızdayız diye gerek yetim çocuklar, öksüz çocuklara ve yaşlılarımıza dokunarak el uzattık. Çocuklarımız için etkinlikler yapıldı. Aklınıza gelebilen her şeyi yaptık. Hayatında hiç berbere gitmemiş, kuaföre gitmemiş kız ve erkek çocuklarımızla karşılaştık. Mesleki eğitim merkezimizle protokol yaptık. Orada çıraklık eğitimde olanlar var. Onları aldık götürdük, okullarında evlerinde onların bakımlarını yaptık. Bu, bazı çocuklar için çok çok önemliydi. Hastanelerle anlaşma yaparak ücretsiz olarak anne ve babalarımıza belli hastalıklarla ilgili eğitim seminerleri düzenledik. Vatandaşımızın fiziki manada güzelliklerini ve yaşam kalitesini yükselterek diğer yandan eğitim ve duygusal boyutta kaliteyi yakalamak adına projenin gerekliliği için çalıştık. Yaptık. Bu manada insanlarımıza dokunduk ve çok memnun oldular.”

OYUNCAKLI SABUN ÜRETTİK

“Yaptığımız işgönüllere dokunsun. Ruha dokunsun istiyoruz” diyen Başkan Cabbar, “Özel olarak oyuncaklı sabun ürettik. Saydam. İçerisinde oyuncak var. Develi’de ne kadar ilköğretim çocuk varsa sabunla birlikte kırtasiye seti dağıttık. Amacımız el yıkama alışkanlığı kazandırmak. Benim çocukta dahil. Eşim diyorki, Mehmet belki elini yıkadığı 20 oldu dedi. Ki orada çocuk elini yıkayarak oyuncayı almak isteyecek. Ki oyuncakla birlikte çocuğumuzun el yıkama alışkanlığını kazanacaktır. Burada bir çocuğumuz el yıkama alışkanlığını kazansın bize yeterdir. Bu önemlidir” dedi.

SPORTİF YATIRIM VE FAALİYETLERİ İHMAL ETMEDİ

Başkan Cabbar, ilçede yaptığı spor anlamında çalışmalarla ilgili şunları anlattı;
“Spor noktasında Develi Belediyespor olarak voleybol liginde Kayseri ikinci takımımız var. Orduspor geldi. Gümüşhane’ye gittik. Develi’de inanılmaz derecede ilgi görüyor. Develi’deki çocuklarımız bu takımda ve mücadele ediyorlar. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve karanlıktan çekebilmek için bu tür sportif programlar yaptık ve takım kurduk. Denizimizyok ama plaj voleybolu yaptık. Burada gözlükler dağıttık. Resmi bir turnuva yaptık. Develi Belediyespor’umuz şampiyon oldu. Bunları niye yaptık. Satranç turnuvası, karate kursları açılıyor. Futbol takımlarına destek oluyoruz. Toplumun geleceği onlar. Bedenlerine, zihinlerine milli ve manevi değerler serpiştirirsek sorunları çözüyoruz. Biz geçmişte bunları yapamadığımız için 15 Temmuz yaşandı. Silah sıkan bilim adamı, profesör ve çeşitli mesleklerde olan insanlardı. Eğer siz bu değerleri veremezseniz kendi insanına silah sıkan insanlar olabiliyor. Masa tenisi ve satranç setleri vardı. Kayadan. Ton ağırlığında masa tenisleri geldi ve bunlar monte edildi. Okullarımız hediye edildi. Fırsat buldukça geziyorum ve çocuklar teşekkür ediyor. Onların yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Kayak kulübümüz var. Uzman hocalarımızın eşliğinde Erciyes’e gidiyor çocuklarımız. Kayak yapıyor. Kayakta Türkiye derecesi alan çocuklarımız var. Çocuklarımıza bunları sunmazsanız acaba nerede olacaklar. Bu bizim için derttir.”

VİCDANEN ÇOK RAHATIM

“Kafamı yastığa koyduğum zaman rahat ediyorum” DİYEN Başkan Cabbar, “31 Mart 2019 gününde sonuç ne olursa olsunrahat olacağım. Göreve geldiğim günden beri Develi sevgisi Develili insanlarımıza olan sevgimiz ve onlar için gerekli olabilecek hizmetleri en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Rahatım. Muhasebe yapıyorum. Zaman zaman. Develi ve Develili insanlarımıza hizmet etmeye çalışıyorum diyerek takdiri Allah’a bırakıyorum” dedi.

HAYALLERİM KENTSEL DÖNÜŞÜMDÜ

Develi ilçesi için “Hayallerimden birisi kentsel dönüşümdü” diyen Başkan Cabbar, “Cumhurbaşkanımız dosyayı onayladı. Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalar sürüyor. Yılbaşından sonra hız vereceğiz. Kentsel dönüşüme başlayınca Develi farklı bir çehreye dönüşecek. Bizim kentsel dönüşüm olarak ilçenin ilk yerleşim alanlarını aldık. Kültürü ve geleneği yıllara ve geçmiş yıllara uzanan bir ilçeyiz. Eski mahallelerimiz ve yerleşim alanlarımız var. Bunlara modernize edersek,beton yığını olarak değil de öz kültürümüze uygun yaptığımız zaman Develi’nin çehresi ve vizyonu çok farklı olacaktır. İkincisi meydan birinci etabı düzenledik. Ağaçlı bölge yapıldı. Gençlerimizin ve hanımlarımızın uğrak yeri oldu. İkinci etap çalışması var ve burasının daha güzel hale gelmesini istiyoruz. Allah bizlere imkan verirse bunları yerine getiririz. Develi dışındaki hemşerilerimizle hiçbir zaman irtibatı kesmedik. Onlarla irtibatlı haldeydik ve yine çalışmalarımız var. Bizim aktif nüfusumuz 300 bin. 65 bin ilçede nüfusumuz var ama 300 bin insanımız var. farklı şehirlerde. Develiden çıkmış ve farklı kentlerde şirket sahibi olmuş ve iyi durumdalar. Doğduğunuz topraklarla ödeşin diyoruz. Böylece onlar gerekli katkıları yapıyor. Onlara teşekkür ediyorum” dedi.

ÇEVREYOLU TAMAMLANACAK

İlçedeki yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan, şunları söyledi; “Erciyes ile Develi arasındaki yol bitti. HattaDeveli halkımız uçak iner diyorlar. Buna bağlı olarak kolları sıvayarak büyüklerimizden aldığımız destekle çevre yolumuzu duble yol yapacağız. Tamamlanması önümüzdeki yaz döneminde bitecektir. Develi ile Yahyalı yolu için çalışmalarımız var. Hedefimize koşuyoruz. Birşeye takılmıyoruz. Güçlü olur vizyonel ve başarılı olursanız vatandaşını ve yaşayan insanların refahını artırırsanız bazı şeyler gelir. Geliyor.”

DEVELİ’YE CEZAEVİ YAPILIYOR

Develi ilçesine cezaevi yapılacağını duyuran Başkan Cabbar, şu bilgileri verdi;
“Develi’ye büyük bir cezaevi yapılmasının kararı alındı. Bünyan’dan sonra ikinci. Adalet Bakanlığı projesi çalışması var. Hazine arazimizi Adalet Bakanlığımıza tahsis ettik. Yatırım programına alındı. 2019 yılında oraya belki 500 kapalı, bin 500 açık 2 bin mahkumun konuşlanacağı mükemmel bir cezaevi kazandırmış olacağız. İlçemize ekonomik ve iktisadi olarak katkısı olacaktır. İlçemizi geliştirmek adına ge gerekiyorsa onu yapacağız. Yollarımız mı genişleyecek. Tesislerimiz mi iyileştirilecek. Bu doğrultuda çalışmalarımız sürüyor. 150 yataklı hastanemizin büyük bir bölümü bitti. Seyrani kampüsü Kayseri Üniversitesine dahil oldu. İki fakülte alındı. Burada açılacak.”

BAŞKAN MUSTAFA ÇELİK’E TEŞEKKÜR

“Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten büyükşehirden hakkıyla yatırımları aldık, almayada devam ediyoruz” diyen Başkan Cabbar, şöyle konuştu;
“KASKİ’nin sadece bize yaptığı yatırım 70 milyon liranın üzerinde. 11 köyümde kanalizasyon çalışması var ve bu çalışmalar 40 milyon lira. Bir arıtma tesisimiz yapıldı. 13 milyon lira. Çarşı merkezimiz yapıldı, Aksu mesire alanı yapıldı. Ne zaman ihtiyacımız olsa, gerekli proje ile Büyükşehir Belediye Başkanımıza gidersek ağzımızı açmadan gerekeni yapıyorlar. İstatistiklerle yada resmi rakamlarla konuşmak istiyorum. Gelirlerimizden Büyükşehir’e para kesiliyor. Yüzde 40 kesinti var. 100 liradan 40 lirası kesiliyor. Bugüne kadar 2014’den itibaren bizden kesilen para 40 milyon lira. Toplamda. KASKİ’nin bize yaptığı yatırım 82 milyon liralıktır. Sosyal medyada büyükşehir geldi biz zarar ettik deniyor. Hayır öyle değil. Rakamlar konuşuyor. Benden 40 lira aldıysa 100 lira verdi. 100-150 milyon lira arasında Büyükşehir Belediyesinin bize yatırımı oldu. Büyük katkısı oldu. Başkanımız Develi’ye geldiği zaman ilgi büyük ve ciddi bir sevgi var. Büyükşehir belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız her ilçede her köyde izi var. Bunu rahatlıkla söylüyorum. Her yıl köylerimize parke verilir götürülür. Yıllardır ben teşkilatta yetiştim. Bize o dönemlerde niye geldiniz derlerdi insanlarımız. Kanalizasyonumuz yapılmadı deniyordu. Yapmadınız deniyordu. Şimdi 11 köyümüzün kanalizasyonu yapıldı ve 40 milyon lira. Bu benim bütçem yetmez. Bazı art niyetli çevreler borçtan bahsedebilir. Buna katılmıyorum. Hakkaniyetli olarak başkanımız bizlere her zaman iyi davranıyor. Taleplerimiz olduğunda hoş karşılıyor ve gerekli desteği veriyor. İlçelerimize yapılan yatırımların hepsi resmi rakamlardır. Bu rakamlar gerçekçi ve yapılan hizmetlerin gerçekleşme oranıda büyük oranda tamamlanmıştır. Hizmete açılmıştır. Doğalgaz 100 milyon liralık yatırımdır. Bu kendi bütçemle yapmak mümkün değil. Bütçemiz 45 milyon lira. Bu yatırımı yapmak zor ama ilçemizi doğalgaza kavuşturduk. Bizim hemşehrilerimiz çok akıllı ve sağduyulu hak edene hakkını vereceğine inanıyorum.

BAŞIMIZIN TACI YAPARIZ

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde adaylığı ile ilgili soruya da yanıt veren Başkan Mehmet Cabbar, kendisi ile ilgili verilen karara saygı duyacağına işaret etti. Cabbar, şunları söyledi;
“İlçemize, şehrimize ve ülkemize yerel seçimler hayırlı olsun. AK Parti teşkilatında büyümüş birisiyim. Kayseri’nin en genç belediye başkanıyım. AK Parti teşkilatında yetiştiğimiz için gençlik döneminden beri siyasetin içindeyiz. Parti kurulmadan önce rahmetli Necmettin Erbakan hocamın partisinde bulunmuş, köylere Şevki Yılmaz’ın kasetlerini götürmüş birisiyim. Ki teşkilatta, yönetimde görev almış birisiyim. Bizde görev istenmez verilir hareketi ile yola çıkıyoruz. Büyüklerimizi teşkilatımız ne derse başımız tacıdır. Görev verilirse bu yaptıklarımızın üzerine bir tık daha koyarak Develi’miz için çalışacağız. Başka bir kardeşimize verilirse onun yanında nefer gibi durup, ok gibi durup onun bir oy fazla alması için çalışacağız. Bu dava sadece ülkemizin davası değil tüm İslam aleminin davasıdır. Dünyanın mazlumlarının davasıdır. Biz koltuk sevdalısı değiliz. Allah bize ne takdir ederse onu başımızın tacı yaparız.”

16-0 DİYE TAHMİN EDİYORUM

Yerel seçimle ilgili olarak da tahminlerde bulunan Başkan Mehmet Cabbar, seçmenin kendilerine olan ilgiden bahsetti. Cabbar, şunları anlattı;
“Seçimlerde o dönemki yapılan, oluşan gelişmeler seçmeni etkiledi. 24 Haziran’da Kayseri’de oy kaybımız oldu. Tüm ilçelerde kayıp vardı. Ama bu geçici bir süreç. Bu seçimde ben AK Partinin çok başarılı olacağına inancım tam. AK Parti kurulduğu andan itibaren bu ülkeye çok büyük kazanımlar sağladı. Birçok şeyi unutuyoruz. Bir zamanlar bu ülkede başörtülü kardeşimiz doktor olamıyor, öğretmen olamıyordu. İmam hatipli öğrencilerimiz katsayı engeli ile karşılaşıyordu. Duble yollar. Büyük projelere baktığımızda bu ülkeye ve insanına çok büyük değerler kattı. Fiziki ve duygusal anlamda. Hakkın yerine getirileceğine inanıyorum. Kayserili hemşerilerimizi güzel duygu ile AK Partiye destek verecektir. 16-0 diye de tahmin ediyorum. Sarız ve Pınarbaşı da dahil tüm ilçelerde ak parti 24 haziranda birinci parti idi. Diğer ilçeleri de alacağız. Bunu hak ediyoruz. Vatandaşımızın bunu gördüğü ve bildiği inancındayım.”

OY KAYBINI LİSTEYE BAĞLAMAK YANLIŞ

24 Haziran seçimleri ve yerel seçimler hakkında da değerlendirme yapan Başkan Mehmet Cabbar, “24 Haziran’da oy kaybını sadece milletvekili listesine bağlamak doğru değil. O günün şartlara göre değerlendirmekte yarar var. Öyle olmalıdır.İttifak bozulmadı. Cumhur ittifakı sürüyor. Bu bizim genel başkanlar düzeyinde ve alt kademeleri düzeyinde çalışmalar oldu. Toplantılar yapıldı. Daha sonra teşkilatımızın genel kanaati olarak belediye başkanlıklarında birlikte hareket edilmeyeceğinin altı çizilmedi. Biz teşkilatıyız. Hazırız ve diriyiz. Denildi. Büyüklerimizin kararı bu. Bu yol ayrılığı değil. Cumhur ittifakı sürüyor. Belediye başkanlıkları seçimlerinde bunun uygun olacağı ve saygı duyulması gerektiğine inanıyorum. Cumhur ittifakı bozulmadı. Böyle takdir edildi.Ayrılma noktasında insanlarımız gerek MHP gerek AK Parti cephesinde cumhur ittifakına sempati ve gönül besleyen insanlarımız var ve sürüyor. AK Partinin 17 yıldır kazandırdıkları ortadadır. Bunu cumhur ittifakı olarak değilde bugüne kadar ülkemize yapılan kazanımları seçmen değerlendirecektir. 2002 den önceki Türkiye ve sonrasına bakıldığında sağlığı ele alındığında neler yaşandığını ve ne gelişmeler olduğunu görebiliriz. İstanbul’a gitmek. Uçakla gitmek pahalı idi. Bugün bütün illerimizde hava limanı var. Cumhur ittifakı ile girilmedi acaba seçmen farklımı bakacak. Bunukabul etmiyorum. AK Partiye gönül veren seçmen 2002 yılından buyana yatırımları vehizmetleri dikkate almasını istiyoruz. O yönde değerlendirme olacaktır.”

SAMİ AĞABEYİN KATKILARI OLDU

Milletvekilleri ve bakan yardımcısı hakkında da konuşan Başkan Cabbar, “Develili milletvekilimiz yok ama Develili bakan yardımcımız var. Sami ağabey 24 Haziran’a kadar milletvekilimizdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ciddi anlamda hizmetleri oldu. Kazandırılan hizmetler ve önümüze düşen değerli bir büyüğümüzdür. Seçmenin tercihi ile milletvekili seçilemedi. Her zaman bizim başımızın tacıdır. İlişkilerimiz ve irtibatımız sürüyor. İlçede evi de var. Develi’ye geliyor. Önümüzdeki hafta ziyaret gerçekleştirilecek. Sami ağabeye çok teşekkür ediyorum. bu bir bayrak yarışıdır. Bugün nasip olurda seçilir, başka zaman seçilemezsiniz. Develili bir milletvekilimiz yok ama diğer milletvekillerimizde Develili gibi görüyorum. Çünkü hangisine gidersek gidelim bizlerin başvuruları ve dertlerimizle ilgili çalışıyor ve katkı sağlıyorlar.Mustafa Aksu çocukluk arkadaşım. Onun bu bakış açısı ile diğer tarafı karıştırmamak gerekir. Sami beyle devam edilecek denildiğinde onun ne kadar daha fazla oy alması için çalıştık. AmaSami bey seçilemedi. Mustafa beyle irtibatımız var bize gerekli destekleri veriyor. Sami bey yerel seçimlerde gelip çalışır. Çalışacaktır” dedi.

BİR TEK DUAM VAR

Hizmet etmenin önemli olduğuna işaret eden Başkan Cabbar, programın sonunda, şu ifadelere yer verdi;
“Develi’yi çok seviyorum. Develi halkımızı çok seviyorum. Develi’nin daha modern olabilmesi için elimden geldiği kadar gayret ediyorum. Bir tek duam var. Hoş bir seda bırakmak diyoruz ya. Yarabbim bize fırsat ver, bizlerde güzel işler yapalım. Karşılığında da Develi halkımızdan dua alalım. En büyük duamız bu.”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV