banner87
24 Nisan 2019 Çarşamba

HER ÖĞRENCİYE 125 TL YARDIM

Melikgazi Belediye Meclisi, Ağırnas bölgesinde açılan Anadolu Teknik Liseye kayık yaptıran ve nakil aldıracak öğrencilere her ay 125 TL burs verilmesini onayladı.

08 Ağustos 2018 Çarşamba 07:35
Bu haber 995 kez okundu
HER ÖĞRENCİYE 125 TL YARDIM
Haberici -->
Melikgazi Belediye Meclisi, Ağırnas bölgesinde açılan Anadolu Teknik Liseye kayık yaptıran ve nakil aldıracak öğrencilere her ay 125 TL burs verilmesini onayladı. Aynı zamanda belediye öğrencilere bisiklet hediye edecek.

Melikgazi Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlığında yapıldı. Meclis gündeminde yer alan konular görüşerek karara bağlandı. Gündem maddeleri arasında Ağırnas Anadolu Teknik Lise ile ilgili buraya kayıt yaptıran ve nakil yaptıracak öğrencilere yardım verilmesiyle ilgili konuda görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddesi görüşülürken Başkan Memduh Büyükkılıç, bilgiler vererek, okulla ilgili şunları anlattı;

“Ağırnas’ta belediyemize ait çok sayıda bina var ve bunları atıl olarak durması yerine değerlendirmeye karar verdik. Bu amaçla Ağırnas’ta bir okul yapımı çalışması oldu. Meslek yüksekokulu olsun dedik. Ama sonuç alamadık. Bunun üzerine Anadolu Lisesi konusunda çalışma oldu. Çok şükür bir sonuca ulaştık. Genel Müdürümüz Osman Nuri Günay ve Bakanımız İsmet Yılmaz’ın imzalarıyla alınan bir karar doğrultusunda Ağırnas bölgesine, Koramaz vadisine yakışan bir çalışma yapıldı. Bölgedeki beldelerimizden, mahallelerimizden, kardeşlerimizden şehre taşımadan evlerinde yemeklerini çorbalarını içip okulda okumalarını sağlamak istedik. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile planladık ve yeni açılan bir okul oldu. O bölgede lise çalışması hiç olmadı. Teşvik etmek amacıyla belediyemize yakışır, sahiplenme için başlangıçta ölü doğmasın diri doğsun mantığı için o bölgede ihtiyaç sahibi olan insanlarımız var. Destek olalım dedik. Oraya kayıt olan öğrenciye bir eğitim yardımı olsun dedik. 8 ay boyunca aylık 125 TL yardım olsun dedik. O bölgeye gidecek öğrencilerimize destek toplam üç sınıfta maksimum 100 öğrencimiz olacağını tahmin ediyoruz. Bu arada promosyon olarak bisiklet hediye edelim dedik. İşin içindeyiz.”

“Bu sesimi duyanlar 25 oldu. Kayıtlar artmaya başladı” diyen Başkan Büyükkılıç, “Önceki gün itibarıyla okullardan nakil başladı. Canlılık olsun istedik. Kültürel ve sosyal aynı zamanda eğitim için o bölgeye katkımız olmasını istedik. Eğitime en büyük destek için katkımız olması planladık. Biraz daha fazla miktar verelim gibi denildi. İlk başlangıçta olacak. Okulun diğer bütün ihtiyaçları karşılanıyor. Bu çocuklarımızın için olacak. 100 öğrenci olacak. İlk etapta 3 bölüm açıldı” dedi.

Mecliste MHP’li meclis üyeleri yardım konusunda tam destek vererek miktarın artırılması yönünde talepleri oldu. Destek miktarının yeterli olacağı kanaatine varıldı.

Daha sonra oylama yapıldı ve öğrencilere 125 TL destek verilmesi kabul edildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV