banner167
banner182
22 Ekim 2021 Cuma

HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞI YAPACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Savruk, engelli spor kulüpleri yöneticilerini kabul etti ve “İmkânlar olduğu sürece sizler için her türlü fedakârlığı yapacağız” diye konuştu.

05 Aralık 2019 Perşembe 06:26
Bu haber 300 kez okundu
HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞI YAPACAĞIZ
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Savruk, engelli spor kulüpleri yöneticilerini kabul etti ve “İmkânlar olduğu sürece sizler için her türlü fedakârlığı yapacağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’ni ziyarete gelen Melikgazi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Faruk Şahin, Anadolu Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Eftal Özkartal, Kayserili Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ümmet Ekici ve derneklerin yönetim kurulu üyelerini kabulünde bir süre sohbet etti. Başkan Vekili Mehmet Savruk ilk olarak Melikgazi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Faruk Şahin ve beraberindeki heyetle görüştü. Başkan Şahin, ziyarette, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’deki tüm engelli camiası ve engelli vatandaşlara destek olduğunu gördüklerini ve bundan dolayı teşekkür etmek istediklerini söyledi ve kendilerine imkânlar verildiğinde çok iyi başarılara imza attıklarını belirtti. Başkan Vekili Mehmet Savruk daha sonra Anadolu Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Eftal Özkartal ile Kayserili Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ümmet Ekici ile bir araya geldi. Anadolu Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Eftal Özkartal, “Kayserimizi güzel bir demet şeklinde temsil etme gayretindeyiz. Güzellikleri taşıma gayretindeyiz. Dernek ve kulüpler olarak Büyükşehir Belediyemizden yardım aldık. Bizi önemsediler, önemli gördüler ihtiyaçlarımızı giderdiler. Bu konuda çok memnunuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kayserili Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ümmet Ekici’de destekleri için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.  Ziyarette engelli derneklerini dinleyen Başkan Vekili Savruk, hiçbirimizin birbirimizden farklı olmadığını vurguladı. Asıl önemli olanın faydalı olmak olduğunu belirten Savruk, “Faydalı olmak sadece engelsiz insanlara ait olan bir şey değildir. Faydalı olan benim bildiğim pek çok engelli bireylerimiz vardır. Dünyada birçok başarı elde etmişlerdir. Gerek spor, gerek kültür, gerek siyasi, gerek bilim yönünden damgalarını vurmuşlar, mesafe kat etmişlerdir.  Onun için insanları engelli veya engelsiz olarak ayırt ederek hoş bakmıyorum. Çünkü, her insanın bir eksikliği vardır. Belki bedensel eksiklik olmayabilir ama insanın ruhu kötüdür. Düşüncesi kötüdür. Esas engelli onlardır. Engeli ortaya getirende onlar” dedi. İmkanlar oldukça engelli derneklerinin ve engelli bireylerin yanında olduklarını anlatan Savruk, “Sizler için her türlü fedakârlığı yapacağız” dedi.

Başkan Vekili Mehmet Savruk İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencileriyle Emirgan Parkın’da bir araya geldi.  Öğrencilerle kahvaltı eden Başkan Vekili Savruk, özel öğrencilerle yakından ilgilendi.

Öğrencilerle bol bol sohbet eden Savruk, “Güzel etkinlikler içerisindeyiz. Engel diye bir kavram tanımıyorum. Hepimiz bir engeli ve eksikliği var. Asıl engel, engellilerle bir araya gelmeyen ve onları anlamayandır” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV