banner87
21 Mart 2019 Perşembe

HER ZAMAN KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle açıklama yaptı

08 Mart 2018 Perşembe 07:05
Bu haber 365 kez okundu
HER ZAMAN KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ
Haberici -->
Kocasinan Belediyesi’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlanarak; Kocasinan Belediyesi’nin projelerinde kadınlara daima pozitif ayrımcılık yaptığı vurgulandı.

İlçede kadınların sosyal hayatını daha da zenginleştirmek ve onları daha da mutlu etmek için birbirinden önemli yatırımların hayata geçirildiğine dikkat çekilirken, kısa süre önce Kocasinan Akademi Yakut’un kadınların hizmetine sunulması da buna örnek olarak gösterildi.

Açıklama da Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eğitimden sanata, spordan kültüre hayatın her alanında kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak, onların her zaman yanlarında olduklarını vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, “Hanım kardeşlerimiz bizim için bir gün değil, her gün anlamlı,  her gün değerli, her gün takdire şayandır. Bu anlayışla hanım kardeşlerimizin sosyal, kültürel, mesleki ve eğitimsel açıdan kendilerini geliştirerek, meslek sahibi olmaları için yeni ve farklı projeler hayata geçiriyoruz. Toplumun temelini oluşturan kadınlar için Kocasinan Akademi çatısı altında semt konakları, Yakut, Mimarsinan ve Erciyesevler tesislerimizde birçok branşta eğitim veriyoruz. Bu eğitimler sayesinde meslek edinmeleri ve sosyalleşmeleri noktasında katkı sağlıyoruz. Böylelikle öğrendikleriyle aile bütçesine, ülkemize ve Kayseri ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ayrıca hanım kardeşlerimizin hayatını daha da kolaylaştırmak için Kayseri’de yine bir ilki gerçekleştirerek ‘Bebek Bakımı ve Emzirme Kabini’ projesini hayata geçirdik” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kadınlara yönelik yaptığı hizmetlerle vatandaşın takdirini kazanan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte toplumun her kesimini temsil eden bayanlarla Erciyesevler Tesisinde bir araya gelecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV