banner87
22 Temmuz 2018 Pazar

“HERKES ENGELLİ ADAYIDIR”

Mustafa Balta çalışmasını anlattı

12 Eylül 2017 Salı 07:57
Bu haber 477 kez okundu
 “HERKES ENGELLİ ADAYIDIR”

Kayserili fotoğraf sanatçısı Mustafa Balta, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasında miniciks hayatlar "Herkes Engelli Adayıdır" isimli çalışmasıyla mansiyon ödülüne layık görüldü. 

Uzun zamandır minik figürlerle çalışan sanatçı ödülü hakkında çok gururlandığını herkesin başına her an her şeyin gelebileceğini söyledi. Balta, toplumda herkesin daha yalnız engellilere karşı değil doğaya hayvanlara canlılara karşı daha dikkatli ve duyarlı olmasını istediğini belirtti.

Engellilerin eski hükümlü ve yakınlarının topluma kazandırılması öngören Avrupa Birliği projesi kapsamındaki fotoğraf yarışmasında birinciye 1000 Euro ikinciye 750 Euro, üçüncüye 500 Euro tutarında hediye çeki verildi.

Yarışmanın juri üyelerinin de aralarında Coşkun Aral, eski bakan Işın Çelebi’nin de bulunduğu ödül töreni 24-25 Ağustos tarihinde Ankara Hilton Otelinde yoğun katılımla gerçekleşti yarışmadaki ödüle layık görülen eserler daha sonra Kızılay Metrosu Sergi alanında sergilenecektir.                       

Balta, sözlerinde ödüle layık görüldüğü için çok gururlandığını bundan sonrası toplumsal projelerde daha çok yer almak istediğini ve "Miniciks Hayatlar” olarak isimlendirdiği çalışmalarında ileriki tarihlerde sergi açmayı planladığını belirtti

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV