banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

HERKES PERİŞAN

Kayseri’ye gelen İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, açıklanan enflasyon rakamlarının yüzde 24, ama halkın enflasyonunun yüzde 50’nin üzerinde olduğunu söyledi.

05 Ekim 2018 Cuma 07:54
Bu haber 677 kez okundu
HERKES PERİŞAN
Haberici -->
Kayseri’ye gelen İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, açıklanan enflasyon rakamlarının yüzde 24, ama halkın enflasyonunun yüzde 50’nin üzerinde olduğunu söyledi. Koncuk, ülkede yaşanan ekonomik sıkıntı nedeniyle esnafın, çiftçinin, asgari ücretlinin, işadamının, dar gelirlinin herkesin kan ağladığını, perişan olduğunu ifade etti.

İYİ Parti Genel Merkezi’nin 50 kente ulaşarak sivil toplum kuruluşları ile halkı dinleyen İyilik Kervanı Kayseri’ye geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas ile milletvekillerinin yer aldığı heyet, Kayseri’deki çalışmalarına Gazeteciler Cemiyetini ziyaretle başladı. Burada ilk konuşmayı yapan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Batman’dan gelen acı haberle büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, “Hain terör saldırısında şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk, yaşanan ekonomik sıkıntılara değinerek, “Enflasyon rakamları açıklandı. Bir yıllık enflasyon yüzde 24 denildi. Oysa milletimizin enflasyonu yüzde 50. Her şey ikiye katlandı. Çiftçimiz tarlasını ekmeyi düşünmüyor. Esnaf perişan. Herkes perişan. Herkes kan ağlıyor. 17 yıldır milletimizin güvendiği siyasal iktidarın Türkiye’yi getirdiği nokta batık bir ekonomi. Çaresiz, umutsuz bırakılmış millet. İşsiz ve geleceğini hesap edemeyen gençlik var. Allah hepimizin yardımcısı olsun” diye konuştu.

Cemiyete yapılan ziyarette ilk açıklamayı yapan Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi; “Batman’da meydana gelen hain terör saldırısında şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Ailelerineve yakınlarına sabırlar diliyorum. Gazi arkadaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Acımız büyük. Bildiğiniz gibi İyilik Kervanı Yollarda diye İYİ Parti olarak yola çıktık. Bu çerçevede değerli İYİ Parti Genel Başkan Yardımcımız Berna Sukas, Adana Milletvekilimiz İsmail Koncuk, Konya Milletvekilimiz Fahrettin Yokuş bey, Antalya Milletvekilimiz Tuğba Varol Çolak hanımefendi Kayseri’ye geldiler. Yine partimizin diğer organlarında yer alan arkadaşlarımızla birlikte Kayseri’de yapılacak çalışmalarımıza katılacaklar.Sivil toplum kuruluşlarını gezerek Kayseri’nin sorunlarını tespit edip yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi alış verişinde bulunacağız. Biz Gazeteciler Cemiyetimizi ziyaretle başladık. Ki basınımıza uzak değiliz ve basının sıkıntılarını gündeme getirme adına gerekli çalışmayı yapıyoruz. Yerel basınımızın sorunlarını çok yakından takip ediyoruz.İyiler bir aydır yollarda ve Anadolu’nun her yerinde. Basında yer bulamıyoruz. Ulusal basında yer alamıyoruz. Vatandaşın bütün ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde çalışmalarımız tamam. Şuana kadar da 50 ilimizi gezdik ve çalışmalar yaptık. Kayseri’de de aynı çalışmayı yapıyoruz.”

İÇİMİZ KAN AĞLIYOR

Genel Başkan Yardımcımız Berna Sukas, yaptığı açıklamada, “Batman’da maalesef bizi çok üzen bir haberle güne başladık. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. İçimiz kan ağlayarak güne başladık. Bunun son olmasını istiyoruz. Bir devlet askerini insanının bu şekilde kaybetmemelidir” dedi.

Çalışmalarla ilgili de Sukas, şunları anlattı; “Kayseri’de beni güzel karşılayan iyi parti il teşkilatı ve arkadaşlarımıza, basınla bizleri buluşturan il başkanımız Süleyman beye ve arkadaşlara teşekkür ediyoruz. İki gün boyunca burada çalışacağız. İyilik projesi ile illerimizi geziyoruz. Çok faydalı olan geri dönüşler aldığımız projedir. Hem teşkilatları ziyaret ediyoruz. Yenilenmeleri ve yerel seçime hazırlanmaları için çalışıyoruz. Bunun yanında en önemlisi Kayseri halkı ile bir araya geliyor ve onların sıkıntılarını dinliyoruz. Bu sıkıntıları Ankara’ya taşımak için çalışıyoruz. Bu sorunları meclise taşıyacağız ve çözüm bulunmasını sağlayacağız. Genel Başkanımız Meral hanımın selamı ile Kayseri’ye geldik. Kendisi de en kısa zamanda buraya gelecekler.Bize randevu veren cesaret eden sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edeceğiz. Randevu vermekten dolayı korkan sivil toplum kuruluşları oldu.”

TUŞ OLANLARA DEMOKRASİ DERSİ

Milletvekili İsmail Koncuk, Genel Başkanları Meral Akşener’in seçim sonrasında neden olağanüstü genel kurula gittiğini belirterek, bu kararının siyasi parti liderlerine örnek olduğunu ifade etti. Bin bir zorluk ve engellemelere rağmen seçimden başarıyla çıktıklarını anlatan Koncuk, partisi ve ülke ekonomisi ile ilgili şunları söyledi:

“Genel başkanımızın genel kurul kararı güzel bir örnek olmuştur.  Genel kurullardan kaçan, genel başkanlık koltuğuna yapışmış, her seçimde tuş olan bazı siyasi partilerin genel başkanlarını gördükçe genel başkanımızın bu asil ve cesur tavrı milletimizce anlaşılmış ve takdir edilmiştir. Tuş olmaktan yılmayan halen koltuğundan ayrılmayan siyasi partilerinin liderlerinede güzel bir demokrasi dersi oldu.”

TÜRKİYE FİKREN İFLAS ETMİŞTİR

“Türkiye iyi yönetilmiyor. Türkiye aslında fikren iflas etmiş. Ekonomik kültürel sosyal problemlerimize hiçbir çözüm üretemeyen bir siyasi iktidar tarafından 17 yıldır yönetiliyor. Milletimizin takdiri bu. Milletimizin takdiri bizim kabulümüzdür. Ama yanlışları milletimize anlatmak ve uyarmak bizim görevimiz. İYİParti Türk siyaseti açısından yeni bir nefes ve yoldur. Türkiye sıkışmıştır. Millet geçim noktasında acz içine düşürülmüştür. Yani bir yol bulamamakta Türkiye. Böyle bir durumla karşı karşıya. Bu yönüyle baktığımızda Türkiye yeni bir siyasi çıkış olarak görmek gerekir. İYİPartiyi. Milliyetçi, muhafazakar, demokrat ve Atatürkçü bir siyasi harekettir İYİ Parti. Başka yaftalarla yaftalamasınlar.”

PKK’YI BAŞ TACI EDENLER SORUMLUDUR

“7 askerimizi şehit verdik. Allah mekanlarını cennet eylesin. Ailelerine sabır versin. Dün çözüm sürecinde PKK’yı baş tacı edenler bunun sorumlusudur. Milletimiz bunu unutmamalıdır. Nasıl FETÖ ile aldandıysa bu hükümet, sayın cumhurbaşkanı, PKK ile de aldanmış ve yanlış yapmıştır. Siyasetçilerin yaptığı hataların bedelini millet öder. Evlatlarımız Türkiye için ödüyor. 15 Temmuz’da 251 şehit verdik. Kim Fetö’yü besledi. Türk Silahlı Kuvvetlerinde neredeyse üst kademe komutayı ele geçiren Fetö’nün yapılanmasına kim izin verdi. Bunlar halen ülke yönetiyor. Bedelini millet ödüyor. Siyaseten yapılan hataların bedelini.”

AİLE ŞİRKETİ MANTIĞI İLE YÖNETİLİYOR

“Tek adam yönetiminin Türkiye’yi demokrasiden uzaklaştıracağını ekonomik, sosyal, kültürel yönünde milletimizin sorunlarla karşı karşıya kalacağını anlattık. Ama seçim sonuçları böyle sonuçlandı. Bugün yaşadıklarımız, ekonomik kriz, Türkiye’nin yönetimine bütün dünya ülkelerinin güven duymamasının sonucudur. 24 Haziran sonrasında Türkiye bir aile şirketi mantığı ile yöneltilmektedir. Sayın cumhurbaşkanının damadı dışında hiçbir özelliği olmayan berat Albayrak hazine maliye bakanı yapıldı. Adeta bir aşiret devleti aile şirketi mantığı ile yönetilen ülkenin ekonomisine kim güvenebilir.Dolasıyla bugün bunun bedelini ödüyoruz.”

HALKIN ENFLASYONU YÜZDE 50

“Dün enflasyon oranı açıklandı. Yüzde 17.90’dı. Bir aylık enflasyon yüzde 6.30. Bir yıllık enflasyon yüzde 24.2 oldu. Vatandaşımızın enflasyonu ne derseniz. Kira, gıda, ulaşım ve benzeri harcamaları hesap ettiğimizde yüzde 50’yi aşan enflasyon var. Vatandaşın ve dar gelirlinin enflasyonu 24’ün çok çok üzerindedir.  Yüzde 50’yi aşan oranla Türkiye karşı karşıyadır. Düşünün 100 liramız bugün 50 liraya düştü. 50 lira değerinde oldu.”

ASGARİ ÜCRET YADA MAAŞLAR ARTTI MI?

Bütün girdiler arttı. Bütün ürünlerin fiyatları iki katına çıktı. Ama asgari ücret arttı mı? Artmadı. Emeklinin, memurunun, işçinin maaşı arttımı? Artmadı. Çiftçi tarlamı nasıl sürebilirim. Nasıl ekebilirim, ektiğim ürün benim masrafımı karşılarmı endişesi içinde tarlasını ekmemeyi düşünüyor. Esnaf perişan. Kayserililer zeki insanlar. Ticareti iyi bilirler. Bu alanlardada genetik yapıları uygun. Arife tarif gerekmez. Esnafı gezin herkes kan ağlıyor. Birçok dükkanda müşteri yok. Kimse iş yapamıyor. Esnaf satış yapamıyor. Herkes perişan. İşadamları iflas anlaşması ilan ediyor. Borçlarını yeniden yapılandırmaya gidiyor. Türkiye nasıl bu hale geldi. 17 yıldır milletimizin güvendiği siyasal iktidarın Türkiye’ye getirdiği nokta batık bir ekonomi, çaresiz umutsuz bırakılmış millet, işsiz ve geleceğini hesap edemeyen gençlik var. Allah hepimizin yardımcısı olsun.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV