banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

HESAP SORACAĞIM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yardım ve yatakçılık yapanlardan hesap soracağının sözünü verdi

12 Mart 2018 Pazartesi 07:39
Bu haber 680 kez okundu
HESAP SORACAĞIM
Haberici -->

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il kongresine katıldı ve burada coşkuyla karşılandı. Bir dönem içişleri bakanlığı görevi de yapan Akşener, yardım ve yatakçılığın ne olduğunu bildiğini belirterek, “FETÖ’ye yardım ve yataklık yapanlardan sonuna kadar hesap soracağım” dedi.

Partisinin Kadir Has Kongre Merkezi’ndeki kongresinde bir saati aşkın süren bir konuşma yapan Genel Başkan Meral Akşener’in gündeminde FETÖ terör örgütü vardı. ‘7 sülalemde FETÖ’cü varsa siyaseti bırakırım dedim ve başka kimse bunu diyemedi” diyen Akşener, “Gariplerle uğraşıyorlar. Hırsızların, zenginleri Fetöcüleri kaçtı. Çaycı, çorbacı hapis. And olsun bunların bu kadar büyümesine, devleti ele geçirme adına her türlü gayretin önünü açanlar, yardım ve yatakçılık yapanlardan sonuna kadar hesap soracağım. Söz veriyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşaner partisinin il kongresinde ülke gündemi ve Kayseri ile ilgili konulara değendi. Çiftçiye ve sanayiciye verecekleri destekleri anlatan Akşener, Kayseri ile ilgili ne yapacakları konusunda projelerini anlattı.

Genel Başkan Meral Akşener’in kongrede yaptığı konuşmanın detayları şöyle;

BENİ ÇOK HEYECANLANDIRDINIZ

Beni çok heyecanlardınız, mutlu ettiniz. Onurlandırdınız. Kayseri’nin farkını gösterdiniz. Allah bin kere razı olsun. Hakkını helal edin. Birbiri ile uyumlu sevgi dolu insanların bir araya geldiği cesur ve iyi insanların bir araya olduğu salonda sanki kongrede değil de büyük bir düğün yapıyoruz gibi. Diğerler şehirlerin işi zor. Allah razı olsun sizden.

ALLAH’IN İZNİYLE İKTİDARI ALACAĞIZ

Biz henüz 4 aylık partiyiz. Bugün itibarıyla sadece ben diğer arkadaşlarımız ayrı 47 ile gittik. Ahlat’tan başladık, Şırnak ile devam ettik. Bitlis ile yürüdük. Artvin’e gittik. Edirne’ye gittik. 47 ilde vatandaşlarımızla, milletimizin aziz mensuplarıyla dertleştik. Halleştik. Çünkü İYİ Partiyi kuramazlar, kurdurmazlar denilmişti. Kurduk. Yapamazlar demişlerdik. Birlikte yaptık. Şimdide kongrelerimizi yapıyoruz. Allah’ın izniyle yapılacak ilk seçimde en büyük iktidar alternatifi Cumhurbaşkanlığı alternatifi olarak milletimiz karşısına çıkacağız. Allah’ın izni ile cumhurbaşkanlığı ve iktidarı alacağız.

DÖNEN DÜMENLERE AYNA TUTTUK

Bizler 1 Kasım’dan sonra demokrasi mücadelesini olgun edeple, haya sahibi olarak sürdürdük. Tek bir şey istedik. Demokrasinin tam ve kamil uygulanabilmesini. Buyurun kim seçilirse seçilsin bir kongre olsun. Sonra iktidar üzerimize çullandı. Bugüne geldik. Allah’a şükrediyorum ki; hadi demişsiniz. İyi ki yola çıkmışız. Türkiye’de dönen dümenlere hep birlikte ayna tuttuk. Herkesin iç yüzünü herkesin nasıl görünmeye çalışıp gereceğinin nasıl olduğunu aziz Türk milletine gösterme gibi görevi yerine getirdik. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların, sahtekarlık sonucu oluşturulduğu Cenabı Hak aziz milletimize sunmaya, ayna tutmayı vesile kıldı. Şükürler olsun.

GELİN DAMATLARINI GÖRECEKLER

15 Temmuz oldu. Hain Fetö kalkışması sonrasında OHAL ilan edildi. Arkasından bir saray koalisyonu var ya, küçük ortağı Türkiye’ye özgü bir başkanlık sistemini teklif etti. Referanduma gidildi. Kabul edilebilirse, kabul edilirse Türkiye için yanlış olur. Seçilen içinde yanlış olur. Onlarda dediler ki, bunlar hain. PKK’lı. Fetöcü. Ajan. Hayır için kampanya yapan herkesi suçladılar. Bütün bunları söyleyenler önce aynaya baksınlar. Önce sağa ve sollarına baksınlar. Sağ ve sollarında gelin damatlarını aynada da kendilerini görecekler.

BİZ MİLLETİN PROJESİYİZ

Saray koalisyonunu küçük ortağı diyor ki; ‘Bunlar proje partisidir.’ Eyvallah. Bu milletin projesi olan partiyiz. Millet kurdu. Millet destekliyor. Türk milleti arkamızda, kurduğu siyasi parti olarak milletimizin projesi olarak yol yürüyoruz. Her gittiğimiz şehirde İYİ Partinin temel hedefinin mutlaka konuşan bir Türkiye’yi ortaya çıkarmak için gayretimiz olduğunu iddia ediyor ve söyleyerek geziyoruz.

TÜRKİYE KONUŞAMIYOR

Türkiye konuşamıyor. İnsanlar evlerinde konuşamıyor. Hanımlar kısır günün de, altın günlerinde konuşamıyor. Erkekler kahvede konuşamıyor. Cami çıkışında yüksek sesle konuşamıyor. Eğer Türkiye konuşabilseydi. Müzakere edebilseydi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) ülke için önemli konular konuşulsaydı, tartışılsaydı, muhalefetin söylediklerine kulak kabartılsaydı, bugün biz Afrini konuşuyor olmayacaktık.

AFRİN MECBURİYETTİR, GEÇ KALINDI

Afrin şehidimiz, ‘Mehmet Muradağ seni kalbimize gömdük’ yazılı pankart var. Aziz şehidimizin adını buraya yazmak zorunda olmazdık. Afrin mecburiyettir. Geç kalındı. Davul zurna ile müdahale gayri ciddi yapılmaması gerekendir, burada ciddi bir müdahale vardır.

726 ŞEHİDİMİZİ UNUTMADIK

Irak, Barzani, peşmergenin 29 Ekim’de Türkiye’den davul zurna ile geçişi, çözüm denilen yıkım sürecini konuşsaydık, Fetö ile konulan ilişkileri, çalışmaları sorabilseydik, konuşabilseydik, gençlerimizin geleceğini ortadan kaldıran sorunlara kulak kabartılsaydık, Türkiye bugün Afrin’i konuşuyor olmazdı. 15 Temmuz hain darbe girişimini konuşuyor olmazdı. 249 şehidimiz olmazdı. 2 bini aşkın gazimiz olmazdı. Açılan hendekleri konuşabilseydik, çözüm süreci denilen yıkım sürecini konuşabilseydik, Sur’da, Suruç’ta, Mardin, Şırnak, Cizre’de 726 şehit vermek zorunda kalmazdık. Bu millet vatanı için evladını feda eder. Analar çocuklarımızı doğurduktan sonra, anneler, kayınvalideler gelinlere abdestsiz süt verme der. Erkek çocuk için asker olacak. Göndeririz askere ya şehit ya gazi ol deriz. Burada problem yok. Bugün bizi yönetenlerin dediğim dedik, çaldığım düdük sözü ruh halinde. PKK ile yapılan mücadelede küçük bir zaman diliminde 726 şehit verdik. Onlar onu unuttu rakam gördü. Biz bunların her birinin can olduğunu 726 annenin bugün bile ağladığını eşin ağladığını gencin çocuklarının bugün bile boyunlarının bükük olduğunu biliyoruz. Unutmadık.

ABD VE RUSYA İLE GÜNEYDE KOMŞU OLDUK

Dış politika konuşulmadığı için, mecliste hiçbir konu görüşülmediği için dış politika yerlerde sürünüyor. Suriye’de 3.5 milyon insanı yerinden yurdundan ederek milletimize, milletimizin cömertliğine sığındılar. Neden o insanları yurdundan ederek ülkemize geldiler. Bunun cevabı ne bende nede sizde var. Bunlar konuşulsaydı Suriye meselesi konuşulsaydı bugün biz Irak’ta ve Suriye’de, ABD ve Rusya ile güney komşusu olmazdık. Hem ABD hem Rusya bizim güney komşumuz.

En son Yunanlılar posta koydu. Yunansitan kafa tutuyor. 18 ada gitmiş, bizim zamanımızda gitme deniliyor. Normal mi? Değil. Cipras ona bağırıyor. Yunanistan’tan gelen koca bir parmak sallama. Siz gider Yunanistan’a Lozan’ı tartışmaya açarsanız Yunanlılar size böyle çemkirir. Türkiye’ye çemkiren Yunanlılara sesleniyorum. Biz birbirimizi tanırız. İYİ Parti iktidara gelecek o zaman görüşürüz.

ABD bakanı geldi. Görüştü. 3.5 saat görüştü. Kimse yok. Tutanak yok. Yabancı tercümanda yok. Erdoğan lisan öğrenemediyse lisanı da yok. Çavuşoğlu halletti. Çıkar çıkmaz ne oldu. Amerika’ya şans verilecek, ortaklık ilanı yenilendi. 3 gün sonra 14 şeker fabrikası satışa kondu. Ülkemizde Amerika tarafından genetiği ile oynanmış mısır şurubu satış miktarı yüzde 15 idi. Sonra yüzde 30’a çıkardılar. Almanya ve Fransa’da nişasta bazlı şeker tüketimi için verilen izin yüzde 1’dir.

BİZLE 3 ÇOCUK İÇİN ALAY EDİYORMUŞ

Biz konuştuk bilim adamları konuşmaya başladı. İlmin araştırmasında obezitenin sonra kanserin, şeker hastalığının ve kısırlığın bu nişasta bazlı şeker kullanımı ile arttığı ilan edildi. Bu adam bize üç çocuk, 5 çocuk diyor. Niye diyor. Önemli sözü idi. Ciddiye aldığım sözü idi. Adam bizimle dalga geçiyormuş zürriyetimize göz dikmişler. Şimdide bizimle 3 çocuk diye alay ediliyormuş.  Bu şeker bütün bu hastalıklara neden oluyor. Hastalanıyoruz ve tedavi oluyoruz. Avuç dolusu ilaç alıyoruz. Türkiye’mi üretiyor. Hayır. Almanlardan, Fransa’dan, Amerika’dan alıyoruz. Kardeşim siz bu ilaç fabrikalarının ortağı mısınız? İthalatını, yandaşlarınız mı yapıyor. Acaba bu ilaç şirketlerinin kazanmasıyla cepleriniz mi doluyor. Bunu soracağım.

MAZOT ÇİFTÇİYE 1.5 LİRA OLACAK

İYİ Parti çiftçimize destek verecektir. Amerikalı çiftçi mazotu 1.5 liraya kullanıyorsa bizim çiftçimizde kullanacak. Tohum, gübre devlet destekli olacaktır. Ürettiğiniz Türkiye’de tüketecek. Sonrasın da elbette dışarı satacağız. Dünya çiftçisi ile rekabet edebilir hale geleceğiz. 5 yıl süre koyduk. İYİ Parti iktidarı 5 yıl sonra Türkiye, Hollanda’ya et ve hayvan, ithalat yaptığımız ülkelere tarım ürünleri satacaktır.

PROJE ÇALIYORLAR

Bizim söylemlerimize bozuluyorlar. Yolda koca bir afiş. Milletin adamı çiftçi ile buluşuyor. Milletin adamı isen niye halkın içinde dolaşamıyor. Bir kamyon polisle koruma ile geziyorsun. Madem milletin adamısın. Bunlar gerçekten çalmaya alıştı. Ben söyleye söyleye çiftçiyi kabul etti. Sarayında. Polis arıyor. Kız çocukları atanamayan öğretmeler arıyor. Anlat diyorlar. Tutuklu anneler var. Çocukları var. Onlar geldi. Ne olursa bunları da söyle, seni dikkate alıyor dediler. Beni değil İYİ Partiyi dikkate alıyorlar. milletin avukatı sözcüsü olduğu için İYİ Partiyi dinliyor. Türkiye’ye iyi geldi. AK Partiye de iyi geldi.

Benim büyüklerim daha sert yaşayan Müslümanlar. İhtiyarlar bana telefon açıyor. İslam güncellemesi konusunda konuş diyorlar. Bizim büyüklere diyorum ki; Halacağım. Konuşacağımda kime neyi anlatacaksın. Tarihi dizilerden öğreniyor. Ben beyefendiden öğrendim. Dinide menkıbelerden öğreniyor. Ne söyleyeceğim. Ne diyeceğim derken güncellemeyi yaptı.

ÇIKAR İTTİFAKIMIZ OLMAYACAK

Ne çıkar ne çukur ne cukka ne yıkım ittifakı yapmayacağız. Asla yapmayacağız. Şartlı şurtlu insanlarla el sıkışıp aday olabilmek için grup kurmak için abidik, kubidik işimiz olmayacak. 100 bin imza ile yola çıkacağız. Yiğitleri de göreceğiz. 100 bin imza ile kim yola çıkacak. Halep orada ise aşrın burada. Sinirleri çok bozuk. Her iki tarafında görevlendirdikleri var. Küçüğünde büyüğünde. Sövmek ve iftira atma adına görevliler. Allah ne büyük. Fetöcü deniliyor. Şak diye Fetücülere yaptıkları görevlilerinde övgü dolu kasetleri ortaya çıkıyor. Bak sağına soluna aynaya kendini göreceksin.

SÖZ VERİYORUM

Salı günü Fetö ve DAİŞ ile mücadelenin nasıl olması gerektiği konusunda basın toplantısı yaptık. Ben İçişleri bakanlığı yaptım. Yardım ve yatakçılık nedir bilirim. Söz veriyorum. Kadınların erkeklerin huzurunda söz veriyorum. Gariplerle uğraşıyorlar. Hırsızların, zenginleri Fetöcüleri kaçtı. Çaycı, çorbacı hapis. And olsun bunların bu kadar büyümesine devleti ele geçirme adına her türlü gayretin önünü açanlar yardım ve yatakçılık yapanlardan sonuna kadar hesap soracağım. Söz veriyorum.

BİZ KUPON BEYİNLER İSTİYORUZ

Kayseri sanayi şehri, gıda mobilya metal işletmeleri var. Kayseri gibi ticari zekası ile ünlü bir şehrin insanlarına yol gösterilse ellerinden tutulsalar bir yüksek teknoloji merkezi yapar mı yapar. Üç üniversitesi ile yüksek teknolojinin uygulandığı ve üretildiği ortaya konduğu bir üs yapar mı yapar. Silokon vadisinin aynısı kurulur mu kurulur. Bunu anlayacak kafa yok. Bunlar kupon arazilerden anlıyor. Kupon beyinler istiyoruz. İnsanlarımızın zekasına inanıyoruz. Milletimizin iradesine inanıyoruz. Kayseri 5 yıl sonra üretim merkezi haline gelecek. İyi parti bunu yapacak. Kayseri’yi üretim üssü yapacağız.

7 GÖBEK SÜLALEMDE FETÖCÜ VARSA SİYASETİ BIRAKIRIM

Bizimle ilgili ne söylere söylesinler. Suratlarına çarpın. Bir siyasetçi, biri, 7 göbek sülalemde bir Fetöcü varsa siyaseti bırakırım diyen oldu mu? Ama ben dedim. Kimse diyemedi. Fetö’den para alanlar, iş alanlar Fetö’nün parasıyla çocuklarını Amerika’da okutanlar, Fetö’nün imamının çocuklarıyla çocuklarını evlendirenler. Samanyolu televizyonu, Bugün gazetesi önünde polislerle iç içe kavga edenler. Kardeş biz 40 kişiyiz. Birbirimizi biliriz. İftira etmeyin. Dedikodu yapmayın. Dırdır etmeyin. Yiğit olun. Adam olun. Net olun. Dürüst olun. Açıkça elinde bilgi belge olan varsa ortaya koymuyorsa şerefsizdir. 2.5 yıldır bunu söylüyorum. Şerefsiz şerefsiz geziyorlar. Sizi asla utandırmayacağım. Başınız öne eğdirmeyeceğim. Gencecik bir evladınız, kız kardeşiniz, mahalle kahvenizde işyerinde camide benden büyük bir ağabeyinin yüzünü yere eğdirmeyeceğim. Bu çapsız muhteremlerle ağabeylerle dalga geçmeye alay etmeye devam edeceğiz. Şerefsizliğini kabul ettiler. Yazıktır günahtır.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV