banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

HIZLI TRENDE PROJE MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kayseri mitinginde kalabalık bir halk kitlesine seslendi. Kayserililere destekten dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattının Yerköy’den Kayseri bağlantısı için yüksek hızlı tren proje çalışmalarına başlandığı söyledi.

25 Şubat 2019 Pazartesi 10:07
Bu haber 840 kez okundu
HIZLI TRENDE PROJE MÜJDESİ
Haberici -->
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kayseri mitinginde kalabalık bir halk kitlesine seslendi. Kayserililere destekten dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattının Yerköy’den Kayseri bağlantısı için yüksek hızlı tren proje çalışmalarına başlandığı söyledi. Antalya, Konya, Nevşehir ve Kayseri bağlantılı yüksek hızlı tren hattında da sondaj çalışması başladığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçim öncesinde partisinin mitingi için geldiği kentte geldi. Havayoluyla şehre gelen ve Erkilet Havaalanı’nda karşılanan Erdoğan, yoğun güvenlik önlemleri arasında otobüsle mitingin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na geçti. Vatandaşların hava limanından mitingin yapıldığı alana kadar gösterdiği sevgi seli ise, miting alanında devam etti.

ERDOĞAN MUHALEFETE YÜKLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingdeki konuşmasında muhalefet partilerine yüklenerek, “Bay Kemal ‘Oylarımızı Kürdistan’da HDP’ye vereceğiz' diyenlerle nasıl beraber yürüyor?” dedi.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhur İttifakı adaylarının tanıtıldığı mitinge katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin seçim şarkısını söyleyerek kürsüye çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu birlik ve beraberliğimiz zillet ittifakını çökertecek. Onların nasıl terör örgütlerini açtıkları çukurlara gömdüysek, şimdi de sandıklara gömmeye hazır mıyız? Bu güne kadar Kayseri’ye 26 katrilyon TL tutarında yatırım yaptık. Park alanları ile piknik alanlarını CHP millet bahçesi ile karıştırıyor. Bütün ormanlık alanlar milletin bahçesi, niye ayrımcılık yapıyorsunuz diyor. Bir tane CHP’li İstanbul’un belediye başkan adayı, dersini iyi çalış, öğren de öyle gel. Bu millet bahçesinin esprisi farklı. Buraya isteyen herkes gelebilir. 24 saat bütün gençlere açık. Kayseri bu millet bahçesi ile yeni bir sürece girecek” dedi.

HALKA GÖRÜNTÜ İZLETTİ

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi;

“Bu şehir hastanelerimiz gerçek şifahane oldu. Bay Kemal SSK’nın genel müdürü olduğu zaman bu hastanelerin durumu neydi? Bay Kemal’in SSK Genel Müdürü olduğu zaman ne durumdaydık? Kullanılmış galoşları bile vatandaşa satıyordu Bay Kemal. Ben bunları artık konuşmaktan bıktım, utanıyorum, milletime havale ediyorum. 31 Mart’ta işte bu CHP’ye ve bu Kılıçdaroğlu’na onun terör örgütünün destekçisi olan parti ile nasıl sırt sırta girdiğini gösterelim. Geçen gün şu anda beraber oldukları partinin eş başkanı, ‘Biz Kürdistan’da oylarımızı HDP’ye vereceğiz’ diyor. Kardeşlerim Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge yok. Bay Kemal bu açıklamayı yapanlarla nasıl oluyor da beraber yürüyor. Bu İYİ Parti bu ülkeyi bölmek isteyenlerle nasıl oluyor da beraber yürüyor. Gelin 31 Mart’ta bunlara derslerini toptan verelim. Ondan sonra batıda da AK Parti’yi ve MHP’yi yok etmek için çalışacağız diyor. Öyleyse biz daha çok çalışacağız.”

KAYSERİ YATIRIMLARINI ANLATTI

ÖZHASEKİ’YE DESTEK İSTEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri mitinginde yaptığı konuşmasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki için Kayserililerden Ankara’daki yakınlarından oy istemelerini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingde yaptığı konuşmasında “Kayseri-Niğde-Mersin-Osmaniye demir yolu hattını elektrikli hale getirerek modernize edeceğiz ve bu yıl bitirilecek. Kayseri Boğazköprü lojistik merkezinin birinci etabı tamamlandı. İkinci etabının ihalesi sürüyor. Kayseri hava limanımızın yolcu trafiği 16 yıl önce 324 Bin iken geçtiğimiz yıl 2 milyon 189 bine ulaştı. Hava limanının mevcut terminal binası bu yoğunluğu kaldıramıyor. Yeni bir terminal binası yapmak için çalışmalara başladık. 8 baraj ve 4 gölet inşa ettik. Bir zamanlar birileri Kayseri’ye deniz getireceğiz diyordu ama biz deniz gibi bir Yamula Barajı yaptık. Söz verdik yaptık. Yaptığımız tünel ile Zamantı Irmağı'ndan Develi ovasına suyu aktardık. Kayserili girişimcilere 11.3 katrilyon tutarında yatırım teşviki verdik. 33 binden fazla Kayseriliye ilave istihdam oluşturduk. Kayseri de bu çabalarımızın karşılığını verdi. 2.1 milyar dolarlık ihracat ile en çok ihracat yapan illerimizden oldu. Bay Kemal diyor ki; 'çiftçilerimiz aç.' Doğru konuş Bay Kemal biz sadece Kayserili çiftçilerimize 1,5 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. İnşallah önümüzdeki dönemde Kayserililer ile el ele gönül gönüle vererek daha çok hizmet vermeye devam edeceğiz. Kayseri işini sağlama alır. Halimizi bilmeyenler yok değil. Onlara da diyoruz ki size de bize de ölüm var. Gelin yanımıza beraber yürüyelim. Kayseri belediye başkanınız, Özhaseki kardeşiniz şimdi bu hizmetlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığından sonra şimdi de başkentimiz Ankara’da devam edecek. Kayseri, Ankara’daki tüm hemşehrilerinize yakınlarınıza bunu anlatın. Desteklerini Özhaseki kardeşinize versinler. Biz siyasetin mecrasını toptan değiştirerek ittifakları seçimden önce yaptık. Yönetim sistemimizin değişmesi de bu sistemin bir neticesidir. Cumhur İttifakı'nın temelleri çok daha gerilere uzanır. İstiklal Marşımızı en gür sada ile aynı kararlılıkta okuyorduk. Şu anda bu CHP kiminle ittifak halinde? İstiklal Marşımızı söylemeyenlerle birlikte. Bu CHP bizim bayraklarımızı kongrelerinde asmayan HDP ile birlikte. İYİ Parti de bunlarla birlikte. Biz buna üzülüyoruz. 31 Mart’ta Osmanlı tokadına sandıklarda var mıyız? Biz Cumhur İttifakı'nı pazara kadar değil mezara kadar kurduk. Bu yol farklı bir yol” dedi.

YHT’DE İKİ HAT SÖZÜ

Yüksek hızlı tren ile ilgili olarak da Kayseri için çalıştıklarını belirten Erdoğan, “Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattının Yerköy’den Kayseri bağlantısı için yüksek hızlı tren proje çalışmalarına başlandı. Yaparsa AK Parti yapar. Kayseri için önemli olan bir diğer hızlı tren projesi Antalya,Konya,Aksaray Nevşehir ve Kayseri hızlı tren projesidir. Hem yük hemde yolcu taşıması yapılacak hat için sondaj çalışmaları bu yıl bitecek. Kayseri bağlantılı illerle demir yolu için tren hatlarını elektrikli olarak yenileniyoruz” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV