banner167
banner182
18 Haziran 2021 Cuma

HİZMET-İŞ’TEN EĞİTİME DESTEK

Sendikadan 45 bin Euroluk destek

30 Haziran 2017 Cuma 08:32
Bu haber 790 kez okundu
 HİZMET-İŞ’TEN EĞİTİME DESTEK
Haberici -->

Hizmet-İş Sendikası ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yürüttüğü Avrupa Birliği Koordinasyon ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının desteklediği Yeterliliğe Dayalı Eğitim Programıyla Genç Makine Bakımcıları Yetiştirme projesi tamamlandı.

Proje kapsamında 120 gencin eğitim aldığını ve yapılan sınav sonucu başarılı olan öğrencilerin belgelerini aldıklarını söyleyen Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, “Gerçekleştirilen proje kapsamında Seyyid Burhaneddin Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 120 gencimiz mesleki beceri ve yeterlilik kazandırılarak iş gücüne katılımını sağlanmış ve sınav belgelendirme sistemi yoluyla da başarılı olan öğrencilerimize MYK belgelerini almayı hak kazanmışlardır. Her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da sorumluluğumuzun bilincineyiz. Bu proje kapsamında 120 gencimizin eğitilmesi ve belgelendirilmesi bizim gençlerimize karşı olan sorumluluğumuzun gereğidir. Bu proje kapsamında kullanılan torna makineleri, bilgisayar, fotokopi makinesi, alet edevatlarında projenin bitmesiyle birlikte öğrencilerimizin kullanmaları için Seyit Burhanettin Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine bağışladık. Projenin başından sonuna kadar emeğini esirgemeyen başta okul müdürümüz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Maddi değeri yaklaşık 45 Bin Euro civarında olan proje malzemeleri yapılan protokolle Seyyid Burhaneddin Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ramazan Güneş ve Sendika Başkanı Serhat Çelik’in imzaladığı protokolle okula devredildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV