banner87
21 Temmuz 2019 Pazar

HİZMETLERE DEVAM

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında yeniden oluşan belediye meclisinin ilk toplantısında, meclis üyelerini tebrik etti. Başkan, “Yeni bir dönem başlıyor. Hizmetler devam. Rabbim daha iyi ve güzel işler yapmamızı nasip etsin” dedi.

09 Nisan 2019 Salı 10:04
Bu haber 191 kez okundu
HİZMETLERE DEVAM
Haberici -->
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında yeniden oluşan belediye meclisinin ilk toplantısında, meclis üyelerini tebrik etti. Başkan, “Yeni bir dönem başlıyor. Hizmetler devam. Rabbim daha iyi ve güzel işler yapmamızı nasip etsin” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından başkan ve belediye meclis üyeleri seçilen isimler, mazbatalarını alarak göreve başladı. Kocasinan Belediyesi, seçim sonrasında ilk meclis toplantısı yaptı. Gençlerin ağırlıkta olduğu gözlenen belediye meclis üyelerinde dağılım ise şöyle oldu. Belediye Meclis üyesi sayısı 37. Bunlardan 22’si AK Partili, 9’u İYİ Partili ve 6’sı MHP’li isimlerden oluştu.

Ahmet Çolakbayrakdar başkanlığında toplanan mecliste, divan oluşturuldu. Divana meclis üyeliği için en genç İYİ Partili iki meclis üyesi görev aldı. Daha sonra 20 asıl 3 ek gündem maddesi görüşülmeye başladı. İlk meclis toplantısında encümen üyeleri, komisyon üyeleri seçildi ve başkanlık faaliyet raporu okunarak oylamaya sunuldu. İYİ Partili meclis üyeleri, komisyon seçimi ve diğer gündem maddelerinin oylanmasında evet oyu kullanırken, başkanlık faaliyet raporu oylamasında hayır kullandı.

Yeni dönemle ilgili olarak açıklama yapan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Yerel Seçimlerin ardından, yeni meclis üyelerimizle birlikte ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni meclisimizde görev yapacak olan, meclis divan katibi, meclis başkan vekilleri, encümen, plan bütçe, imar bayındırlık, eğitim, kültür, sosyal, spor ve hukuk komisyon üyelerimizi seçtik. Gündemimizde bulunan 23 maddeyi görüşerek karara bağladık. Rabbim yaşamak için yaşatmak için, birlik ve beraberlik içerisinde Kocasinan'ımız için hayırlı hizmetlerde bulunmamızı diliyorum. Alınan kararlar şehrimiz ve ilçemiz için hayırlara vesile olsun” dedi.

MECLİS İÇİ SEÇİMLER YAPILDI

Meclis içi seçimlerinde; Meclis Divan Katipliğine; Filiz Ertürk, Emre İşlertaş seçilirken Meclis 1.Başkan Vekilliğine Hacı Ersu, Meclis 2. Başkan Vekilliğine Arif Balkaya seçildi.

Gizli oylamayla yapılan seçimde, Encümen Üyeliğine; Şerife Bozdoğanlı, Mehmet Berk ve Hacı Ersu oy çokluğuyla seçildi. Diğer komisyon üyeleri ise: Plan, Bütçe Komisyon Üyeliğine; Haluk Sezai Ekşi, Nuriye Çetin, Hayrettin Seyhan, Hacı Çevikel, Esef Özkan.  İmar Komisyonu Üyeliğine; Cengiz Ekici, Ahmet Yüksek, Mustafa Dulda, Sedat Kılınç, Kazım Yücel. Eğitim, Kültür, Spor Ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliğine; Mutlu Önal, Seyhan Arifoğlu, Aysel Danacı, Ahmet Kürtüncü, Nihat Ersoy. Hukuk Komisyon Üyeliğine; Mustafa Güldüoğlu, İzzet Buzkan, Muammer Kılıç, Süleyman Akıncı ve Orhan Bürüngüz oy birliğiyle seçildi. Orta Anadolu Kalkınma Birliği’ne üye olarak; Ahmet Kürtüncü, Behçet Şafak, Rahmi Hamurcu, Ahmet Aydın, Seyhan Arifoğlu, Ekrem Şahin ve Osman Türk seçildi. Tarihi Kentler Birliği'ne de Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra asıl üye olarak Mustafa Dulda seçildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV