banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

HİZMETLERLE KOCASİNAN GELİŞİYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan ve Melikgazi meclis üyeleriyle bir araya gelerek, ‘Yeni Kocasinan’ için hayata geçirilen çalışmaları ve hazırlanan vizyon projeleri anlattı.

08 Kasım 2018 Perşembe 09:44
Bu haber 447 kez okundu
HİZMETLERLE KOCASİNAN GELİŞİYOR
Haberici -->
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan ve Melikgazi meclis üyeleriyle bir araya gelerek, ‘Yeni Kocasinan’ için hayata geçirilen çalışmaları ve hazırlanan vizyon projeleri anlattı.

Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak için farklı projeler ve yatırımlarla çok büyük mesafe aldıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar,  yapılan yatırımlar sayesinde geleceğin Kocasinan’da şekillendiğini söyledi.

Kocasinan ve Melikgazi belediye meclis üyeleri ile AK Parti Kocasinan ve Melikgazi ilçe başkanlarını Erciyesevler tesisinde misafir eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, göreve geldiği günden bu yana  ‘Kocasinan’ için yaptığı hizmetleri veyapılacak olan projeleri sunum eşliğinde anlattı. Kocasinan’ı hak ettiği şekilde daha ileri noktalara taşımak için yoğun gayret sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak belediyecilik faaliyetleriyle ilgili yenilikçi hizmetlere imza attıklarını ifade etti.

Kocasinan’a vizyon katan projeleri tek tek anlatan Başkan Çolakbayrakdar, “İlkleri yapan belediye olarak ilçemizde 3 buçuk yıl içerisinde yaptığımız hizmetlerle Kocasinan’a değer kattık. Bu çerçevede en önemli başlıklarımızdan birisi olan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla mahallerimizin ihtiyaçları doğrultusunda fiziki yenilemeyle birlikte sosyal bir dönüşümü de gerçekleştirmiş oluyoruz. Kentsel dönüşüm alanlarından Ahi Evran Mahallemizde 215 adet ruhsatsız yapı,vatandaşlarımızın rızasıyla yıkıldı. Birinci etap inşaatına başladığımız mahallemizde yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Burada Kayseri’de bir ilk olan Ekolojik Köprü Projesini de hayata geçireceğiz. Sürecin hızlı işlediği Ziya Gökalp Mahallemizde ise ilk anahtar teslimini yaptık. Diğer konutlarımızın yapımını da hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Seyrani Mahallemizde bulunan 47 etaptan belediyemiz eliyle ve müteahhitler tarafından yapılacak olan ilk 9 etap çözüme kavuşmuş durumda. Bu etaplarda bulunan toplam 12 bloktan oluşan konutlar için inşaatlara başlatmış bulunuyoruz. Yunus Emre Mahallesi’nde ise 6 bloktan oluşan konutların inşaatı hızla devam ediyor. Vatandaşlarımızın bizlere olan güveniyle, Uğurevler bölgesinde bir yandan yeni konutlar inşa ederken diğer yandan ise yeni anlaşmalar gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Sunumu büyük bir dikkatle takip eden meclis üyeleri ise yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çolakbayrakdar'a teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV