banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

“HOŞGÖRÜ VE GÜZELLİKLER YAYGINLAŞIYOR”

Vali bayramın sorunsuz geçtiğini belirtti

28 Haziran 2017 Çarşamba 08:02
Bu haber 1024 kez okundu
 “HOŞGÖRÜ VE GÜZELLİKLER YAYGINLAŞIYOR”
Haberici -->

Vali Süleyman Kamçı istenmeyen bazı küçük olayların dışında kentte bayramın huzurlu geçtiğini belirterek, “Bayramlarda hoşgörü ve güzellikler yaygınlaşıyor. Bu insanlarımızın mutlu olmasını sağlıyor” dedi.

Kayseri protokolü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen törende bayramlaştı. Bayramı kentte geçiren Vali Süleyman Kamçı, bayramlarda hoşgörünün ön plana çıktığını belirtti. Kamçı, bayramın huzur içinde geçirilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bildiğiniz gibi bayramlar kırgınlıkların ve dargınlıkların giderildiği, hoşgörünün ön plana çıktığı günlerdir. Bizim 2 dini bayramımız var ve bunlardan biri olan Ramazan bayramımızı kutluyoruz. İnşallah sağlık içerisinde Kurban Bayramını da kutlarız. Bayram dolayısıyla insanlarımızın arasındaki hoşgörünün, güzelliklerin yaygınlaşmasını diliyorum. Ülkemizin dışında da bugün çok zor günler geçiren din kardeşlerimiz var. Temennimiz tüm insanlığın huzur ve güven içerisinde dünyanın yaşanılabilir daha güzel olması temennileriyle hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Her bayramda olduğu gibi Ramazan bayramında da trafik tedbirlerinin artırılmasının yarar sağladığına dikkat çeken Vali Kamçı, “Amacımız vatandaşlarımızın güven içerisinde memleketlerine varabilmeleri ve geri dönmeleriydi. Biz Kayseri olarak tüm önlemlerimizi aldık ve bayram boyunca uyguladık. Bayram dolayısıyla herhangi bir olumsuzluk yaşamadık. Temennimiz tüm ülkede ciddi bir aksaklığımızın olmamasıydı. İçişleri Bakanlığımızın geniş çaplı bir genelgesi ve emirleri oldu. Bu emirler doğrultusunda tüm illerde güvenlik tedbirleri alınmıştı. Bayram nedeniyle polisimiz görev başında idi. Normal zamanda da görevinin başında olan polisimizin dikkatli olmasıyla üzücü olaylar yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise, “Allah bize nice bayramlar görmeyi nasip etsin. Bütün sevdiklerimizle beraber, kendilerine minnet ve şükranla andığımız şehitlerimiz başta olmak üzere, onların aileleri ve bütün gazilerimizin de bayramlarını tebrik ediyoruz. Ülkemizin ilerlemesine ve büyümesine canlarıyla ve kanlarıyla katkı koymuş olan bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. İslam dünyası üzerinde ki karabulutların biran önce kalkması, hem maddi hem de manevi olarak çalışmalarımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Hükümetimizin yaptığı bu çalışmalarla bunu da sağlamış olacak” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, Kayseri’nin şehitler şehri olduğunu söyleyerek, “Terörle mücadelede çok şehidimiz ve gazimiz oldu. Ben buradan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Hepsinin mekanları cennet olsun. Gazilerimize ve yaralılarımıza da Allah’tan şifa diliyorum. Allah’tan bir daha böyle şeyleri yaşatmamasını ve ileride ki günlerde çok daha aydınlık günleri bize nasip etmesini diliyorum” dedi.

Vali Süleyman Kamçı ve beraberindeki heyet daha sonra Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şubesini ziyaret ederek, başkan Yılmaz Üçkan ile görüştü.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV