banner153
26 Kasım 2020 Perşembe

HÜKÜMLÜLER PARKTA ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında 26-29 Ağustos tarihleri arasında “Denetimli serbestlik temiz çevre projesi” kapsamında çevre temizliği yapıldı.

31 Ağustos 2019 Cumartesi 23:09
Bu haber 373 kez okundu
HÜKÜMLÜLER PARKTA ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
Haberici -->
Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında 26-29 Ağustos tarihleri arasında “Denetimli serbestlik temiz çevre projesi” kapsamında çevre temizliği yapıldı.  

Cezalarının kalan infaz sürelerini kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalışmak suretiyle yerine getiren yükümlüler ve Kayseri Açık Ceza İnfaz Kurumunda cezalarını infaz etmekte olan hükümlüler tarafından Kayseri Kocasinan İsmail Tarman parkında çevre temizliği faaliyetinde bulunuldu.

Bu etkinlikle ilgili açıklama yapan Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, “Denetimli Serbestlik Hizmetleri, yükümlülerin toplum içinde denetim ve takibinin yapılarak, iyileştirilmesi ve topluma kazandırılmasını amaçlayan alternatif ceza infaz sistemidir. Bu sistemin bir parçası olan Kamuya Yararlı Bir İşte Ücretsiz olarak çalıştırılma yükümlülüğü ise, yükümlülerin kamu kurum ve kuruluşları ile kamu yararına hizmet üreten özel kuruluşlarla ücretsiz olarak çalıştırılmasıdır. Bu yükümlülük ile yükümlülerin kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanması, başkalarının haklarına saygı göstermesi, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesi amaçlanmaktadır. Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Kamuya Yararlı Bir İşte ücretsiz olarak Çalıştırılma Yükümlülüklerinin yerine getirilmesi kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile kamu yararına hizmet üreten özel kuruluşlarla ikili iş birliği protokollerini imza altına alarak yükümlülerin kamu hizmeti cezalarını yerine getirmektedir. Yükümlüler görevlendirildikleri kurumların temizlik, bakım-onarım, ağaç dikim bakım, genel idare hizmetlerini yerine getirmektedirler. Bugün itibariyle 54 kurum/kuruluşta 383 yükümlü çalıştırılmaktadır. Denetimli Serbestlik Müdürlüklerince yapılan çalışmaların daha yakından tanınması için Adalet Bakanlığınca, Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları iş birliğinde çeşitli etkinlikler düzenlenmekte olup, bu kapsamda Türkiye genelinde Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinin organizesinde diğer kamu  kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde 26-29 Ağustos 2019 tarihleri aralığında “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” organize edilmiştir. Proje kapsamında Türkiye genelinde piknik alanları, yeşil alanlar, mesire alanlarının temizlik ve bakımı yapılmaktadır. Ankara ilinde Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL’ün de katılacağı “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” etkinliği programına eş zamanlı olarak Ağır Ceza Merkezi Cumhuriyet Başsavcılıklarında çalışma yapılması tertip edilmiştir” dedi.

“Bu kapsamda, Kocasinan Belediyesince, Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne ve Kayseri Açık Ceza İnfaz Kurumuna temizlik ve bakımı yapılacak yeşil alanlar bildirilmiştir” diyen Akın, “Yeşil alanların temizlik ve bakımı için gerçekleştirilen etkinliğe, Kayseri Denetimlik Serbestlik Müdürlüğünden 40 yükümlü ve Kayseri Açık Ceza İnfaz Kurumundan 20 hükümlü katılmakta olup, ilerleyen zamanlarda bu çalışmalara devam edilecektir. Bu önemli etkinliğe katkılarından dolayı Kocasinan Belediye Başkanımıza, Denetimli Serbestlik ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlerimize, kurum personellerine, yükümlü ve hükümlülerimize teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV