banner87
26 Mart 2019 Salı

“HUZUR VE SÜKUNET İÇİNDE BİR SEÇİM OLSUN”

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, yapılacak olan seçimin huzur ve sükûnet içinde yapılmasını söyledi.

29 Mart 2018 Perşembe 07:09
Bu haber 454 kez okundu
“HUZUR VE SÜKUNET İÇİNDE BİR SEÇİM OLSUN”
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası’nın seçimlerden önceki son meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, yapılacak olan seçimin huzur ve sükûnet içinde yapılmasını söyledi.

Kayseri Ticaret Odası(KTO) Meclis Başkanı Ömer Gülsoy başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında gündem maddeleri meclis üyelerinin oylamasına sunulduktan sonra dilek ve temenniler bölümünde konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, yapılan çalışmaların ticaret odasının menfaatlerinin düşünülerek yapıldığını söyledi. 5 yıldır meclis üyeleri ile beraber olduğunu açıklayan Hiçyılmaz şunları söyledi: “Bu meclis toplantımız dönemin son toplantısıyla yakın bir süredir hep birlikte üyelerimizin menfaatleri, üyelerimizin Kayseri ticaret Odası’ndan daha iyi hizmet alabilmesi noktasında elbirliği ile çalışmalar yaptık. İş yapılan yerlerde bazı sıkıntılar elbette olacaktır. İyi yaptığınız, yapamadığınız şeyler olacaktır. Ama bu süre içerisinde değerli meclis üyelerimizin yönetim kurulumuza göstermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. 5 yıla yakın bir süredir beraberiz, bu süre içerisinde elbette acı ve tatlı günlerimiz oldu. Huzur içerisinde geçirdiğimiz meclis toplantıları oldu, zaman zaman gergin ortamlar da oldu. İnsanların bir araya geldiği, iyi niyetlerle gayret gösterildiği, üyelere hizmet etme noktasında gerçekten çaba gösterildiği bir ortamda bu tür olayların yaşanmaması mümkün değildi. Ama hepimiz birbirimize anlayış gösterdik. Yapılmış olan hizmet binasında bundan sonraki dönemlerde çok güzel hizmetlerin verilmesini temenni ettiğimi özellikle belirtmek istiyorum. Önümüzde bir seçim var, 14 Nisan’da yapacağız. Bu seçimde şuan için 2 aday olarak yarışıyoruz. Demokrasinin gereği olarak adaylar elbette yapılacak olan seçimlerde başarı elde etmek için gayret gösteriliyor. Ama bu gayret gösterilirken başkanımın da biraz önce ifade ettiği gibi kırmadan, dökmeden, huzur ve sükunet içerisinde Kayseri’ye yakışır şekilde hareket etmemiz temenni edilmelidir. Yapılan bu çalışmaların inşallah seçimden sonra da kim sandıktan çıkarsa üyelerimizin Kayseri Ticaret Odası’ndan daha fazla hizmet alması noktasında gayret göstereceğinden eminim."

 “TORBA YASA İLE İSTİHDAMA KATKI SAĞLANACAK”

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen yeni torba yasa hakkında konuşan Hiçyılmaz, torba yasanın istihdama güzel katkılarının olacağını söyledi.

İş dünyası olarak yapılan düzenlemelerden memnun olduklarının altını çizen Hiçyılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Torba Yasa geçtiğimiz günlerde TBMM’de kabul edildi. İş dünyası olarak, bu yasal düzenlemeden dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz ve hükümetimize teşekkür ediyoruz. Bu yasanın hayata geçmesiyle üretim, yatırım ve istihdamda artış sağlanacağını düşünüyorum. Torba Yasa özellikle istihdamı teşvik noktasında çok önemli düzenlemeler getirmektedir. Yapılan düzenleme ile; imalat sektöründe çalışan küçük işletmelere ve esnafa bu yıl uygulanmak üzere, 18 yaşından büyük ve 25 yaşından küçük en fazla iki kişi ilave istihdam sağlamaları halinde, gelir vergisi stopajı, damga vergisi, sosyal güvenlik primi ve asgari ücret üzerinden iki ayda bir ücret desteği verilecek. Bu destek firmalarımız için büyük bir fırsattır. Bu düzenlemeler sayesinde milyonlarca kişi iş ve aş sahibi olabilecektir. Torba yasayla gelen bir başka düzenleme ile Ar-Ge, yenilik ve tasarım faaliyetlerinde bulunanların 2019 yılının sonuna kadar KDV ödememesi şeklindedir."

“ATANARAK DEĞİL, SEÇİLEREK GELDİK”

KTO Meclis Başkanı Ömer Gülsoy mecliste yaptığı konuşmada geldikleri yer için “Atanarak değil, seçilerek geldik” dedi. Gülsoy, “Üzerimize düşen görevi de en iyi şekilde yapmak için çaba gösterdik. Herkesin iyi niyetinden asla şüphemiz olmadı. Bugünde son meclisimizde birbirimizden iyi intibalar ile buradan ayrılmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde kimimiz kalacak, kimimiz kalmayacak. Önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. Buralar gelip geçici, bizden önce bir başkaları bu sıralarda oturuyordu. Şimdi 5 senedir biz varız. Bizden sonra önümüzde kimler olacak bilemiyoruz ama güzel hizmetler oldu. Elimizden geldiğince her meclis üyesi de yapılacak işlere katkı sundular. Onun için herkese çok teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" şeklinde konuştu.

ŞAFAK ÇİVİCİ KTO’DAN AYRILDI

Kayseri Ticaret Odası üyelerinden biri olan mobilya sektöründe adını duyuran Şafak Çivici hazırladığı ayrılık mektubunu mecliste okudu. Geçtiğimiz yıl adının FETÖ’ye karışmasından sonra sıkıntılı dönemler yaşadığını söyleyen Çivici, mecliste artık yer almak istemediğini ifade etti. Sitem dolu sözlerle yazdığı mektubu okuyan Çivici, kadınların mecliste yer alması gerekliliğine vurgu yaparak yeni dönemde kadın üyelerinde yer alması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından meclis başkanlığı ve üyeler hatıra fotoğrafı çektirdi.

 HABER: NİHAL BAYRAKTAR

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV