banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

HUZUREVİNDE UZLAŞMAYA KARAR VERİLDİ

Melikgazi ve Kocasinan Belediyesi vakfa üç arsa önerecek

12 Eylül 2017 Salı 07:44
Bu haber 441 kez okundu
HUZUREVİNDE UZLAŞMAYA KARAR VERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda Huzurevi ile ilgili yüzde 38’lik kısmının vakıflar tarafından yapıldığı iddiası ile Kayseri Darülaceze Vakfı’nın sunduğu uzlaşma talebi kabul gördü.

Büyükşehir Belediyesi meclis gündeminde bulunan konular görüşülerek karara bağlantı. Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilen Ali Rıza Özderici, Mustafa Koyuncu ve Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi ve Bakımevi’nin yüzde 38’lik kısmının vakıflar tarafından yapıldığına dair Kayseri 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan dava ve bu dava ile ilgili Kayseri Darülaceze Vakfı’nın tazminat talebi gündemdeydi.  Vakıf tarafından yapıldığı iddia edilen yüzde 38’lik kısımla ilgili olarak Kayseri Darülaceze Vakfının, bilirkişi raporunda da belirtilen 4 milyon 943 milyon 782 bin liralık alacak ile ilgili uzlaşı talebinde bulunulduğu ifade edildi.

Gündem maddesindeki bu konu ile ilgili, vakfın alacağına karşın Melikgazi ilçesinde iki, Kocasinan ilçesinde bir parselin uzlaşı olarak ücret karşılığında belediyenin öneride bulunduğu ifade edildi. Bu öneri ile ilgili uzlaşma talebi mecliste oylamaya sunuldu. O birliği ile Kayseri Darülaceze Vakfının alacağıyla ilgili uzlaşı kabul edildi.

Diğer gündem maddeleri de tek tek görüşülerek karara bağlandı. 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV