banner167
banner165
21 Ocak 2021 Perşembe

İAŞE PAKETİNE MUHTAÇ ETTİLER

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, ekonomik sıkıntıların pandemiyle katlanarak büyüdüğünü söyledi. Yücel, “Kayseri’de 20-25 yıldır insanları iaşe paketlerine muhtaç ettiler, beklenti içerisine soktular” dedi.

30 Kasım 2020 Pazartesi 07:16
Bu haber 353 kez okundu
İAŞE PAKETİNE MUHTAÇ ETTİLER
Haberici -->

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, ekonomik sıkıntıların pandemiyle katlanarak büyüdüğünü söyledi. Yücel, “Kayseri’de 20-25 yıldır insanları iaşe paketlerine muhtaç ettiler, beklenti içerisine soktular” dedi.

İYİ Partili Kazım Yücel, gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, parti çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yücel, şu açıklamaları yaptı; "Dert dinlemek üzüyor ama dert dinleyip de bir çözüm noktasına kavuşturma anlamında biz bir kapıysak bu beni çok mutlu ediyor. İnsanlar bize ‘Biz sandıkta size oy verdik’ diyor. Bugünde derdimiz var bunu anlatıyoruz. Oy isterken o insanlar ile pazarda, sokakta, işyerinde ve evinde nasıl muhabbet ediyorsak, aynı muhabbeti o insanın bizim üzerimizde görmesi en doğal hakkıdır. Bunu ben insan olarak içimde düşününce bana hiç zor gelmiyor.”

ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

“Çözebilirsem ilgileniyorum, çözemeyeceksem de açık söylüyorum. Bizden iş istiyorum diyenlere çok çözümümüz olmaz. Vekilimiz var, il başkanımız var. Belediye sorunlarını gündeme alıyoruz ve bunları kendi içimizde pay ediyoruz. Arkadaşlarımızda işlerini bırakıp ilgileniyorlar. Kayseri’de 20-25 yıldır insanları iaşe paketlerine muhtaç ettiler, beklenti içerisine soktular. Belediyeler yapıyor diye bize evimizde şu ihtiyaçlar var diyen hemşerilerimizde var. Bunlarda bize geldikleri zaman belediye veya kaymakamlıklara bildiriyoruz. Orada imkanlar var ise bunlar gönderiliyor. Yoksa halkımız AK Parti’den seçime kadar böyle şeyler beklemesin. Çünkü bununla ilgili bütçeyi de çok ayırt etmiyor" ifadelerini kullandı.

MAKAM KAPILARINI KALDIRSINLAR

İlçe belediye başkanlarının şehir içinde bazı mesafelerde makam aracı kullandıklarından dolayı utandığını söyleyen Yücel, "Oturdukları makam kapısını kaldırsınlar. Makam kapılarını örtüp orada ne konuşuyorlar. Bir çay içerler, Kayseri’yi konuşurlar. Zaten kimse de kafamı uzatayım da başkanın odasına gireyim demez" diye konuştu.

BELEDİYELER SINIF KALDI

Yücel, korona virüsün 11 Mart'ta Türkiye'de görülmesinin ardından Kayseri'de belediyeleri vatandaşa sahip çıkmadığını ve sınıfta kaldıklarını dile getirerek, "3 yıllık bütçeniz kadar borçlanmışsınız, faize girmişsiniz. ‘pandemi geldi’ diyorsunuz. Bugün pandemi olur, yarın Allah korusun deprem olabilir. Siz baba gibisiniz. Kayseri’de hem taahhüt ettiğiniz işleri yapacaksınız hem de kötü günler için bir hesabınız olacak. Her konuda sınıfta kalıyoruz" dedi.

UNUTULMUŞ BİR ŞEHİR

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, "Ben Memduh bey değil de Kayseri yalnız diye düşünüyorum. Şu an artık hükümet tarafından Kayseri’yi unutulmuş bir şehir olarak görüyorum. Şükrü Karatepe döneminde bu şehirde Allah’ın suyuna para olur mu dediniz mi, demediniz mi? Onu da diyen sizsiniz, çok ucuz ortalaması gayet yerinde bir fiyat diyorsunuz. O gün bunu söyleyen, bugün yine sizin partinizin içerisinde, bugün yetersiz diyende yine sizin partinizin içerisinde. Kayseri’de su fiyatları kimsenin hayal edemeyeceği rakamlara ulaştı. Kayseri için özellikle söylüyorum su fiyatları çok yüksek" ifadelerini kullandı.

ARKASINA DÜŞERİZ

Kamuoyunda 'Ballı villa' olarak bilinen konuya değinen Yücel, "Bizim vatandaşımızın malının arkasına düşme olayımız birilerine siyasi otoriter bir boşluk aratıyor gibime geldi. Biz parti olarak yaptığımız toplantıda ana muhalefet partisi olarak görevimizi yaptık, bu olayı dile getirdik. Kayseri kamuoyunu bilgilendirdik. Gerisi artık savcılığın, müfettişlerin, belediye başkanının. Bu işe karışan arkadaşlar vardı. Bu arkadaşların istifa etmesi kadar normal bir şey yoktu. Suçludur, değildir bilemem ama etik değil. Bu etik olmayan şeyler de yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Belediye Başkanı da söz verdi. Bir daha böyle toplu bir ihaleye çıkmayacağız dedi. Bu yoların kullanılması belediyenin parayla satma hakkını vermiyor ki orası halkın malı zaten. Buna rağmen yol güzergahlarını düzenleme anlamında katılıyorum" dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV