banner167
banner179
07 Mart 2021 Pazar

İÇ ANADOLU İMKANSIZI BAŞARANLARIN BÖLGESİDİR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bu bölge, imkansızlıklar içinde imkansızı başaranların olduğu bir bölgedir” dedi.

21 Kasım 2019 Perşembe 09:41
Bu haber 385 kez okundu
İÇ ANADOLU İMKANSIZI BAŞARANLARIN BÖLGESİDİR
Haberici -->

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bu bölge, imkansızlıklar içinde imkansızı başaranların olduğu bir bölgedir” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri Ticaret Odası’nda düzenlenen İç Anadolu Bölgesi Odalar ve Borsalar Ortak İstişare Toplantısına katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, asgari ücrete değinerek, “Yeni bir yıla bir asgari ücret ile girmek üzereyiz. Bu noktada bir süredir. Asgari ücret üzerinde uygulanan teşvik ve indirimler mutlaka devam etmelidir. 2019 yılında 500’den fazla istihdam sağlayan 101 TL, 500’ün altında istihdam sağlayana ise 152 TL olarak uygulanan asgari teşvik priminin aynı olması gerekir. Fazla istihdam oluşturan cezalandırılmamalıdır. Yeni vergi yüklerinden uzak durulmalı, teşvik mevzuatımız ilçe ve sektörel bazda yeniden gözden geçirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış da, “Ekonomimiz zor bir süreçten geçiyor. Bizler çalışmaya ve proje üretmeye devam ediyoruz. Her zamankinden daha fazla birlik olmalı, kenetlenmeli ve üretmek zorunda olduğumuzun da bilincindeyiz. Bu vizyonla bölgedeki oda, borsa ve STK’lar ile güç birliği yapmalı, sosyal, ekonomik ve ticari kurlarda bölgemize hizmet etmek adına sesimizi daha fazla duyurmalıyız” diye konuştu.

Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci de, Kayseri’nin ihracat rakamlarını değerlendirerek, “Kayseri’miz 3 organize sanayi bölgesi, 1 üretim ağırlıklı serbest bölgesi ile toplam 42 milyon metrekare alanda bölgemiz ve ülkemize katkıda bulunmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, İç Anadolu Bölgesinin imkansızlıklar içinde imkansızı başaranların olduğu bir bölge olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Aslında baktığımız zaman coğrafya olarak doğal zenginliklerimiz çok yok. Tarım ve hayvancılığımız çok yok. O zorluklara rağmen başarı hikayesi yazan insanların temsilcisisiniz. Geçmişte bu illerimizin durumunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bugün geldiğimizde bu noktada bu iller Türkiye’nin önemli sağlık, turizm, sanayi ve eğitim kentleri haline geldiler. Bugün hepiniz kentinize bakın muhakkak işin bir tarafında rol alır hale geldik. İllerimizin daha iyi hedeflerine ulaşması için çalışmak zorundayız. Üyelerimize yol göstermek ve önünü açmak zorundayız. Bu görevde bizlere düşüyor. Çünkü biz seçilerek geldik.”

Toplantıya, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay da katıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV