banner87
22 Şubat 2019 Cuma

İDAMI DESTEKLİYORUZ

Kalkan, son günlerde meydana gelen ve toplumda tepkiye neden olan çocuk istismarı ve çocuk kayıp vakalarına karşı, idam isteğini desteklediklerini söyledi.

05 Temmuz 2018 Perşembe 07:38
Bu haber 269 kez okundu
İDAMI DESTEKLİYORUZ
Haberici -->

Memur Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, son günlerde meydana gelen ve toplumda tepkiye neden olan çocuk istismarı ve çocuk kayıp vakalarına karşı, idam isteğini desteklediklerini söyledi.

Memur Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, Memur Sen hizmet binasında, son günlerde meydana gelen çocuk kaçırma ve cinsel taciz olaylarına dair basın açıklaması yaptı. Muhafazakar bir sendika olarak, bazı vatandaşların söz konusu olaylardan sonra özellikle sosyal medyada sıkça dile getirdiği idam isteğini desteklediklerini belirten Kalkan, “Kur’an-ı Kerim’de de belirtildiği üzere suçsuz yere bir insanı öldüren kişiye verilecek olan ceza ölümdür. O nedenle muhafazakar bir sendika olarak idam cezasını destekleyeceğimizi ifade edebilirim” dedi.

TÜİK verilerine göre 2008-2016 yılları arasında 104 bin 531 çocuk için kayıp başvurusu yapıldığını, 2016 yılında 11 bin 691 çocuğun da kayıp olarak bildirildiğini belirten Kalkan, “Kayıp bildirimi yapılan çocukların maalesef yüzde biri bulunamıyor. Dolayısıyla, kayıp olup da bulunamayan, istismara uğrayan veya katledilen çocuk vakıaları bu ülkenin mutlaka çözmesi gereken temel meselelerinden birisidir” diye konuştu.

Son günlerde meydana gelen menfur olayların ardından, ilk olarak katil zanlılarına ciddi cezalar verilmesini, ardından önleyici tedbirler alınmasını ve çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim şeklinin benimsenmesi gerektiğini ifade eden Kalkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığından, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.”

Öte yandan, söz konusu menfur olayların haberlere yansıtılma biçimlerinde medyaya da önemli sorumluluklar düştüğünü hatırlatan Kalkan, “Memur-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV