banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

“İHRACATTA HEDEF İLK 10”

Mehmet Büyüksimitçi, bundan sonra yapacakları çalışmalarla Kayseri’yi en fazla ihracat yapan ilk 10 il arasına sokmak için çalışacaklarını söyledi.

28 Mart 2018 Çarşamba 07:09
Bu haber 465 kez okundu
“İHRACATTA HEDEF İLK 10”
Haberici -->
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Mart ayı olağan meclis ve müşterek meslek komitesi toplantısı KAYSO meclis salonunda yapıldı. Toplantıya KAYSO meclis üyeleri, meslek komitesi ve disiplin kurulu üyeleri katıldı. KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, bundan sonra yapacakları çalışmalarla Kayseri’yi en fazla ihracat yapan ilk 10 il arasına sokmak için çalışacaklarını söyledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, seçimlerden önce son meclis toplantısını yaptıklarını hatırlatarak, “Görevden ayrılacak arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum. Bundan sonra işimiz daha da zor. Türkiye’nin yeni sanayi hamlesine, yeni ürün gamına ihtiyacı var. Onun içinde faaliyet ve gayretlerimizi artırmak zorundayız. Zaten buradaki arkadaşlarımız bunun bilincinde. Bizde elimizden gelenin en iyisini birlik beraberlik içerisinde yapma gayretinde olacağız” dedi.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin zaferini kutlayarak, başta Kayserili şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerken, bu harekatla Türkiye’nin bir kez daha haklının, mazlumun yanında olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

1 Nisan 2018 Pazar günü Oda organ seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Başkan Büyüksimitci, “Bugün 2013/2018 döneminin son meclis toplantısını yapıyoruz. Seçimlerimize tüm üyelerimizden azami oranda katılım bekliyoruz. Bu zor dönemde Oda olarak tüm üyelerimiz ve organlarımızla çok ciddi bir çalışma yaparak, başarılı işlere imza attık. Bu iş ekip eşi. Eğer bir ve beraber olursak, meslek komitelerimizi iyi çalıştırabilirsek, doğru ve haklı taleplerimiz Ankara’da bundan önce olduğu gibi bundan sonrada karşılık görecektir. Ben her fırsatta dile getirdiğim gibi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Devletimizin bu dönemde sanayiye ve üretime verdiği desteği biz hiçbir dönem görmedik. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Tabi bizden başka aday olmaması bize biraz daha fazla sorumluluk yüklüyor. Bizde bu sorumluluğumuzun farkındayız” dedi.

Geçtiğimiz hafta TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan Torba Yasa ile sanayicileri ilgilendiren birçok düzenlemeye imza atıldığını açıklayan Başkan Büyüksimitci, yasanın önemli maddeleri hakkında sanayicilere bilgiler verdi.

En önemli düzenlemelerden birisinin KDV’de olduğunu belirten Başkan Büyüksimitci, “Sanayi sicil belgesine sahip işletmelerin, yatırım teşvik belgesi aranmadan imalat sanayisinde kullandıkları yeni makine ve teçhizat alımlarına 31.12.2019'a kadar KDV istisnası getirildi. Ar-Ge, yenilik ve tasarım faaliyetlerinde bulunanlara, teknoparklarda, Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde ve üniversitelerin araştırma laboratuarlarında kullandıkları yeni makine ve teçhizat alımlarına 31.12.2019'a kadar KDV istisnası sağlanacak” diye konuştu.

Kayseri’nin ihracatının artmaya devam ettiğini açıklayan Başkan Büyüksimitci, 2018 yılı Şubat ayı TİM verilerine göre Türkiye ihracatının yüzde 14,81 artarken, Kayseri’nin ihracatının yüzde 28,62 oranında arttığını belirterek, bundan sonra Kayseri’nin Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ilk 10 ili arasında yer almasını sağlamaya gayret edeceklerini söyledi.

Başkan Büyüksimitci, son olarak tüm organ üyelerine desteklerinizden dolayı teşekkür ederek, “Ben tüm üyelerimize, meslek komitesi, meclis ve yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde tüm üyelerimizle birlikte ortak hareket ederek, Kayseri sanayisini bir üst seviyeye taşıma gayretinde olacağız” şeklinde konuşmasını tamamladı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV