banner167
banner182
01 Aralık 2021 Çarşamba

İKİNCİ SINIF VATANDAŞ OLDUK

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, adaletsiz bir seçim sürecinin yaşandığını söyledi.

15 Mart 2019 Cuma 10:43
Bu haber 528 kez okundu
İKİNCİ SINIF VATANDAŞ OLDUK
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, adaletsiz bir seçim sürecinin yaşandığını söyledi. Kentte yaşanan Suriyeli konusuna da değinerek, “Suriyelilere hastane, ilaç bedava. Kayseri’de Türk vatandaşı ikinci sınıf vatandaş oldu. İş başına geldiğimde bu milletin desteği ile Suriyelilere değil, bu vatanın evlatlarına hizmet vereceğim” diye konuştu.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, Talas ilçesi ve Belsin’de vatandaşlarla bir araya geldi. Belsin Seçmen İrtibat Ofisini açan Ataş, burada dikkat çeken açıklamalar yaptı. Adaletsiz bir seçim sürecinin olduğunu dile getiren Ataş, “Biz seçim çalışmalarını kendi imkânlarımızla, arkadaşlarımızın gönüllü destekleri ile yapıyoruz” diye konuştu. Açıklamasında, “Bizim bunlar gibi hoyratça harcayacak paralarımız yok” diyen Ataş, “ Devletin vergileri bize akmıyor, aksa da Allah bize bir kuruşunu nasip etmesin  harcamak için. Seçim çalışmalarını arkadaşlarımız desteği ile vatandaşın desteği ile yapıyoruz.  Bütün mecralarda Daltonların fotoğrafları var. Hiçbir mecrada bizi göremezsiniz, çünkü bizim oralara verecek paramız yok. Bu milletin tek kuruşunu  kendi menfaatimiz için harcayacaksak bir kuruşunu çoluğumuza  çocuğumuza haram olarak yedireceksek, Allah hiçbir yeri bizlere nasip etmesin” diye konuştu. Vatandaşlar da Ataş’ın bu açıklamalarına “Amin” karşılığını verdi.

Kayseri’de Suriyeli sorununa da dikkat çeken Ataş, Kayseri’de Türk vatandaşlarının ikici sınıf vatandaş olduğunu söyledi ve Şehir Hastanesi örneği verdi. Ataş, “Milletimiz ikinci sınıf vatandaş oldu. Kayseri, Suriyelilerin başkenti oldu. Şurada Bölge Hastanesi yapıldı, ballandıra ballandıra anlatıp da yandaşlarını sendin ettikleri yere bir gidin bakın. Sıra alın bekleyin, gelen 10 kişiden 7’si Suriyeli. Bedava muayene olurlar, bedava ilaçlarını alırlar ve giderler. Maalesef Kayseri bu hale geldi. Biz bunu kabul etmiyoruz.  Ben göreve geldiğimde yetkilerim çerçevesinde Suriyelilere hizmet vermeyeceğim. Ben hizmeti bu milletin evlatlarına vereceğim. Tamam kültürümüzde var, ama başka yerde bakalım Suriyelilere. Artık gitsinler ülkelerine diyoruz.Ben bu milletin evlatlarına hizmet edeceğim” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV