banner153
12 Temmuz 2020 Pazar

İKTİDAR SÖZÜNÜ TUTTU SAĞLIKÇILARIN HAKKINI ÖDEMEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sağlık çalışanlarının mesai ücretlerinin ödenmediğini belirterek, “İktidar, sağlık çalışanlarına: ‘Bu zor süreçte sizin hakkınız ödenmez.’ dedi. Gerçekten de dediğini yaptı, sağlık çalışanlarının hakkını ödemedi.” diye konuştu.

04 Haziran 2020 Perşembe 08:46
Bu haber 296 kez okundu
İKTİDAR SÖZÜNÜ TUTTU SAĞLIKÇILARIN HAKKINI ÖDEMEDİ
Haberici -->

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sağlık çalışanlarının mesai ücretlerinin ödenmediğini belirterek, “İktidar, sağlık çalışanlarına:  ‘Bu zor süreçte sizin hakkınız ödenmez.’ dedi. Gerçekten de dediğini yaptı, sağlık çalışanlarının hakkını ödemedi.” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sağlık çalışanlarının şikayetlerini TBMM’de dile getirdi. Sağlık çalışanlarının ek ödeme ve mesai ücretleri konusunda mağdur edildiğini belirten Arık, TBMM’de yaptığı konuşmada şu görüşleri dile getirdi: “Nasıl ki bir savaşta asker gidip savaşıyorsa koronayla savaşmakta bizim işimizdir bilinciyle çalıştı sağlık emekçileri. Vatandaşımızın hayatını kurtarmak için, iyileştirmek için kendileri enfekte oldular, kendileri hastalandılar, kendileri hayatlarını kaybettiler. Tıpkı Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu, bebeği annesiz kalan Dilek Akçabelen hemşiremiz gibi… İktidar, sağlık çalışanlarına:  ‘Bu zor süreçte sizin hakkınız ödenmez.’ dedi. Gerçekten de dediğini yaptı, sağlık çalışanlarının hakkını ödemedi. Önce, ek ödemenin üç ay boyunca ayrım yapmaksızın tüm sağlık çalışanlarına tavandan ödeneceği söylendi ama söyledikleri gibi olmadı. Bu zor süreçte sağlık emekçilerine sorgusuz sualsiz nöbetler yazıldı. Şimdi de bu iktidar sağlık emekçilerinin nöbet paralarını ödemiyor. Geçiş garantili köprülere, hasta garantili hastanelere milyon dolarlar yatıran iktidar, ‘nisan ayında 24 saat nöbet ücretini 8 saat olarak öderim’ diyor, ama onu da ödemiyor.”

MEHMET NİLKALI

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV