banner153
banner161
30 Ekim 2020 Cuma

İL BAŞKANI YAPACAKSA VALİYE GEREK YOK

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, İşkur üzerinden Toplum Yararına Program kapmasında alınacak işçiler ile ilgili duyuru yapan AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’na tepki gösterdi. Dursun Ataş, “Eğer ki bu işleri il başkanı yapacaksa valiye gerek yok, valiyi alalım. Yoksa paralel valilik kuralım” dedi.

17 Eylül 2020 Perşembe 06:42
Bu haber 253 kez okundu
İL BAŞKANI YAPACAKSA VALİYE GEREK YOK
Haberici -->

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, İşkur üzerinden Toplum Yararına Program kapmasında alınacak işçiler ile ilgili duyuru yapan AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’na tepki gösterdi. Dursun Ataş, “Eğer ki bu işleri il başkanı yapacaksa valiye gerek yok, valiyi alalım. Yoksa paralel valilik kuralım” dedi.

Kayseri gündemini değerlerdirmek için basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nu ‘İşkur üzerinden eleştirdi. Ataş, açıklamasında,bugüne kadar işe alımların nasıl yapıldığını da gündeme getirdi. Ataş,“AK Parti Kayseri il başkanının yaptığı şeylere Bugün bakıyoruz açıklama yapılıyor. İşkur’dan işe alınacak kişilerkura ile belirlenecek.  Bugüne kadar nasıl yapıyordunuz. Bugüne kadar kimleri alıyordunuz. Bugün niye böyle yapıyorsunuz. BU iş il başkanın göre-vimidir. Bu memleketin valisi yok mu? Bu memleketin işkur müdürü yok mu? Eğer ki bu işleri il başkanı yapacaksa valiye gerek yok, valiyi alalım. Yoksa paralel valilik kuralım” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, toplantıda yaptığı açıklamalar da şu ifadelere yer verdi;
MİLLETVEKİLLERİ HALKTAN KOPMUŞ

“Kayseri belediyeleri hizmet veremiyor. Gönül belediyeciliği diye gelenler bir çivi çakamıyor. Kayseri’de siyasi boşluk var. Siyasi otoritede boşluğu var.  Kayseri’de milletvekillerinin halktan kopmuş olduğu var. Kimi hasta yer bulamıyor, kimi cenazesi kaldıramıyor. Sağlık sistemi çökerse hepimiz altında kalırız. Sağlık üzerinden siyaset yapmak istemiyoruz.”

6 VEKİL NEREDEN SORUMLU

“0 işten İsmail Tamer sorumlu ise diğer 6 milletvekili siz nereden sorumlusunuz. Siz ne iş yaparsanız. İsmail Tamer doktor saygı duyarız. Gerçek sayıların bunlar olmadığını biliyoruz.”

KİMLERİ ALIYORDUNUZ

“AK Parti Kayseri il başkanının yaptığı şeylere Bugün bakıyoruz açıklama yapılıyor. İşkur’dan işe alınacak kişiler kura ile belirlenecek.  Bugüne kadar nasıl yapıyordunuz. Bugüne kadar kimleri alıyordunuz. Bugün niye böyle yapıyorsunuz. Bu iş il başkanın görevimidir. Bu memleketin valisi yok mu? Bu memleketin İşkur müdürü yok mu? Bu memleketin sorumlu müdürleri yok mu ki bunu il başkanı yapıyor.”

ATAMALARI BELİRLİYOR

“Diğer taraftan bakıyorsunuz il başkanı kurum müdürlerini çağırıyor kurum müdürlerinin atamalarını belirliyor sosyal medyada yayınlıyor. Ve şu algıyı yapıyor. Bize gelmiyorsanız bizim yanımızda yoksanız hiçbir yere gelemezsiniz. Maalesef tek adamlık rejiminin çok açık göstergesi.”

VALİYE GEREK YOK

“Eğer ki bu işleri il başkanı yapacaksa valiye gerek yok, valiyi alalım. Yoksa paralel valilik kuralım.  İl başkanları bunları yürütsün. Milletvekillerine gerek yok. Sayın Cumhurbaşkanı talimat versin il başkanları bunları yürütsün. Bunlar doğru şeyler değil.”

DUYARSIZ HALA GELDİK

“En üzüldüğüm nokta şu ki kadar oy veren hemşerim, her şeye duyarlı olan Kayseri o kadar duyarsız hale geldik ki maalesef hiçbir yerden tepki gelmiyor. Bunlarda çok doğru bildiklerini sanarak veya tepki gelmediğin gördükçe abartarak devam ediyorlar.”

HALKIN AŞA İŞE İHTİYACI VAR

“Kayseri’nin aşa işe ihtiyacı var. Ben buradan ifade ediyorum. Her şey de referandumdan bahsediyor. Kayseri referandum yapsınlar. Madem böyle bir proje yapıyorlar. İsmi ne koyalım diye Kayseri halkı karar versin. İsmi orada belirlensin. Kendilerine güveniyorsa  bunu yapalım.”

İÇİM YANIYOR

“İçim yanıyor bu konuda. Benim de çevremde ikinci derece akrabalarım virüse yakalandılar ve hastanede yatıyorlar. Lütfen bu konuda herkes üzerine düşeni yapsın. Kayseri Bu haldeyken, buranın seçtiği bir insan olarak ben rahat uyuyamam. Ben uyuyamazsam onları da uyutmam ve uyutmamamız da gerekiyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV