banner87
22 Ağustos 2019 Perşembe

İLAHİYAT ÖĞRENCİLERİNE İFTAR

İl Müftülüğü ve TDV Kayseri Şubesi tarafından Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencilerine iftar yemeği verildi.

17 Mayıs 2019 Cuma 09:49
Bu haber 159 kez okundu
İLAHİYAT ÖĞRENCİLERİNE İFTAR
Haberici -->

İl Müftülüğü ve TDV Kayseri Şubesi tarafından Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencilerine iftar yemeği verildi.

İftar yemeği sonrası Hunat Camii Müezzin Kayyımı Adem Peker tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve Bünyan İlçe Müftüsü Mahmut Taşyapan tarafından da dua yapıldı.

Kayseri Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, mezuniyet sevincini yaşayan öğrencilere “Bundan sonra yeni bir hayata başlıyorsunuz. Okulunuzu arayacaksınız. Çünkü böyle bir hayatı ve ortamı bir daha bulamayacaksınız. Gittiğiniz yerlerde önemli görevler üstleneceksiniz. Sizler eğitim ordusunun önemli birer neferlerisiniz. Üzerinizde büyük bir sorumluluk olduğunu biliniz. Gittiğiniz yerlerde yol gösterici ve problem çözücü olun. Gelecek hayatınızda başarılar diliyorum. Hayırlı hizmetler diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, “Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencisi olmanın ayrıcalıklı olduğunu düşünüyorum. Sizler üzerinize düşen sorumluluğun bilincinde olun. Kendinizi geliştirin, donanımlı olun. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) “Kim güzel bir yol, iyi bir çığır açarsa açtığı yolun, çığrın ecri ve kendisinden sonra, onunla (o yolla, o çığırla) amel edenlerin ecirleri, sevaplarından hiçbir şey eksilmeden ona aittir” buyuruyor. Yaklaşık dört yıldır mezun olacak öğrencilerimize iftar veren İl Müftüsü Güven’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizlere de bundan sonraki hayatlarınızda muvaffakiyetler ve başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in bir hadisi şeriflerinde “Ey Ali, senin vasıtanla, senin aracılığınla sadece bir kişinin bile hidayete ermesi, doğru yolu bulması, üzerine güneşin doğup battığı şeylerden daha hayırlıdır, şu vadi dolusu kızıl kızıl develerden daha hayırlıdır, şu dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır.” buyurmaktadır.

Kendimize bir hedef koyacağız. Artık sizler eğitim ordusunun birer neferlerisiniz. Burada en büyük amacımız yüce Mevla’ya kulluk ve onun dinine hizmet olmalıdır. Bu sebeple sizler vasıtasıyla nice evlatlarımız hakikati ve doğru yolu bulacaktır. Sizler vasıtasıyla gençlerimiz kötülüklerden arınacaklardır. Bu, dünyada elde edeceğimiz her şeyden daha hayırlıdır. Bizler bu dünyada Rabbimizin rızasını kazanma uğrunda çalışmalar yaptığımız sürece yüce Rabbimiz bizlere hem bu dünyada huzurlu ve mutlu olabileceğimiz hem de Ahiret’te huzur ve mutluluğu yakalayabileceğimiz güzellikler bahşeder. Onun için yüce Mevla hepimizi ilim yolunda koşanlardan eylesin. Ölünceye kadar öğrenen ve öğretenlerden eylesin inşallah.” diyerek sözlerini tamamladı.

Protokol konuşmaları sonrası Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencileri tarafından İl Müftüsü Güven’e, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Yeşilyurt’a, Kayseri Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Cebeci’ye çiçek takdim ettiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV