banner87
22 Şubat 2019 Cuma

İLÇELERİ KADERİNE TERK ETMEYECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, TBMM'de konuştu

27 Temmuz 2018 Cuma 07:01
Bu haber 308 kez okundu
İLÇELERİ KADERİNE TERK ETMEYECEĞİZ
Haberici -->
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Türkiye'de 42 ilin faydalandığı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) ile ilgili olarak harekete geçti. Milletvekili Ersoy, ilçeleri kaderine terk etmeyeceklerini söyledi.

Kayseri'nin IPARD program kapsamına alınması için girişimlerde bulunan Milletvekili Baki Ersoy, 3,4 milyar TL'lik hibe edilecek fonlardan Kayseri'nin de yaralanması için TKDK Başkanı Hakan Kalender ile görüştü. Ersoy, "Bu program sayesinde hem göç önlenecek,  hem ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlanacak. Kayserimizin bu teşviklerden, hibelerden yararlanması için takipteyiz. Görüşmeleri yaptık" diye konuştu.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'de tarımsal kalkınmayı sağlayacak bir çalışma için kolları sıvadı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından IPARD programı kapsamında, bir kısmı ulusal fonlardan oluşan Avrupa Birliği kırsal kalkınma hibelerinden Kayserili yatırımcıların da faydalanması için harekete geçen Ersoy, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender, ile görüşüp Kayseri'nin potansiyelini anlattı.

"KADIN VE GENÇLERE POZİTİF AYRIMCILIK VAR"

IPARD programında belirlenen 42 ilin desteklendiğini kaydeden Ersoy, "Süt ve et üreten hayvancılık işletmeleri, süt, et, meyve-sebze ve su ürünleri işleme tesisleri ile kırsal alanda çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesine yönelik projeler IPARD programı ile destekleniyor. Projelerin değerlendirme sürecinde kadın ve gençlerin projelerine pozitif ayrımcılık yapılıyor. IPARD 2 Programı kırsal kalkınmaya yönelik yatırımlar destekleniyor. Bu nedenle bu proje kapsamına Kayseri'nin de alınmasını istiyoruz. Gerekli görüşmeleri yaptık, Kayseri'nin potansiyelini, heyecanını anlattık. TKDK Başkanımıza teşekkür ediyorum, kendileri de bize ellerinden gelen desteği vereceklerini belirti" diye konuştu.

"ARTIK İLÇELERİMİZ İÇİN HAREKETE GEÇMENİN ZAMANI GELDİ"

Kayseri'nin çevresindeki tüm illerin bu program kapsamındaki desteklerden faydalandığını anlatan Ersoy,  şu ifadeleri kullandı: "Kayserimiz tarım ve hayvancılık alanındaki destekler konusunda da ne yazık ki yıllardır geri kalmış durumda. Artık ilçelerimiz için harekete geçmeni zamanı geldi. Kayserimiz kaderine terk edilmemeli. Bu program sayesinde yatırımcılara önemli destekler sunuluyor. Hibe desteği ile yatırımcılar yeni projelerini hayata geçiriyor. Hayata geçirilen yeni projeler ile birlikte hem ilçelerimizdeki göç önleniyor, hem ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlanıyor. Kayserimizin bu teşviklerden, hibelerden yararlanması için takipteyiz. Gerekli görüşmeleri yaptık, inşallah yakın zamanda müjdeli haberi vatandaşlarımıza vereceğiz. İlçelerin kaderine terk edilmesine izin vermeyeceğiz.  Milli ve yerli üreticilerimize destek vereceğiz. MHP olarak Türkiye'yi yeniden kendi kendine yeten ülke haline getireceğiz. Ülkemizi ithal ürün kıskacından kurtaracağız. Çiftçimizi destekleyip, üreticilerimizin önünü açacağız. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi için seçim öncesi vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi mücadelemizi başlattık, Allah utandırmasın."

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV