banner87
22 Temmuz 2018 Pazar

İLÇELERİN BİR AMBULANSI BİLE YOKTU

Vali Süleyman Kamçı ambulans teslim töreninde konuştu

16 Eylül 2017 Cumartesi 08:43
Bu haber 624 kez okundu
 İLÇELERİN BİR AMBULANSI BİLE YOKTU

Vali Süleyman Kamçı, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 112 Acil Servisinde kullanılmak üzere gelen 5 yeni ambulansın hayırlı olmasını dileyerek, “Eskiden bir ilçeye bir ambulans bile düşmüyordu. Bugün 100’e yakın ambulans var ve sivil toplum kuruluşlarının bile ambulansları mevcut. Sağlıkta ve sağlık hizmetinde nereye geldiğimizin önemli bir göstergesidir” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü binası önünde 112 Acil Servis hizmetinde kullanılmak üzere tam donanımlı 5 ambulansın teslim töreni düzenlendi. Törene Vali Süleyman Kamçı, Melikgazi İlçe Kaymakama Erkaya Yırık, İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ve sağlık çalışanları katıldı.

Teslim töreninde konuşan Vali Süleyman Kamçı, sağlık hizmetlerinde çok iyi bir noktaya gelindiğine dikkat çekerek, yeni 5 ambulansla daha iyi hizmet verileceğini belirtti. Vali Kamçı, “Tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de sağlıkta da son yıllardaki gelişmeler ve birbirinden güzel olayları görüyoruz. Bugün 112 Acil Servisimize 5 tane ambulansın katılımı sağlanıyor. 20-30 yıl önce bir ilçemizde bir tane yarı çalışır ambulans vardı. Yani ilçelere birer tane daha ambulans düşmüyordu. Bugün çok iyi durumdalar. Kayseri’de 100 yakın ambulans hizmet veriyor. Artık sivil toplum kuruluşları bile ambulanslarını kendisi alıyor. Ambulans sıkıntısı yok. Sağlıkta, doğumdan ölüme kadar sağlıkla ilgili işlemlerinde sağlık teşkilatından yardım almak zorundayız. Bu anlamda yapılanlar yeterli mi? Hayır değildir. Bu anlamda sağlık bakanlığımız yeni ambulanslar alarak hizmete sunmuştur. Yeni ambulanslar hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, Kayseri’de 56 ambulans, 42 istasyon ve aktif çalışan 559 sağlık personeli ile acil sağlık hizmetlerinin yürütüldüğünü söyledi.

201 yılının ilk 6 ayında 56 bin 202 vakaya müdahalede bulunulduğunu aktaran Dr. Kılıç, “Vakalara ilk 10 dakikada varış oranımız yüzde 94.5’dir. ilk 30 dakikada kırsal vakaya varış ortalaması ise yüzde 91.3’tür. Türkiye ortalamasının üstünde bir performans sergiliyoruz” dedi.

Dr. İsmail Kılıç, yılın ilk 9 aylık döneminde çağrı merkezine 1 milyon 260 bin 762 çağrı ulaştığını ve 79 bin 567 vakaya ekiplerin müdahale ettiğini ve bu sayının sürekli artış eğiliminde olduğunu ifade etti.

Artan talep ve hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik bakanlığın çalışmaları olduğunu aktaran Dr. Kılıç, ülke genelinde olduğu gibi Kayseri’de de bakanlık tarafından gönderilen 5 yeni ambulans aracının bugünden itibaren hizmet vermeye başladığını belirtti.

Konuşmaların ardından teslim töreni için kurdele kesildi. Vali Süleyman Kamçı, ambulansa binerek, iç kısımdaki donanımla ilgili bilgiler aldı.

 

 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV