banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

İLK HAFIZLARA ÖDÜL ÇEYREK ALTIN

Mustafa Germirli İmam-Hatip Ortaokulu'nda hafızlığını tamamlayan 4 öğrenci için ödül töreni düzenlendi.

13 Mart 2018 Salı 07:11
Bu haber 406 kez okundu
İLK HAFIZLARA ÖDÜL ÇEYREK ALTIN
Haberici -->
İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in katılımıyla Mustafa Germirli İmam-Hatip Ortaokulu'nda hafızlığını tamamlayan 4 öğrenci için ödül töreni düzenlendi. Öğrencilere ödül verildi.

Mustafa Germirli İmam-Hatip Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen tören, hafızlığını tamamlayan 6. Sınıf öğrencileri Ahmet Mert, Muhammet Ali Karaca, Ahmet Bilal Aktaş ve İbrahim Furkan Taşdelen’in Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Mustafa Germirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İbrahim Rüştü Yapıcı, “Okulumuzda 5. sınıflardan 68, 6. sınıflardan da 59 öğrenci olmak üzere toplam 127 öğrencimiz hafızlık eğitimi almaktadırlar. Bu yavrularımızın hafızlık eğitimleri sürecinde bizlere hiçbir emeklerini esirgemeyen başta hocalarına ve öğrenci ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya da, “Bu meslekte hafızlık olmazsa olmazdır. Bu yavrularımız inşallah geleceğimizin büyük insanları olacaklar. Burada bu yavrularımızın hafız olmalarında emeği geçen başta hocalarımız olmak üzere bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven ise, “Bu program bir şükür ve teşekkür programıdır. Şu dört evladımızın annesi, babası, kardeşi, dedesi ve nenesi şu anda yaşadıkları mutluluğu hayatları boyunca başka hiçbir yerde yaşamamışlardır. Şu anda belki yavrularımız ne kadar büyük bir iş başardıklarının henüz farkında olmayabilirler. Ama hayatlarının gelecek bölümlerinde ülkeye, millete, memlekete ve Din-i Mübin-i İslam’a hizmet ederken hafız olmanın ne kadar artı değer olduğunu, Kur’an-ı Kerim’in nasıl insanlara yol gösterdiğini daha iyi anlayacaklar inşallah” dedi.

 

Şahin, konuşmasının devamında, “Yavrularımız düzenli bir çalışmanın sonucunda ilk hafızlar olarak karşımıza çıktılar. Onları diğer öğrencilerimiz takip edecekler. Bu yetişen hafızlarımız, ülkenin geleceğinde önemli görevler alacaklar inşallah. Burada emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Protokol konuşmaları sonrası hafızlığını tamamlayan öğrencilere birer çeyrek altın hediye edildi. Hafızlığını tamamlayan öğrencilerin aileleri duygusal anlar yaşadı. Ödül töreni sonrası öğrenci ailelerince de hafızlara çeşitli hediyeler verildi.

Düzenlen törene, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya,  Mustafa Germirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İbrahim Rüştü Yapıcı, öğrenciler, veliler ve öğretmenleri katıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV