banner153
26 Eylül 2020 Cumartesi

İLK TARİH KONUŞULDU

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda Kayseri’nin İlk Tarihi konulu konferansı yapıldı.

21 Haziran 2019 Cuma 10:02
Bu haber 366 kez okundu
İLK TARİH KONUŞULDU
Haberici -->
Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda Kayseri’nin İlk Tarihi konulu konferansı yapıldı.

Konferansa Bölge Müdürü Adnan Diltemiz, Prof. Dr. Hasan Ali Şahin, Prof. Dr. İbrahim Atalay, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kayseri Orman İşletme Müdürü, Bölge Müdürlüğü ve İşletme Müdürlüğü personeli katıldı.

Konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Daha sonra Bölge Müdürü Adnan Diltemiz, açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında, “Bir kronoloji dâhilinde Kayseri’nin tarihini ve sonraki süreci İnşallah işleyeceğiz bu toplantının göreceğimiz konuların kültürel anlamda hepimize fayda sağlayacağını ben ümit ediyorum, en azından kendim çok ilgi duyuyorum Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu hocam var belki birçok arkadaşınız duymuştur Kayseri’de 25-30 yıldır tarih ile ilgili kazılar yapılıyor. Kültepe dediğimiz yer yaklaşık Kayseri’ye 15 km mesafede yer belki birçok arkadaşımız gitmemiştir, ama Kayseri’nin tarihinin ilk yerleşimi M.Ö 1500-2000’li yıllarda Hititler döneminde orada ticaretle başladığını ve bunların yazılı belge anlamında da ilk belge olduğunu ben biliyorum. Bunlar tabi bilimsel anlamda değerli hocalarımız duymak öğrenmek çok fevkalade önemli en azından kültürümüzün gelişmesi anlamında önemli buluyorum, kaldı ki bu toplantılar hem birbirimizi daha iyi tanımaya hem de biraz daha bulunduğumuz işten çıkmak değişik bir atmosfere girme anlamında da önemli böyle düşünüyorum. Değerli hocama teşvikinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgi ile saygı ile selamlıyorum” dedi.

Bölge Müdürü konuşmasından sonra kürsüye Prof Dr. Hasan Ali Şahin davet edilerek, konferansını verdi. Konferansın sonunda soru- cevap bölümüne katılımcılar çok yoğun ilgi gösterildi.

Kayseri’nin İlk Tarihi konulu konferansın akabinde Prof. Dr. İbrahim Atalay tarafından Kayseri’deki Kavak ağacı çalışmaları ve değişik ülkelerdeki ziyaretlerden edindiği tecrübeleri konferansa katılanlara aktardı. Konferans çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV