banner87
22 Şubat 2019 Cuma

İNCE: VAKİT JÜBİLE VAKTİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Bu yeni dönemde, Erdoğan'ın döneminde millet kemer sıkıyordu. Benim dönemimde devlet kemer sıkacak" dedi.

12 Haziran 2018 Salı 15:39
Bu haber 1239 kez okundu
İNCE: VAKİT JÜBİLE VAKTİ
Haberici -->

Kayserililere Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen miting de hitap eden CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Bu yeni dönemde, Erdoğan'ın döneminde millet kemer sıkıyordu. Benim dönemimde devlet kemer sıkacak. Vakit Türkiye Vakti diye slogan yazmışlar. Ben de Erdoğan'a bir slogan buldum. Vakit Jübile Vakti” dedi.

Kayseri meydanında ülke ekonomisi ile ilgili de değerlendirmede bulunan CHP’li aday İnce, “Ekonomik büyümeyi açıkladılar. 2018’in ilk çeyreğinde 7,4 büyümüş Türkiye. İhracat 1,3 artmış, ithalat 12,7 artmış. Ortada hormonlu bir büyüme var. Gerçek bir büyüme yok” diye konuştu.

“Türkiye’yi ayağa kaldıracağız” Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Bana, ‘Bana bak Muharrem’ diye bağırıyor. Erdoğan ben sana bakamam çünkü devlet sana bakıyor zaten. Sen de yakınlarına bakıyorsun. Ben fakir fukaraya bakacağım, sana bakamam. Sayın Erdoğan merak etme hukuk devleti var, intikam yok rövanş yok” ifadelerini kullandı.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce, Kayseri mitinginde coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Miting alanında parti bayrağı kullanmayan İnce, 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağını ve bu nedenle sadece miting alanlarını Türk bayrağı ile süslediklerini, parti rozetini aday olduktan sonra çıkarttığını ifade etti.

Muharrem İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Dün ekonomik büyümeyi açıkladılar. 2018’in ilk çeyreğinde 7,4 büyümüş Türkiye. İhracat 1,3 artmış, ithalat 12,7 artmış. Ortada hormonlu bir büyüme var. Gerçek bir büyüme yok. 4 Mayıs’ta başladığımız yolculuğa rozeti çıkararak başladım. Ben sadece CHP’lilerin değil 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım dedim. Dün Diyarbakırdaydım. Erdoğan diyor ki HDP’liler de gitmiş diyor. Diyarbakır’da AK Partili kardeşlerim de vardı. Kimseyi dışlamıyorum. Bu ülkeyi ekonomik olarak büyüteceğiz.”

SADECE EKONOMİ KONUŞACAĞIZ

Cumhurbaşkanına çağrıda bulunan İnce, “Her mahalleye kıraathane açacak, kekler bedava, çaylar bedava. Peki akşam yemeği ne olacak. Meydanlara gelip ustayım diyordu ya. Meğer kek ustasıymış. Kayseri’den sesleniyorum. Madem Türkiye 2018’in ilk çeyreğinde yüzde 7,4 büyüdü. Sayın Erdoğan seninle istediğin bir televizyon programında hiçbir konuyu tartışmayacağım. Bir şeyi soracağım. Sadece ekonomi konuşacağız. Kayseri’den dünyanın oyunu alıyorsun. Sayın Erdoğan gel bir televizyon kanalında sadece ekonomi tartış benimle" dedi.

BEN SANA BAKAMAM

Muharrem İnce, konuşmasına şöyle devam etti; "Bana, ‘Bana bak Muharrem’ diye bağırıyor. Erdoğan ben sana bakamam çünkü devlet sana bakıyor zaten. Sen de yakınlarına bakıyorsun. Ben fakir fukaraya bakacağım, sana bakamam. Sayın Erdoğan merak etme hukuk devleti var, intikam yok rövanş yok. Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Türkiye’nin bir dirilişe ihtiyacı var. Danıştay üyesi benim aleyhimde twit atıyor. Size söz veriyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğimde hiçbir hakim, hiçbir savcı benim rakiplerime laf söyleyemeyecek. Onlar işini yapacak. Hakim savcı siyasete girerse doğru olmaz. Benim Cumhurbaşkanlığında Yargıtay salonuna girdiğimde yargıçlar ayağa kalkmayacak. Kalkmamalı. Yüksek yargıçlar Cumhurbaşkanı gelince ayağa kalkıyorsa onlar adalet dağıtamaz. Erdoğan beyaz Türk, ben bu ülkenin zencisiyim. Erdoğan saraylı, ben milletin evladıyım.”

BENDE SİZİN GİBİ SİYAH ÇAY İÇİYORUM

“Erdoğan sarayında kilosu 4 bin 500 TL'ye beyaz çay içiyor” diyen İnce, “Ben sizin gibi bakkaldan aldığınız siyah çay içiyorum. Örtülü ödenek onda, hazine orada. Az önce bir özel uçakla geldik buraya kiralıyoruz. Işık görüntü tünelin ucunda ama yakıt bitmesin biraz daha ateşleyin. Mitingden sonra bankaya bir uğrayın” dedi.

MİLLET KEMER SIKIYOR

“Bu yeni dönemde, Erdoğan'ın döneminde millet kemer sıkıyordu, benim dönemimde devlet kemer sıkacak” diyen İnce, “Vakit Türkiye Vakti diye slogan yazmışlar. Ben de Erdoğan'a bir slogan buldum. Vakit Jübile Vakti.  Bu seçimi gençler ve kadınlarla alacağız. 100 kadından 32'si çalışıyor. Bir kere bunu iki katına çıkaracağız. Kadının çalışmasının önündeki en büyük engel çocuk. O her mahalleye bir kıraathane açacak ya ben de her mahalleye kreş açacağım. O bedava kek diyor ya, her mahallede kreş, çocuk kreşe kadın işe gidecek. Her aileye bir ev, her eve bir maaş. Gençleri iyi eğiteceğiz, yabancı dil ve matematik öğreteceğiz. Memleketin sorunlarını yorgun adam çözemez bir taze kan çözer. Halk tipi bir Cumhurbaşkanınız olacak."

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV