banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

İNDİRİMLİ BİNİŞE 1.7 MİLYON LİRA DESTEK

Elektronik Ücret Toplama Sistemi ile taşımacılık yapan ilçe ve mahallerde gerçekleştirilen her bir indirimli biniş için işletmecilere ödenmek üzere Kayseri Ulaşım A.Ş.’ye gelir desteği verilmesi kararı alındı.

12 Eylül 2018 Çarşamba 07:20
Bu haber 366 kez okundu
İNDİRİMLİ BİNİŞE 1.7 MİLYON LİRA DESTEK
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi, Elektronik Ücret Toplama Sistemi ile taşımacılık yapan ilçe ve mahallerde gerçekleştirilen her bir indirimli biniş için işletmecilere ödenmek üzere Kayseri Ulaşım A.Ş.’ye gelir desteği verilmesi kararı alındı. Kararla bir yıl boyunca Büyükşehir Belediyesi 885 bin TL ödeme yapacak. Bu sisteme dahil olmayan ilçeler, sisteme dahil edildiğinde toplam destek 1 milyon 700 bin lirayı bulacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Yardımcısı Mehmet Savruk başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan 39 madde görüşülerek karara bağlandı. Görüşmelerde en çok konuşulan ve tartışılan madde, gündemdeki son madde oldu. Ulaşım hizmetleri ile ilgili her bir indirimli biniş için destek verilmesiyle ilgili gündem maddesi tartışmalarla geçti. Tartışmalara rağmen oy birliği ile gündem maddesi kabul edildi ve uygulamaya konuldu.

Gündemde bulunan ve tartışmaya neden olan maddede Büyükşehir Belediyesi, Elektronik Ücret Toplama Sistemi ile taşımacılık yapan ilçe ve mahallerde gerçekleştirilen her bir indirimli biniş için işletmecilere ödenmek üzere Kayseri Ulaşım A.Ş.’ye gelir desteği yapılması talebi yer alıyordu.

Bu talebe göre, Büyükşehir Belediyesi’nden Ulaşım A.Ş.’nin desteklenmesi için 885 bin lira, 4 ilçenin daha sisteme dahil olması durumunda bir yıl için 1 milyon 700 bin lira ödeme yapması gerekecek.

Görüşmede meclise sunulan teklifte 5 ilçe yani Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçeleri hariç, diğer ilçelerden yapılan taşımacılıkta öğrenci bileti yani indirimli biniş için destek verilmesi kararlaştırıldı. Buna göre, mecliste verilen örnekte Bünyan ilçesinde tam bilet 5 lira iken öğrenci bileti 3 lira. Arasındaki farkı Ulaşım A.Ş. tarafından Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan destekle sağlanacak.

Meclis toplantısında Ulaşım A.Ş. yetkilileri, meclis üyelerine ise, şu bilgiyi verdi;

“Serbest yada indirimli biletlerden dolayı destek verilmesi daha önce belediye meclisinde kabul edilmişti. Buna binaen ilçelerimizde de öğrenci binişleri ile ilgili sıkıntılar oldu ve orada da desteklenmesi istendi. 11 ilçemizde elektronik ücret toplama sistemi kullanılarak taşımacılık yapılan yerlere tam ile indirimli bilet arasındaki farkı büyükşehir belediyesi ödeyecek. Bir yıllık destek için karar alınıyor. Şuanda destek ödemesi elektronik ücret toplama sistemi takılı olan yerler için geçerlidir. Bunun için 885 bin TL’dir. Develi, Yeşilhisar, Yahyalı, Özvatan ilçeleri de elektronik ücret toplama sistemi taktığında toplam yekûn 1 milyon 700 bin lira olacaktır.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV