banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

İNŞAAT SEKTÖRÜ MEMNUN

Sedat Kılınç, seçimin hemen sonrasında konut satışlarında artışın başladığını ifade etti.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 07:26
Bu haber 242 kez okundu
İNŞAAT SEKTÖRÜ MEMNUN
Haberici -->

24 Haziran seçimlerinin piyasalara olumlu yansımaları olduğunu belirten inşaat sektörü temsilcileri, seçim sonrası gidişattan memnun olduklarını söyledi. İnşaat sektörü temsilcileri, seçim sonrasında oluşan güven ortamıyla birlikte Türkiye’de yatırımların artacağına inanıyor.

Suat Altın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Suat Altın, Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, Grup Avenir Türkiye Ortağı İbrahim Arık ve Öz Kayseri (ÖKİ) İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Arslantaş, 24 Haziran seçimleri sonrasında ekonomiyi değerlendirdi. Seçimin hemen ertesi günü piyasalarda olumlu sinyallerin görüldüğünü belirten her üç iş insanı da, Türkiye’nin yeni dönemde yatırımlara daha açık ve güçlü bir ekonomiyle yoluna devam edeceğine inandıklarını dile getirdi.

Başkanlık Sistemini Türkiye’ye istikrar getireceğine ve bu durumun ekonomiye olumlu yansıyacağına inandıklarını dile getiren Suat Altın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Suat Altın, seçim sonrası oluşan güven ortamında yeni projelere adım attıklarını belirtti. Altın, “Seçim atmosferi insanları psikolojik olarak beklentiye sürüklüyor. Seçimde de istikrarın sürmesi bizim açımızdan çok olumlu oldu. Bundan sonraki süreçte daha iyi olacağına inanıyoruz.”

Seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Sedat Kılınç, seçimin hemen sonrasında konut satışlarında artışın başladığını ifade etti. Özellikle üçüncü hava limanı yatırımının ülke ekonomisine güveni artırdığını kaydeden Sedat Kılınç, “Seçim sonrasında piyasalarda güven ortamı oluştu. Bundan sonraki süreçte ekonomide taşların yerine oturacağını düşünüyoruz. Bizler iş adamları olarak bundan sonra yatırımlarımıza devam edeceğiz. Birkaç gün içerisinde bile seçim sonucunun ne kadar etkili olduğunu ve istikrarın ne ölçüde önemli olduğunu hemen fark ettik. Birkaç gün içerisinde konut satışlarında talepler artmaya başladı. Bu dönem gurbetçilerin memleketlerine dönüp tatillerini gerçekleştirdiği v e satın almaların yüksek olduğu bir dönem” diye konuştu.

Seçim sonuçlarının ülkedeki yatırım oranını artıracağını söyleyen Grup Avenir Türkiye Ortağı İbrahim Arık ise, “Seçim gününden itibaren görüştüğümüz, konuştuğumuz herkeste iyimser bir hava var. Herkes seçim sonuçlarından dolay mutlu. En azından önümüzde seçim olmayan 5 yıllık bir süre var. Dolayısıyla iş dünyasının daha iyi planlama yapacağı bir döneme giriyoruz. Son 1 yıldır herkeste bir geriye çekilmişlik vardı, güven ortamı yoktu, planlama yapamıyorduk, kimse yatırım yapmak istemiyordu. Hele son 1 aydır kurlardaki dalgalanmalardan dolayı maliyetlerin ciddi anlamda arttığı bir piyasada önümüzü göremediğimiz için iş adamları yatırım yapmak istemiyordu. Şu an bu hava dağıldı, herkes yatırım yapma niyetinde” dedi.

ÖKİ İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Arslantaş ise, “Ekonominin canlanmasında da en önemli iki faktörden ilki faizlerin bir an evvel kabul edilebilir seviyelere çekilmesi, ikincisi de döviz kurlarındaki aşırı hareketliliğin önlenerek aşağı doğru çekilmesi. Bunların yapılabilmesi için de öncelikli olarak insanların kendilerini psikolojik olarak hazır hissetmeleri, güvende hissetmeleri, daha sonra da yatırım yapmak için uygun ortam aramaları yatmakta. Ben, yeni dönemle birlikte ülkemizin hem iç hem dış yatırımcılar açısından oldukça güvenilir bir liman olduğuna inanıyorum. En fazla iki ay içerisinde de ülkemizde olumlu gelişmeler meydana geleceğini, ülkemizin hem iç hem dış yatırımcılar tarafından değerlendirmeye alınacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV