banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

“İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA AİLENİZE KAVUŞURSUNUZ”

Çocuk Evleri’nde kalan çocuklar Afrin’deki Mehmetçiğe mektup yazdı

13 Şubat 2018 Salı 07:13
Bu haber 391 kez okundu
  “İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA AİLENİZE KAVUŞURSUNUZ”
Haberici -->

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının uhdesinde bulunan Çocuk Evleri’nde kalan çocuklar Afrin’deki Mehmetçiğe mektup yazdı.

Çocuk Evleri’nde kalan yaklaşık 10 çocuk Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında Afrin’de çatışan Mehmetçiğe mektup yazdı, gönderilmek üzere çeşitli hediyeler hazırladı. Çocuklar yazdıkları mektupları önce Aile ve Sosyal Politikalar Kayseri İl Müdürü Nevzat Özer ile paylaştı. Çocukların gösterdiği örnek davranışın kendilerini hem mutlu ettiğini hem de duygulandırdığını belirten İl Müdürü Özer, “ 'Müdürüm biz Afrin’deki asker ağabeylerimizin yanına gidemiyoruz ama onlara bu şekilde mektup göndererek ve dua ederek katkı sunacağız’ dediklerinde çok mutlu olduk ve duygulandık. Çocuklarımıza devlet olarak sadece sıcak bir yuva sunmuyoruz, onların zihinlerine merhametin, vefanın, devlet ve bayrak sevgisinin ne kadar önemli olduğunu da işliyoruz. Milletçe birlik ve beraberliğin bu kadar önemli olduğu bir dönemde devletin koruması altında bulunan çocuklarımızın bu davranışı ve gösterdikleri hassasiyet önemli” diye konuştu.

Mektup yazan 5’inci sınıf öğrencisi Emine Kara ise, asker ağabeylerine teşekkür ederek, “Ben birinci dönem takdir aldım, bize bu imkanları sağladığı için Allah’a şükrediyoruz ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile Fatma Betül Ablamıza teşekkür ediyoruz. Allah yardımcıları olsun” dedi.

Çocukların yazdığı mektuplar ve zarfların içine koydukları tespihlerle bileklikler Kayseri 1. Komando Tugayı aracılığıyla Afrin’deki Mehmetçiğe ulaştırılacak.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV