banner203
31 Mart 2023 Cuma

İNSAN CANI BU KADAR UCUZ MU?

Son günlerde ISUZU marka kamyonların çenç yapılarak satılması gündemden düşmüyor. Kentte 60 yakın kamyonun bu şekilde satılması ise kafalarda soru işareti bırakırken, modeli ve tonaj değerleri değiştirilen araçlara nasıl müsaade edildiği de merak ediliyor. İddiaların savcılığa taşınmasına rağmen araçların trafikte tehlike saçmaya devam ediyor. İddialar ise “İnsan canı bu kadar ucuz mu” dedirtiyor.

19 Kasım 2015 Perşembe 12:06
Bu haber 4610 kez okundu
İNSAN CANI BU KADAR UCUZ MU?
Haberici -->
 Kayseri Yerel Haber İnternet Sitesi’nin haberindeki iddialara göre kentte 600 üzerinde fazla ISUZU marka kamyonun çenç yolu ile satıldığı öne sürüldü. Bu işi  ise markanın yetkili satıcısı Okur Otomotiv tarafından yapıldığı da ileri sürüldü. İddialara göre kamyonlardaki şaşe etiketleri değiştirilerek, başka şehirlerde de piyasa sürüldüğü belirtilirken, bu araçların trafikte tehlikeye de davetiye çıkarttığı ifade ediliyor. Model ve tonaj değerlerinin değiştirilmesiyle trafiğe çıkan araçlar değerinden fazla yük taşıması ise ölümlü kazalara da neden olabileceği belirtiliyor. Yetkililer, kamyon sahiplerini uyararak, şase etiketlerini kontrol ettirmeleri konusunda uyarıda bulunuyor.  Çenç yapılan araçların ruhsatlarında evrakta sahtecilik yapılmadığı iddia edilirken, bu hakkında Cumhuriyet Savcılğı’na suç duyurusunda bulunuldu.  Müşteki E.B, yaptığı suç duyurusunda tenteli kamyon aldığını ve kamyonunun 5 ton çimento yüklediğinde frenlerinin tutmadığını ve kaza yapacağını belirtti. E.B. suç duyurusunda şunları belirtti:

 “Bu nedenle net oto isimli ISUZU servisine götürdüğüm kamyonda araca fazla yük yüklendiğini ruhsatta yazan tonaj ve gerçek tonajın farklı olduğunu söylediler. Yaptığım araştırmada, Okur otomotiv tarafından benim aracım gibi bir çok aracın tonajı üzerinde belgeler üzerinde oynandığını ve vatandaşın dolandırıldığını öğrendim. Aracı satın aldığım şahıs ise aracı o şekilde aldığını söylemesi üzerine Okur Otomotiv’e gittim. Firma sahibi O.K., aracı alıp yenisinin vereceklerini söylemesine rağmen beni oyaladı ve arkasından mağduriyetimi gidermedi ve git bildiğin yere şikayet et dedi.  Yaptığım araştırmada Anadolu ISUZU otomotivi sanayi ticaret A.Ş. tarafından ekte sunulan belge Okur Oto tarafından değiştirilerek vatandaşların dolandırıldığını öğrendim. Başsavcılık makamınızca bana ait 38 EA 210, plakalı araç olmak üzere gerekirse haricen öğrendiğim 38 ET 223, 38 FZ 105, 24 EL 135 plakalı araçların ve plakalarını öğrenemediğim daha birçok aracın kayıtları üzerinde oynamalar yapılarak vatandaşlar dolandırılmıştır ve çoğunun dolandırıcılık ve belgede sahtecilik olayından haberi yoktur. Bu tonaj farklılığından dolayı aracım kullanamamaktayım çok büyük zararları uğradım. Bayisinin denetlemeyen gerek Anadolu ISUZU AŞ’den gerek ise Okur otodan ve diğer ilgililere karşı maddi ve manevi talebine yönelik dava haklarımı sıkı tutuyorum Beni ve başkalarını kazanç temin etmek için evrakta sahtecilik yaparak dolandıran kişi ve kişilerden şikayetçiyim.”

MERKEZ BAYİLİĞİ İPTAL EDECEK Mİ?

Yetkili firmanın neden böyle bir değişim olayına gittiği ise merak ediliyor. İddialar ortada iken firma hakkında neden bir işlem başlatılmadığı ise kafalarda soru işareti bırakıyor. Emniyet Müdürlüğü, çenç yapılan araçlar hakkında işlem yapıp yapmadığı da merak konusu olurken, trafikte gezen kamyonların toplatılıp toplatılmadığı da bilinmiyor.  ISUZU Merkezi’nin bu iddialar üzerine Kayseri bayiliğini iptal edip etmeyeceği merak ediliyor.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV