banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

İNTİHARLAR, İFLASLAR VE ŞİDDET HIZLA ARTIYOR

İYİ Partili Adnan Kenanoğlu, Kayseri ile ilgili dikkat çeken paylaşımda bulundu ve uyardı. Kenanoğlu, “Geçim sıkıntısı huzur şehri denilen Kayseri’de had safhada. Boşanmalar şiddet intihar ve iflaslar her geçen gün artmakta. icra dosyaları lebaleb dolu” dedi.

21 Şubat 2021 Pazar 20:13
Bu haber 644 kez okundu
İNTİHARLAR, İFLASLAR VE ŞİDDET HIZLA ARTIYOR
Haberici -->

İYİ Partili Adnan Kenanoğlu, Kayseri ile ilgili dikkat çeken paylaşımda bulundu ve uyardı. Kenanoğlu, “Geçim sıkıntısı huzur şehri denilen Kayseri’de had safhada. Boşanmalar şiddet intihar ve iflaslar her geçen gün artmakta. icra dosyaları lebaleb dolu” dedi.

“Üç aylara girdik. 11 ayın sultanı Ramazan geliyor” diyen İYİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın 17 belediye ile övündüğünü hatırlatan Parti Melikgazi Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Adnan Kenanoğlu, tepki göstererek, şunları söyledi;

İCRA DOSYALARI LEBALEB DOLU

“Sosyal belediyecilik. Örnek şehir model şehir nasıl olunur. Sayın başkanım 17 Belediye ile övünüyorsunuz. 20 yıl evvel kırsal nüfus 360.000 iken 272.000 kişiye düşmüş büyük bir göç vermiş. Tarım Ziraat Hayvancılık Üretim bitmiş köylü perişan icra dosyaları lebaleb dolu. Yerel esnaf 3 harfli ulusal market kartelleri yüzünden bitmiş. Bu ulusallara ruhsat verirken kriterleriniz yok mu ruhsat dondurmayı düşünecek misiniz? Sosyal donatıları tamamlanmış kırsallarımız teşvik ve desteklerle köyüme dönüyorum projeleri ile ilgili çalışmalarınız olacak mı?”

KAYSERİ BAŞKENTTİ

“İlimiz Kayseri 25 yıl evvel İç Anadolu’da toptan ticarette doğunun ve yakın illerimizin başkenti idi. Gıda Tekstil Mobilya Masa Sandalye Soba Ayakkabı da iç piyasanın merkezi idi. Şu anda sadece organize sanayimizin ihracat yapan firmalarının Kayseri’ye katma değerini konuşuyoruz. Bu özelliklerimiz lojistik Ulaşım Yeterli kamu destekleri olmaması nedeniyle örnek şehir değil sürekli gerileyen sıradan bir şehir olduk. Seçim vaatlerinde hep yer alan  Havaalanı Kayseri-Ankara Kayseri Konya Antalya ve Karadeniz Doğu YHT hatlarını hayata geçirirseniz bunca yıl size kayıtsız şartsız oyları ile destek olan Kayseri halkına borcunuzu ödemiş olursunuz. Bu sözlerim Başkan olarak sadece size değil. Kayseri’nin iktidarda yetkisi olan tüm Bakan ve vekillerimizedir.”

DÖVİZE GÜVENEN İL

“Kayseri BDDK verilerine göre dövize en fazla güvenen iller sıralamasında 4. sırada yer alıyor. Son 10 yılda Kayseride döviz mevduatı yüzde 625.0 oranında artmış. Toplam mevduatta Kayseri Türkiye genelinde 14.sırada yer alıyor. Bu tablo gösteriyor ki Kayseri’de sayısı kaçsa para sahipleri parasını dövizde veya faizde tutuyor üretime istihdama ticarete yönelmiyor. Piyasaları canlandırmak için mevduat hariç yastık altı ve borsada olan paraların  iç piyasaya çıkması gerekmektedir.”

GÜNDEME GETİRECEĞİM

“Konu başlığımız dönecek olursak. Kayseri nüfusuna kayıtlı Kayseri ve bir vatan sevdalısı olarak aynı zamanda partimin Melikgazi Belediye Meclis Üyesi olarak Türkiye’min hangi belediyesinde örnek bir uygulama varsa parti ayırmaksızın gündeme getirmeye devam edeceğim.

SOSYAL DESTEK KARTI

“Elektronik kart (Halk Kart Ön Ödemeli kart). Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinin aldığı meclis kararı ile ihtiyaç sahibi Muhtaç ve dezavanrajlı vatandaşlar için her ay belli miktarda para yüklenen Mersinin tüm ilçelerinde yaşayanlarında yararlandığı 15.575 kişiye verilen harcama kartlarıdır.”

MECLİS KARARINDAKİ ÖNEMLİ

“Mersin adresinde bulunan yerel esnaflarda geçerlidir.

Alkol veya benzeri dayanıklı tüketim ve eşyalarda geçerli değildir. Bu kararı alan meclisi alkışlıyorum. İnsanların evine koli gelmiyor bu yardımların çocuklar üzerinde yarattığı sosyoloji ve psikolojik etkilerini yok ediyor. Aile reisleri evine kendi poşetleri ile gıdalarını götürüyorlar.”

YEREL ESNAF NEFES ALIYOR

“Ramazan aynı gelmeden Belediyelerimizin bu konuda bir çalışma yapmalarını ümit ediyorum. Müftülüğümüz her ay tırlarca yardım yapılmasına ev yapılmasına vesile oluyor.

İnşallah kendi insanlarımız içinde ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere nakit ve ayni yardımlar toplamak üzere bir kampanya başlatır. Kayseri hayırsever bir şehirdir komşusu açken tok uyuyamaz yeter ki bir siyasi malzeme yapılmadan bu yardımlar mevzuata uygun bir şekilde ister müftülük ister belediyeler veya kaymakamlıkça gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanabilir.”

İFLASLAR İNTİHARLAR ARTMAKTA

“İl ilçe teşkilâtlarımız meclis üyelerimiz ihtiyaç sahipleri insanların dertlerini sıkıntılarını dile getiriyoruz. Belediyeler imkanlar ölçüsünde yardımcı olmaya çalışıyorlar taleplerimizi geri çevirmiyorlar. Maalesef şehrimizde ekonomik ve sosyal olarak büyük sıkıntılar var. Geçim sıkıntısı huzur şehri denilen Kayseride had safhafa boşanmalar şiddet intihar ve iflaslar her geçen gün artmakta. Ya çare olun yada millet sandıkta hesap sorar bir daha 17 -0 diye övünemezsiniz.”

 

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV