banner167
banner182
28 Ekim 2021 Perşembe

IRKÇILIK MASAYA YATIRILACAK

Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şubesi tarafından “Kadim Hastalık Irkçılık” başlığı altında bir konferans gerçekleştirilecek. Konuşmacı olarak Yazar İshak Koç katılacak.

28 Kasım 2019 Perşembe 09:25
Bu haber 396 kez okundu
IRKÇILIK MASAYA YATIRILACAK
Haberici -->
Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şubesi tarafından “Kadim Hastalık Irkçılık” başlığı altında bir konferans gerçekleştirilecek. Konuşmacı olarak Yazar İshak Koç katılacak.

Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Avukat Baki Coşkun tarafından yapılan açıklamada, “Irkçılık, bu günlerde dünya genelinde futboldan tutunda ülkelerin kurulmasına kadar birçok alanda etkin haldedir. Kucaklayıcı anlayış yerine iyice ayrıştırıcı bir süreci yaşamaktayız. Irkçılık, aslında insanları kucaklayacak temel değerlerden uzaklaşmanın ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Dolayısıyla insanları birleştirmesi bir yana toplumları ayrıştıran, kutuplaştıran büyük bir hastalıktır” dedi.

Baki Coşkun, coğrafyamızda artan ırkçı vakalara da değindi. Coşkun, “Her milletten insanın binlerce yıldır bir arada yaşadığı bu coğrafyayı bir kalıba sokmaya çalışmak barışa değil kavgaya hizmet eder. Bu anlayış ülkemizi ve insanlarımızı yalnızlaştırır, nefret ve şiddete neden olur. Yüz yıllarca kapılarını kardeşlerine açmış bulunan kucaklayıcı anlayış şimdi, nedense bu ırkçı kuşatmanın kurbanıdır. Bizim millet olarak yapmamız gereken insanımızı bir arada tutan ortak değerlerimize sarılmaktır. Örneğin bizleri bir araya getiren ve birlikte yaşamamızı sağlayan ortak değerler ezanımız, bayrağımız ve inancımızdır. Nitekim bizi bir arada tutun ümmet anlayışı çok ırklı ve çok renklidir, her milleti içinde barındırır ve asla ayrım yapmaz” ifadelerini kullandı.

Coşkun, “Biz bu anlayışla son dönemde toplumumuzda körüklenen ırkçılık hastalığına dikkat çekmek üzere bu konferansı gerçekleştiriyoruz. Batı kaynaklı olan ırkçılık problemini yegane çözümünün Müslümanları tüm inananları bir araya getiren ve hiçbir etnik köken ayırt etmeksizin Kabe’de buluşturan öz olduğunu düşünüyoruz. Bu doğrultuda istifade edebileceğimizi umduğumuz 30 Kasım Cumartesi günü Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda yapacağımız konferansımıza tüm Kayserili hemşerilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Kadim Hastalık: Irkçılık” adlı konferans 30 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV