banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

İŞ HAYATINA ATILACAKLARA TECRÜBE UYARISI

Prof. Mahir Nakip öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu

16 Eylül 2017 Cumartesi 08:28
Bu haber 300 kez okundu
İŞ HAYATINA ATILACAKLARA TECRÜBE UYARISI
Prof. Dr. Mahir Nakip, turizm fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi ve iş hayatına atılacakları şirketin küçük bir işletme olmasının sorun olmayacağını orada kazanılacak tecrübenin önemine işaret etti.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi’nde 2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı, Prof. Dr. Mahir Nakip’in “İş Hayatında Tecrübenin Yeri ve Önemi” konulu açılış dersi ile başladı. Turizm Fakültesi Konferans Salonu’ndaki açılış dersine; Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi ve Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahir Nakip ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Prof. Dr. Mahir Nakip  ''İş Hayatında Tecrübenin Yeri ve Önemi'' konulu konferansında öğrencilere iş hayatındaki tecrübelerini anlattı.

Prof. Dr. Nakip, “İş hayatına mutlaka bir yerden başlamanız gerekmektedir. Başlanılan yerin neresi olduğu önemli değildir.  Mezun olduktan sonra çok lüks ve isim yapmış bir otelde çalışmak istiyorsanız, çok uzun süre bekleyebilirsiniz. Belki şans yüzünüze gülebilir, gidip o işyerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.  Ama orada ne kadar başarılı olacağınız tartışılabilir. Küçük bir işletmeden başlayıp daha üst işletmelere terfi imkânı olur ise sizlere daha önemli başarı ve tecrübe olacaktır” dedi.

İş hayatında başka bir önemli konunun da zorunlu olmadıkça mesleği bırakmamak olduğunu ifade eden Prof. Dr. Nakip, “Basit bir işe girdiniz ve daha sonra başka bir iş buldunuz. Oraya geçmeyi düşünüyorsunuz. Mutlaka mevcut işinizi bırakmadan, yeni işyerinize geçin. İşsizken iş bulmak, işliyken iş bulmaktan daha zordur. Onun içinde işiniz varken yeni işyerleri aramaya çalışın. İşyeri sadakati ve personel devir hızı da ülkemizde çok ciddi bir problemdir. Beş yüz lira fazla maaş alabilmek için çok sayıda işini bırakan insan vardır. Onun içinde dünya sıralamasında çalışan devir hızı en yüksek olan üçüncü ülkeyiz. Dünyada en az devir hızı olan ülke ise Japonya’dır” diye konuştu.

Açılış dersi, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın, Prof. Dr. Mahir Nakip’e plaket takdim etmesiyle son buldu.

 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV