banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

İŞARET DİLİ KURSUNA BEKLENMEDİK İLGİ

116 kursiyer eğitim alıyor

20 Temmuz 2017 Perşembe 07:40
Bu haber 726 kez okundu
İŞARET DİLİ KURSUNA BEKLENMEDİK İLGİ
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi İşaret Dili Yaz Okulu Temel Eğitim Kursu, 116 kursiyerin katılımıyla başladı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu kursların bir başlangıç olduğunu devamında ise  “İşaret Dili Tiyatrosu” ve “İşaret Dili Korosu” projesini gerçekleştirileceğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi tarafından Yaz Okulları kapsamında düzenlenen İşaret Dili Temel Eğitim Kursu’nun, 116 kursiyerin katılımıyla bir ay süreceğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, İşaret Dili Temel Eğitim Kursuna gösterilen ilgi karşısında büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Farklı sınıflarda ve yaşlardaki 116 kursiyerin katılımıyla başlayan kursa ilginin fazla olmasında Melikgazi Belediyesinin eğitime ve öğretime vermiş olduğu önemin büyük etkisi olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç “İşaret Dili kurslarımıza işitme engellilerle iletişim kurmak isteyenler yoğun bir ilgi gösteriyor. Konuşma pratiği sağlanması amacına yönelik eğitimler veriliyor. Yaz Kursiyerlerin büyük bir ilgi gösterdiği İşaret Dili eğitimi, işitme engellilerin hayata katılmaları ve kendilerini ifade etmelerini sağlamak açısından büyük bir önem arz ediyor. Kurs sürecinin sonunda işaret dilini öğrenecekler, sınavı başarıyla geçenler sertifikalarını alarak bu başarılarını belgelendirecekler” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV