banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

İŞİTME ENGELLİLERDE KUR’AN-I KERİM SEVİNCİ

Büyük sevinç yaşadılar

23 Haziran 2017 Cuma 03:34
Bu haber 809 kez okundu
İŞİTME ENGELLİLERDE KUR’AN-I KERİM SEVİNCİ
Haberici -->

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kocasinan Örnekevler İşitme Engelliler Kur’an Kursu’nda, işitme engelli öğrencilerin Kur’an’a geçiş programlarında, öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı. Öğrenciler ise Kur’an’a geçme sevinci yaşadı.

Programa İl Müftüsü Güven’in yanı sıra, İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü sorumluları Vaiz Yasin Bulut ve Vaize Kevser Serap Eliaçık, Kocasinan İlçe Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü sorumlusu Abdullah Baktır, işitme engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Güven, burada yaptığı konuşmada, “Bizler, İl Müftülüğü olarak, elimizden geldiği ölçüde toplumun her kesimine Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğretmek için büyük bir çaba içerisindeyiz. Özellikle yaz tatillerinde, hem işitme engelli kardeşlerimize hem de görme engelli kardeşlerimize Kur’an öğretmek için gayret gösteriyoruz. Sadece belirli yaşlardaki genç kızlarımıza değil, aynı zamanda 4-6 yaş aralığında eğer işitme engelli yavrularımız varsa, onlar için Kur’an kursları açıyoruz. Aileler de sağ olsunlar, çocukları, Kur’an’ı öğrenip okumaktan ve dini bilgilere sahip olmaktan mahrum kalmasınlar diye her türlü fedakârlığı gösteriyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt genelinde engelliler koordinasyonu oluşturmak için harekete geçmişti. Biz de Kayseri İl Müftülüğü olarak koordinasyon ekibimizi kurduk ve faaliyetlerimize özverili bir şekilde başlattık” dedi.

“Bizim de sizden bir isteğimiz var” diyen Güven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kendiniz gibi işitme engelli olan arkadaşlarınız varsa o arkadaşlarınızı da buraya getirin. Bizler, gücümüz oranınca onlara da hizmet etmek istiyoruz. Ramazanımız mübarek olsun ve Yüce Mevla, hepimizi, huzurlu, mutlu bir şekilde bayrama eriştirsin.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV