banner153
29 Eylül 2020 Salı

İŞLERİ HAZIR

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Öğrenciler mezuniyet sevincini kep atarak kutladı. Öğrencilerin büyük bir bölümünün işi ise hazır.

14 Haziran 2019 Cuma 15:26
Bu haber 347 kez okundu
İŞLERİ HAZIR
Haberici -->

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Öğrenciler mezuniyet sevincini kep atarak kutladı. Öğrencilerin büyük bir bölümünün işi ise hazır.

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji mezuniyet törenine Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Bölge Müdürü Ali Yaprak, Genel Sekreter Adil Özhan, Okul Müdürü Durmuş Payas, öğretmenler veliler ve öğrenciler katıldı.

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılında 232 mezun verdi. Çeşitli branşlarda gösterdikleri başarılar nedeniyle öğrenciler onur belgesine layık görüldü. Mezun olan öğrencilerin büyük bir bölümü Kayseri OSB’de faaliyet gösteren çeşitli işletmelerde işbaşı yapacak.

Törende bir konuşma yapan Başkan Nursaçan, “Türkiye’de güçlü bir ekonomi ve gelecek tasarlamanın şartlarından biri vasıflı iş gücünü geliştirmektir. Bu anlamda bireylere bilgi, yetenek ve uygulama konusunda yeterlilik sağlayan mesleki eğitimlerin yaygınlaştırılması gerekmektedir.Bilindiği üzere, okulumuzda öğrencilerden hiçbir ücret alınmadan özel eğitim verilmektedir.Önümüzdeki yıllarda da Özel Kayseri OSB Teknik Koleji; sanayi ve hizmet sektörünün kalkınmasına katkıda bulunarak, ülkemiz insanının refah düzeyini arttırmak amaçlı projeler geliştirecektir.Bilim ve teknolojinin ışığında, sanayicilerin beklentilerini karşılayacak onlarla aynı dili konuşabilecek öğrenciler yetiştireceğimiz sadece bölgemiz için değil ülkemizdeki tüm OSB’ler için model olabilecek bir kolej haline geldik.Misyonumuz olan ve slogan haline getirdiğimiz ‘Ara Değil Aranan Eleman Yetiştiriyoruz’ anlayışı ile her geçen gün eğitim kalitemizi arttırıyoruz” dedi.

“Sevgili Gençler; bir yıl boyunca çalışmalarınız sonucunda elde ettiğiniz bilgilerin göstergesi olan karnelerinizi aldınız” diyen Nursaçan, “Yaptığınız çalışmalarınızdan gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı hepinizi kutluyorum. Karne sonuçlarınız beklediğiniz gibi gerçekleşmedi ise umudun tükenmediğini bilip yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Sizler ülkemizin geleceğisiniz, bu güzel ülkemizi sizler daha ileri seviyelere taşıyacaksınız, bizler de her zaman sizlerin yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Okul birincilerinin mezuniyet kütüğüne plaket çakması ve kep töreninin ardından program sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157