banner203
31 Mart 2023 Cuma

İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

Kayseri’nin en eski ve köklü mesleki ve teknik yükseköğretim kurumu olan Kayseri Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun (önceki adı ile Kayseri Meslek Yüksekokulu) ismi

18 Aralık 2020 Cuma 19:27
Bu haber 1192 kez okundu
İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ
Haberici -->

Kayseri’nin en eski ve köklü mesleki ve teknik yükseköğretim kurumu olan Kayseri Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun (önceki adı ile Kayseri Meslek Yüksekokulu) ismi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirildi.

Kayseri Üniversitesi’nin teklifi üzerine isim değişikliği konusunu inceleyen Yükseköğretim Kurulu, teklifi uygun görerek isim değişikliğini yapılmasına karar verdi. Böylece Kayseri’nin en köklü okullarından olan Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak eğitim hizmeti vermeye devam edecek. Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, toplam 12 programı bulunan ve Kayseri Üniversitesi’nin en çok öğrenciye sahip okulu olan Meslek Yüksekokulu’nun misyonuyla uyuşan yeni isminin hayırlı olmasını diledi.

Rektör Karamustafa, “Uygulama ve proje odaklı üniversite misyonuyla mesleki ve teknik yükseköğretimde Türkiye’nin önemli bir üniversitesi haline gelmeyi hedefleyen Kayseri Üniversitemiz, attığımız adımlar, planlamalar ve çalışmalarla bu yolda ilerlemesini sürdürüyor. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’muzda öğrencilere en nitelikli şekilde eğitim hizmeti vermeye devam edeceğiz. Üniversitemiz bünyesindeki mesleki ve teknik yükseköğretim ile ilgili bundan sonra atacağımız ilk adım olarak OSB-MYO ile ilgili çalışmalara hız vermek olacaktır.” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV