banner87
18 Eylül 2019 Çarşamba

İSRAF ETMEYECEĞİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyenin kaynaklarını asla israf etmeyeceklerini ve etkin olarak kullanacaklarını belirterek, “Belediyemiz mevcut borcunu da ödeyebilecek kapasitedir” dedi.

07 Haziran 2019 Cuma 10:47
Bu haber 181 kez okundu
İSRAF ETMEYECEĞİZ
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyenin kaynaklarını asla israf etmeyeceklerini ve etkin olarak kullanacaklarını belirterek, “Belediyemiz mevcut borcunu da ödeyebilecek kapasitedir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yaptığı açıklamada, Erciyes Kayak Merkezi'ni uluslararası boyutta tanıtma çalışmalarının sürdüğünü, terminal binasının yerinin değişmeyeceğini ancak bazı çalışmaların yapılması için talimat verdiğini söyledi. Başkan Büyükkılıç belediyenin borcu olduğu yönündeki dedikodular için ise, "Büyükşehir Belediyesi’nin gücü mevcut koşullarda rahatlıkla borcunu ödeyecek kapasitede, rahatlıkla yönetilecek konumda" dedi.

GAYRET GÖSTERİYORUZ

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna'da temaslarda bulunduğunu ve yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da Erciyes Kayak Merkezi'nin tanıtımına önem verdiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, "Açılan tüm etkinliklerde yer almayı, Kayserimizi ve Erciyesimizi, kayak merkezimizi tanıtmayı çok önemsiyoruz. Bu konuda gayret gösteriyoruz. Amacımız uluslararası nitelikte, dünya standartlarında olan böyle bir kayak merkezini elbette yurt içindeki vatandaşlarla birlikte yurt dışındaki vatandaşlara da tanıtmak. Ülkemize ve Kayserimize döviz girdisini sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

VAKİT VE KAYNAKLARA DİKKAT ÇEKTİ

Vakit ve kaynakları israf etmeyeceklerini sözlerine ekleyen Büyükkılıç, "Bizim ilkemiz, inancımız, kültürümüz gereği deryanın kenarında olsanız da damlayı israf etmeyiniz. Biz yönetim anlayışımız ve felsefemiz gereği bu duyarlılığı gösteriyorsak takdir edilecek bir şey. Ama bu bizim yaşam tarzımız. Yani imkanlar çok olabilir ama benim bu imkanları savurmam gerekmez. Yokluğu, yoksuzluğu, imkansızlığı bilen her koşulda nasıl hareket edilmesini bilen bir anlayış sahibiyim. O açından burada baştan sona israf mantığı vardı da ben onu önlüyorum mantığı değil, daha dikkatli, daha etkin çalışmalar yaparak israfa fırsat vermeme, bize verilen görevi vebal anlayışıyla hayata geçirip çalışmalar yapıyoruz. Vaktimizi, kaynaklarımızı israf etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

TAŞINMIYOR

Mevcut terminal binasının başka yere taşınması gibi bir şeyin söz konusu olmadığını ancak iklimlendirme anlamında yapılması gereken çalışmalar olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç; "Mevcut kullanılan yerle ilgili bayramda yetişmiyor diye bir şey yok. Ancak fiziki koşullarla ilgili önemli boyutlar var. Adaylık sürecinde orada bilgiler almış, incelemiş birisi olarak, seçildikten sonra gerekli uyarılarda bulundum. En üst düzey yetkilisiyle görüştüm, burada yapılması gereken bazı çalışmalar var. İklimlendirme konusunda çalışmalar yapılması lazım. Bu konuda arkadaşlarımız projelendiriyor. Zamanında Kayseri koşullarından çok normal bir iklim koşulu ile projelendirilmiş. Bu konuda duyarlılığımız devam ediyor. Terminale gittiğiniz zaman tavanın çok yüksek olduğunu görüyoruz, ona bağlı olarak da ısıtmada ve havalandırmada bazı sıkıntılar olabiliyor. Bu konuda talimat verdim, gerekli çalışmalar yapılıyor. 4 milyon TL de bir maliyet gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

RAHATLIKLA ÖDEYEBİLİR

Son zamanlarda büyükşehir belediyesinin borcu olduğuna dair çıkan dedikodulara da cevap veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Benim gündemimde hiç böyle bir konu, açıklamam olmadı. Ben önüme, işime bakarım. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin gücü mevcut koşullarda rahatlıkla borcunu ödeyecek kapasitede, rahatlıkla yönetilecek konumda ve durumda; oturmuş bir belediyecilik anlayışı var. Sayıştay Denetimi, meclis boyutunda plan bütçe komisyonu bağlantısında hepsi var ama en önemlisi vicdan denetimi var. O da bizim için olmazsa olmaz. Bizim bu konularla ilgili hiçbir açıklamamız yok. Biz işimize, önümüze bakarız. Bu şehri daha yaşanılabilir, daha çevreci nasıl olumlu yönüyle geleceğe taşırız, onun kaygısındayız" diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV