banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

İSRAİL PROTESTO EDİLDİ

İsrail askerleri tarafından ateş edilerek 60 kişinin yaşamını yitirdiği katliama Kayseri halkı büyük tepki gösterdi.

15 Mayıs 2018 Salı 16:16
Bu haber 446 kez okundu
İSRAİL PROTESTO EDİLDİ
Haberici -->

ABD’nin Filistin’de büyükelçilik açmasına tepki gösteren Filistin halkına İsrail askerleri tarafından ateş edilerek 60 kişinin yaşamını yitirdiği katliama Kayseri halkı büyük tepki gösterdi.

Önce hayatını kaybeden Filistinliler için Hunat Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Ardından 150 sivil toplum kuruluşunun desteği ile Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalık, İsrail’i protesto etti.

Kayseri Filistin Kardeşlik Platformu’nun Cumhuriyet Meydanı’nda İsrail’i kınamak, Kayseri halkının Filistinlilerin yanında olduğunu göstermek için protesto gösterisinden bulundu. Buradaki tepkiye çok sayıda insan katıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kayseri-Filistin Kardeşlik Platformu tarafından organize edilen tepki eyleminde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Filistin’e yapılan haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan olmayacağız diyerek tepkisini gösterdi. Halka buradan seslenen Çelik, dünyada yapılan haksızlıklara ve zulümlere karşı her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olunacağını dile getirdi.

Kudüs’ün düşmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Çelik, şu açıklamayı yaptı;

“Müslümanların, insanların kanaat, şükür, paylaşmak gibi güzel hasretlerini yücelten, rahmet, marifet ve kurtuluşa ermemize vesile olacak olan Ramazan Ayı’nı karşılamakta olduğumuz şu günlerde ne yazık ki İslam âlemi yine büyük bir acı yaşıyor. Hiçbir kutsalı olmayanlar bizden sonrası tufan anlayışı ile Allah’ın verdiği canı devlet terörü ile alanlar yine sahnedeler. Bu alçaklığa izin vermeyeceğiz. Kudüs sahipsiz değildir. Gazze sahipsiz değildir. Filistin sahipsiz değildir. Müslümanlar da sessiz değildir. Kutsal değerlerine karşı yapılan saldırılara karşı her zaman ve her şartta bir ve beraber olan Kayseri işte bugün bir kez daha zalimin karşısında sessiz kalmayacağını göstermiştir. Var olduğumuz sürece Kudüs’ün düşmemesi için, mazlumun yanında yer almak insanlık görevimiz olduğu için susmayacağız. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan da olmayacağız. Orta Doğu’yu kan gölüne çevirmek için nifak tohumları ekmeye çalışan Amerika’yı da kınıyoruz. Ramazan Ayı’nın yüzü suyu hürmetine Filistin’deki din kardeşlerimizi alçakların elinden, hain planlarından kurtulmalarını diliyorum. Filistin’de katliam yapanları, bu katliama sebep olanları ve sessiz kalanları rabbime havale ediyorum. Allah her zaman güçlünün değil haklının yanındadır.”

CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ORTAK AÇIKLAMA

Yapılan programda Cumhur İttifakı’nda bulunan Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Yaşar Bekir Soğman, AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü, MHP İl Başkanı Serkan Tok Filistin’de yapılan katliamla ilgili ortak bir açıklama yaptı. AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü’nün yaptığı açıklamada İsrail’in Kudüs’ü başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmediklerini söyledi.

Hasyüncü, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun ve İslam Birliği teşkilatının Kudüs konusundaki son kararları ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim Orta Doğu’daki kan ve gözyaşını arttırmakta, kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir” şeklinde konuştu.

Kayseri-Filistin kardeşlik Platformu’na Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Müftüsü Şahin Güven, AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü, MHP İl Başkanı Serkan Tok, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Yaşar Bekir Soğman, Gönüllü Kültür Teşekkürleri başkanı Ahmet taş ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Konuşmaların ardından il Müftüsü Şahin Güven tarafından kuran tilaveti yapılıp dua edildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV