banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

İSRAİL’E ORTAK TEPKİ

STK'lar ve siyasi partiler açıklama yaparak tepki gösterdi

16 Mayıs 2018 Çarşamba 08:05
Bu haber 294 kez okundu
İSRAİL’E ORTAK TEPKİ
Haberici -->

İsrail’in Filistin’de yaptığı zulüm ve Filistinlileri şehit etmesine kentteki sivil toplum kuruluşları tepki göstererek, İsrail’i kınadı. Açıklamada İsrail’in saldırıları durdurması ve bu saldırılarla ilgili uluslararası boyutta cezalandırılması istendi.

Erciyes Üniversitesi Senatosu, Kudüs’te önceki gün ABD elçiliği açılışı sırasında İsrail’in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliamı şiddet ve nefretle kınadı.Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven başkanlığında olağanüstü toplanan Erciyes Üniversitesi Senatosu’nun yayımladığı kınama bildirisinde, “Bizler masum ve mazlum Filistin halkına başsağlığı dilerken, sadece vatanlarını ve namuslarını savunurken şehit düşen kardeşlerimizin değil, hukukun ve barışın da katledildiğini tüm dünyanın er geç anlayacağını düşünüyoruz. Vicdan sahibi herkesi ABD ve İsrail aleyhine tavır almaya, haksızlıklarını haykırmaya ve Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz. Zira ‘her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; dostlarımızın sessizliği olacaktır” ifadelerine yer verildi.

FİLİSTİN HALKI YALNIZ DEĞİLDİR

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’da İsrail’i kınayarak, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki topraklarını haklı bir şekilde savunan tüm Filistin halkını saygıyla selamlıyorum.Sivil vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen bu alçakça saldırılar 50’nin üzerinde Filistinli kardeşimizin şehit olmasına, 2500’e yakın kişinin de yaralanmasına sebep olmuştur.İsrail'in Uluslararası Hukuku ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'ni ihlal eden soykırım vari saldırılarının şiddetle kınıyorum” dedi.

KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, tepki göstererek, “Bilindiği üzere 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü Amerikan büyükelçiliği Kudüs’e taşınırken; Gazze’de gösteri yapan 58 sivil İsrail kurşunlarıyla şehadet şerbetini içti ve üç bine yakın Filistinlikardeşimizin yaralandı. Mazlum Filistinlileri katleden, katillikte sınır tanımayan İsrail’i kınıyor ve lanetliyorum. Allah, bu alçaklığı yapanları ve yaptıranları akıttıkları mazlum kanında hemen boğdursun İnşallah” diye konuştu.

İSRAİL’İ LANETLEDİ

Kayseri Ticaret Borsası( KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Filistin’in kanayan bir yara olduğunu ifade ederek, “ABD tarihi bir hata yaptı. Kudüs’ten vazgeçmeyiz” dedi.Türklerin her zaman kardeş Filistin kalkının yanında olduğunu belirten Başkan Bağlamış, “İslam dünyası da bu katliam karşısında tek yürek, tek ses olmak mecburiyetindedir. Filistinli şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bizler Kayseri Ticaret Borsası olarak Filistinli kardeşlerimizin haklı davalarında elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu.

EŞKIYALAR ZULME DEVAM EDİYOR

MHP İl Başkanı Serkan Tok, ABD İsrail Büyükelçiliği’nin Kudüs’de yapılan açılışını protesto eden en 60 Filistinli’nin hayatını kaybetmesi ile ilgili bir açıklama yaparak, “Bu zulmün faillerini Cenab- Allah’ın ‘Kahhar’ ismiyle kahretmesi için dua ediyorum” dedi. Serkan Tok, “Devlet görünümlü eşkıyalar, İslam coğrafyasında kendi amaçları için kan dökmektedir. Buna karşın kendi topraklarını savunan Filistinli din kardeşlerimiz,  bu hukuksuzluğa ve zulme dur demek için canlarını feda etmektedir. Milliyetçi - Ülkücü hareket olarak hep bir ağızdan Cenab-ı Allah’ın bu zalimleri ‘Kahhar’ ismiyle kahretmesi için dua ediyor, hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV