banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

İŞSİZLİK VE YOKSULLUK EN BÜYÜK SORUN

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, şehir genelinde olduğu gibi Kocasinan’da en büyük sorunun işsizlik, yoksulluk ve Suriyeli olduğunu dile getirdi. Özvarinli, bütün bu sorunların acilen çözümlenmesi gerektiğini belirterek, sosyal yaşamında canlandırılacağını söyledi.

22 Mart 2019 Cuma 09:46
Bu haber 579 kez okundu
İŞSİZLİK VE YOKSULLUK EN BÜYÜK SORUN
Haberici -->
İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, şehir genelinde olduğu gibi Kocasinan’da en büyük sorunun işsizlik, yoksulluk ve Suriyeli olduğunu dile getirdi. Özvarinli, bütün bu sorunların acilen çözümlenmesi gerektiğini belirterek, sosyal yaşamında canlandırılacağını söyledi.

İYİ Parti’nin Kocasinan Belediye Başkan adayı Özvarinli, yerel seçim çalışmaları kapsamında sabah Argıncıktan başlattığı seçim turunu, akşam saatlerinde Fevzi Çakmak’a taşıdı. Özvarinli’ye İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, İlçe Başkanı Yurder Şahin, Meclis Üyesi adayı Kazım Yücel de eşlik etti. Seçim araçlarının önü vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle kesilen İYİ Partili Başkan adayları, yurttaşların yoğun ilgisini karşılıksız bırakmayarak araçtan indiler. Vatandaşlar tarafından, sevgi çemberine alınan Başkan adayları kalabalık arasında adeta kayboldular. Argıncıklılar, başkan adayları Hasan Sami Özvarinli ile selfie yapabilmek için birbirleriyle yarıştı. Özvarinli, trafiğe açık yolda, sürücülere engel olmayacak şekilde esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam etti.

BİZE NASİP OLACAK

Argıncık halkını çok sevdiğini, burada oturanlardan çok yakın dostlarının olduğunu belirten Özvarinli, “Kocasinan Başkanı olduğunda Argıncık benim özel alanım olacak. Bu kardeşiniz insan ayırmayacak, partizanlık yapmayacak, partili korumayacak, herkese eşit hizmet etmek inşallah bize nasip olacak” dedi. Bu arada bir vatandaşın, “Onun için sana oy vereceğiz zaten” dediği duyuldu. Özvarinli, vatandaşların ilgisinden güçlükle ilerleyebildi. Bu sırada yaşlı bir kadın vatandaş Özvarinli’ye arkasından seslenerek İYİ Parti adayına, “Bak bak, oğluma maşallah, Kocasinan’a yakışan bir belediye başkanı olacak inşallah” cümlesini kullandı. Bunun üzerine Özvarinli, “İnşallah teyzem, inşallah” yanıtını verdi.

KOCASİNAN’A HAKİM BİR EVLADINIZIM

Argıncık’tan Fevzi Çakmak’a geçen Özvarinli, bir kahvehanede düzenlenen toplantıda semt sakinleriyle buluştu. Vatandaşla buluşmasında ilk konuşmayı Meclis üyesi adayı Kazım Yücel yaptı. Yücel’in ardından söz alan Özvarinli, orada toplanan coşkulu bir kalabalığa karşı konuştu. Özvarinli, konuşmasında, “Sizinle beraber, Fevzi Çakmak’ta sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyorum. İlçemizin, başta Suriyeli sorunu var.Bunun yanında işsizlik ve yoksulluk sorunu var. Çok sayıda sorunu var.Bu sorunların çözümünü kısa vadede çözümlemeliyiz,yoksa sorun olmaya devam edecektir. İlçemizin her mahallesinde hizmet bakımından eksiklikler var. O eksiklikleri mutlaka gidereceğiz. Fevzi Çakmak mahallemizdeki sorunlarınızı da acilen çözceğiz. Kocasinan’a hâkim bir kardeşiniz, bir evladınızım var karşınızda” dedi.

BU DEFA DA BİZE OY VERİN

Bu defada bize oy verin diyen Özvarinli, “Komşularınızla konuşun. Bu defa da bize oy verin.31 Mart’a çok az günümüz kaldı. Önce hepinizin duasına ihtiyacım var ama aynı zamanda da desteğinize ihtiyacım var. Herkes,1-2 kişi ikna etse, oy farkımız açılır, bu iş olur. Desteğiniz çok önemli.11 gün sonunda bize sandıkların başında da destek olun” şeklinde konuştu.

Bu sırada dinleyicilerden biri Özvarinli’ye, “Mahallemize daha modern parklar yapacak mısınız” sorusunu yöneltti. Özvarinli, vatandaşa, “Sadece burasına değil, Kocasinan’ın tüm mahallerine daha güzel ve daha modern parkalar yapacağız” yanıtını verdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV