banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

İSTANBUL’DA BULUŞALIM

CHP'li Çetin Arık açıklama yaptı

07 Temmuz 2017 Cuma 08:06
Bu haber 646 kez okundu
İSTANBUL’DA BULUŞALIM
Haberici -->

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 9 Temmuz Pazar günü Türkiye’nin yüreğinin İstanbul Maltepe’de atacağını söyledi.

22 gündür süren Adalet Yürüyüşü’ne adalet isteyen herkesin destek verdiğini ifade eden CHP’li Çetin Arık, “Zalimin değil mazlumunun, yalanın değil doğrunun, gücün değil haklının yanında olan herkesi 9 Temmuz’da İstanbul’a bekliyoruz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran 2016 tarihinde Ankara Güvenpark’ta başlattığı Adalet Yürüyüşü 9 Temmuz Pazar İstanbul Maltepe’de tamamlanacak. Adalet Yürüyüşü’nün kısa bir süre sonra sona ereceğini ifade eden CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Adalet Yürüyüşü’nün dünya siyaset tarihine altın harflerle yazılacak olan bir eylem olduğunu söyledi. Yürüyüşünün ilk gününden itibaren yollarda olan Arık, 22 gündür atılan adımların dünya siyaset tarihine altın harflerle yazılacağını belirtti. Yürüyüşe adalet isteyen herkesin destek verdiğini ve katılımın her geçen gün arttığını söyleyen Arık, “Bu yüzden başta iktidar çevresi olmak üzere bazı kesimler bu yürüyüşü sabote etme, kamuoyuna farklı anlatma çabasına girdi. Bu yürüyüşü FETÖ ile PKK ile ilişkilendirmeye çalışanlar oldu. Kimileri bu yürüyüşü provoke etmeye çalıştı. Ama art niyetli hiçbir girişim bu kutsal yürüyüşü gölgeleyemedi. Bu millet kimin FETÖ ile işbirliği kurduğunu da kimin PKK ile aynı masa etrafında buluştuğunu da çok iyi biliyor. Bu yürüyüş bir siyasi partinin yürüyüşü değil. Bu yürüyüş yüreğinde adalet duygusunu yitirmemiş, zalimleşmemiş herkesin destek verdiği, yürek koyduğu bir yürüyüş. Bunun için hiçbir güç, hiçbir provokasyon girişimi bizi bu haklı yolumuzdan döndüremeyecek. Çünkü biz haklıyız, biz kazanacağız” diye konuştu.

Adaletin yanında yer alan, adalet arayan herkesi 9 Temmuz Pazar günü İstanbul Maltepe’ye beklediklerini vurgulayan Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Zalimin değil mazlumunun, yalanın değil doğrunun, gücün değil haklının yanında olan herkesi 9 Temmuz’da İstanbul’a bekliyoruz. Türkiye 9 Temmuz’da İstanbul’da buluşacak. Ve biliyorum ki gelemeyen milyonların yüreği de o gün İstanbul’da bizlerle birlikte atacak.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV